פתרון לבית הספר דוד ילין בחיפה: העירייה השיגה דחייה במועד פינוי בית הספר

ראש העיר ד”ר עינת קליש רותם סיכמה עם נציג היזמים מהפרויקט ברחוב מגידו שהבנייה תתעכב, עד שבית הספר החדש יהיה מוכן. כעת ניתן לשפץ את מבנה חוגים הישן ברחוב יאיר כ”ץ ורק בגמר השיפוץ התלמידים יעברו לבית הספר.

בית ספר דוד ילין, מרכז הכרמל
בית ספר דוד ילין, מרכז הכרמל

הפתרון לבית הספר דוד ילין הושג במפגש בין קליש רותם לנציג היזמים, גבי רובין. על פי ההסכם העבודות לא יתחילו בספטמבר הקרוב, מה שאומר שהתלמידים יתחילו את שנת הלימודים הקרובה בבית הספר הנוכחי (דוד ילין) ורק כשמבנה בית הספר החדש יהיה מוכן לקלוט אותם, המעבר יתבצע.

הורי התלמידים חששו בגלל שיש צורך לעשות שיפוץ ממושך בבית הספר המיועד, בית הספר חוגים ברחוב יאיר כ”ץ במרכז הכרמל. השיפוץ כולל חיזוק למבנה מפני רעידות אדמה, בספטמבר בית הספר החדש לא יהיה מוכן. והיזם היה אמור להתחיל להרוס את בית הספר ברחוב מגידו. ההורים קיוו שהעירייה תמצע פתרון על מנת שלא תהיה פגיעה בלימודים ואכן כך אירע.

ההורים של בית הספר דוד ילין סבלו מתסכול ומחוסר ידיעה במשך תקופה ארוכה. מצד אחד, ההורים השיגו מסמכים המעידים על כך שמבנה חוגים הישן, אשר אינו מתאים כלל לשמש כביה”ס יסודי, מדורג ע”י משרד החינוך כביה”ס המסוכן ביותר בחיפה מבחינת סכנת קריסה בעת רעידת אדמה. מצד שני, חיזוק ושיפוץ לוקחים זמן רב, והלחץ לפנות את דוד ילין במועד שנקבע לא הותיר מספיק זמן לעבודות הנדרשות במבנה. ראש העיר החלה לטפל בנושא באופן אישי ולמעשה, עשתה מה שראש עיר צריך לעשות.

נציגי ההורים:

״ההורים מעריכים מאד את האומץ והנחישות של ראש העיר ד”ר עינת קליש-רותם, ואת היוזמה והיכולת של עוזר ראש העיר ניר שובר ומחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני. אנחנו מאושרים לא רק בגלל הפתרון המוצלח לבעיה שנראתה בלתי פתירה, אלא גם בגלל שהבנו שבלשכת ראש העיר יושבים סוף סוף אנשים שאפשר לדבר איתם בהיגיון ושטובת הילדים באמת עומדת אצלם לפני כל שיקול אחר” אמר אחד ההורים”.

כזכור, התלמידים מבית הספר חוגים עברו למבנה חדש בסוף חופשת פסח ברמת הדר, שנבנה במיוחד, ומבנה חוגים הישן יעבור בחודשים הקרובים שיפוץ על מנת לקלוט את תלמידי בית הספר היסודי דוד ילין.

עינת קליש רותם, רה״ע חיפה, מסרה הערב:

״עוד סאגה של מעל 20 שנים הגיעה לסיומה. השבוע הגעתי להסדר לפיו תלמידי בית ספר ״דוד ילין״ ימשיכו ללמוד בשנת הלימודים הקרובה במבנה הנוכחי ברחוב מגידו, וזאת על מנת להספיק למגן, לשפץ ולהכשיר באופן מלא את מבנה בית ספר ״חוגים״ הישן לרווחת תלמידי בית ספר ״דוד ילין״.

אני רוצה להודות למנהלת בית הספר, אילנית מועלם, ולועד ההורים שהיו סבלניים ונתנו לנו את האפשרות לעבוד ולעזור.

תודה לכל מי שעזר לגשר ולפשר, לעוזר ראש העיר ניר שובר, לנציג היזם עו”ד גבי רובין, למחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני, ולשירות המשפטי של העירייה.״

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.