דליפת גז מאוניה בנמל חיפה

שבעה צוותים של לוחמי אש בפיקודו של רשף בני זכרייב, הוזנקו לפני שעה קלה לדליפת חומר בלתי מזוהה בשלב זה, מאוניה בנמל חיפה. לאחר ההגעה למקום התברר כי מדובר בחומר מסוג גז מתלקח. הצוותים החלו בהסלנת קצף אלכוהולי לכיבוי אש על מנת למוסס את החומר והשפעתו וממשיכים בניטור החומר באוויר הפתוח.


עדכון: לאחר הערכת מצב החליט מפקד האירוע מת״ח חיפה טפסר משנה חזי לוי, להוציא ולבודד את המכולה הדולפת מבטן האוניה, מדובר בחומר נפיץ וקיים סיכון מקומי ונקודתי בלבד.
השלמת הוצאת המכולה הדולפת ובידודה עתידה להימשך מספר שעות. לוחמי האש בפיקודו של טפסר משנה לוי חזי, ערוכים לכל תרחיש ונמצאים בנמל עם כוחות מתוגברים, מנופי גבהים ורכבי כיבוי לטיפול בחומרים מסוכנים.

עדכון לשעה 13:15: מפקד האירוע טפסר/מ לוי חזי, מדווח כי הסכנה הוסרה, ואין סכנת פיצוץ.
המכולה הדולפת הועברה למתקן ייעודי ומשם תובל למתקן לפינוי מכולות פגומות בשטח מרוחק בנמל. החומר יישאב מהמכולה ע״י חברה מוסמכת. האירוע לקראת סיום והאוניה תעזוב את הנמל בזמן הקרוב.

יש לציין כי באירוע השתתפו, שישה רכבי כיבוי, שני מנופי גבהים, שני רכבים לאספקת מים, רכב לטיפול בחומרים מסוכנים,רכב לניטור ו 24 לוחמי אש בפיקודו של טפסר/מ לוי חזי.

דליפה בנמל חיפה (צילום: כב"ה מחוז חוף)
דליפה בנמל חיפה (צילום: כב"ה מחוז חוף)
דליפה בנמל חיפה (צילום: כב"ה מחוז חוף)
דליפה בנמל חיפה (צילום: כב"ה מחוז חוף)
4 תגובות
 1. חיים אגרי אמר/ה

  אמוניה זה לא גז נפיץ

 2. חיים ישראל אמר/ה

  לפי מה שרשום על המכולה מדובר בחומר מסוכן , מספר או"מ un 2398 . החומר הזה הוא MTBE ומשמש כמגביר אוקטן של בנזין למכוניות . נכון שהחומר מתלקח אבל הוא לא גז אלא נוזל .

 3. בר דרור דוד אמר/ה

  בס"ד
  חג שמח.
  ראשית החומר שדלף לא אמוניה.
  זהוא חומר מסוכן כי הוא בריח של בדל סיגריה חם אלול להרים את הנמל ואת כול הסביבה כולל את ב"ח רמב"ם
  לא מצליח להבין איכן האחריות של מ"י בנושא אבטחת שלום הציבור.

 4. לאה אמר/ה

  העיניים שלי שורפות וקשה לנשום בקריות שיתחילו לתת פיצויים

לא ניתן להגיב