בעקבות אירוע דליפת הגז | ראשי הערים דורשים לפנות את המפעלים ממפרץ חיפה

המפעלים הפטרוכימיים במפרץ חיפה - מבט משדרות הציונות (צילום: ירון כרמי)

בעקבות אירוע דליפת הגז שאירע אתמול (שבת  18/5/19) מצנרת המונחת בין מפעל דור כימיקלים לבתי הזיקוק. בעקבותיו נחסמו צירים רבים והטיפול בו נמשך היום ראשון (19/5/19) ראשי הערים הסובבות את מפרץ חיפה שלא עודכנו בזמן אמת על המתרחש דורשים להוציא את המפעלים מהאזור.


ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי

ראש עיריית קריית ביאליק אלי דוקורסקי, אמר היום לחי פה: "אני קורא למפלגות להכניס להסכמים קואליציוניים את הדרישה לפנות מפעלים מזהמים ממפרץ חיפה".


עיריית טירת כרמל – רחב

ראש עיריית קריית ים דוד אבן צור אמר היום לחי פה: "הדליפה בסוף השבוע היא הוכחה נוספת לתביעתנו המתמשכת להוצאת כל המפעלים המסוכנים מאזור המפרץ ובהם גם מפעל רפאל המסכן את ערי המפרץ ותושביהם לא פחות, גורמים לנזקים סביבתיים ובריאותיים אדירים ועלולים לגרום לאסון כבד בעת חירום".


ראש העיר, חיים צורי, אמר היום לחי פה: "אני רואה בחומרה את המקרה ולאור השתלשלות האירועים אני קורא לכינוס פורום נציגי הציבור עם המשרד להגנת הסביבה תוך הצבת גורם מרכז שיהיה אמון על הקשר מול גופי החירום והביטחון ובאירוע חירום יעדכן את ראשי הרשויות באיזור בזמן אמת. מכתב ברוח הדברים הללו מועבר לאיגוד ערים להגנת הסביבה ולשר להגנת הסביבה".


ראש עיריית נשר, רועי לוי אמר היום לחי פה: "הגיע הזמן שמפעלי התעשייה יבינו ויפנימו שחיי אדם אינם הפקר. לא ייתכן שדליפה של גז מתרחשת ואין אף גורם מקצועי שמנחה את הציבור כיצד עליו לפעול. למרבה המזל הפעם האירוע הזה הסתיים ללא נפגעים, לא בטוח שכך יהיה גם בפעמים הבאות. לכן, בטווח הקצר אני מצפה מהמשרד להגנת הסביבה לכל הפחות לדאוג לעדכן בזמן אמת את ראשי הרשויות והתושבים ולהוציא הנחיות ברורות ובמקביל לנהוג ביד קשה נגד הגורמים שאחראים לדליפה. בטווח הארוך אני מתכוון להמשיך לפעול במשנה מרץ, יחד עם חבריי ראש הערים בחיפה ובקריות להוצאתם של המפעלים המזהמים והמסוכנים מהאזור.  בריאות הציבור קודמת לכל".

4 תגובות
 1. יוסי אמר/ה

  כל מי שנוסע באזור המפרץ ,ואני הרגשתי את זה במיוחד בצומת לב המפרץ , ( בעיקר כשנמצאים ברכב שעומד ),שהכביש רועד כאשר עובר רכב כבד בסביבה.
  מרגיש כאילו כל הכביש יושב על תשתית פל-קל…ומי יודע מה עובר מתחת לתשתית הזו

 2. בר דרור דוד אמר/ה

  מכובדי.
  צר לי אתם חיים בנתק.
  הנעשה באזור הנדון מוכר לי אישית מ1956 ערב מבצע קדש.
  בעקבות הארועים הוקם איגוד ערים.
  לצערי לאורך השנים למרות המחדל לא קלטו פרנסי האזור את הדבק העיקרי.
  אן מוסד של אנשי בריאות הסביבה עם התמחות בנושא פגיעות בדורות הבאים.
  רק נקודה כואבת.
  באחד הדיונים בשנות השמונים טען בכיר אני היית בשיטת צללתי ולא קרה לי כלום.
  כעבור עשור וחצי המזכירה ביקשה להגיעה אלו לבני ציון.
  משפט שלא ישכח "דוד גדלתי למרות שאני רופא בכיר גדלתי הינה אני כאן."

 3. יונה אמר/ה

  רק אסון גדול ממדים ורב נפגעים יעשה את העבודה. אחרת אף אחד לא סופר אותנו באמת….

 4. יונה אמר/ה

  במדינה מתוקנת, האחראי לאירוע הזה היה כבר מזמן יושב במאסר

לא ניתן להגיב