נספחת התרבות ההודית מואנפוי אירחה בביתה מפגש תרבותי לקראת התערוכה “פסיפס תרבותי” של האמן רהול צ’אקרבורטי, שתיערך בחיפה במכללת תילתן ובפירמידה

נספחת התרבות של שגרירות הודו בישראל, הגברת מואנפוי, קיימה בביתה מפגש היכרות ותאום, לקראת תערוכה בינלאומית, שתערך בחיפה בשבוע הקרוב, בה יוצגו עבודותיו של האמן ההודי הנודע, רהול צ’אקרבורטי. במפגש השתתפו: ארז ישכרוב ורעייתו מיכל – בעלי תילתן, סגן ראש העיר הרב דובי חיון, מחזיק תיק התרבות בעיריית חיפה ורעייתו זהבית, האוצרת – דנה רומנו שביט, דורית בלז – מנהלת היח”צ של שגרירות הודו, נגה וירון כרמי, בעלי האתר חי פה, גיל מלר, נציג הדוברות של עיריית חיפה, עדוא שביט, ירדן רום, אבי ורד כהן ועוד.

דורית בלז מנהלת יחסי ציבור שגרירות הודו סיפרה: דנה פנתה אלינו בבקשה לשיתוף פעולה, אני אהבתי את הרעיון ומייד שיתפתי בהתלהבות את מואנפוי והשגריר ורקמנו יחד את השת”פ.


נספחת התרבות ההודית משוחחת עם סגן ראש העיר הרב דובי חיון וארז ישכרוב


פרטים מלאים אודות זמני התערוכה והרשמה

התערוכה תוצג בחיפה, בשני אתרים במקביל: במכללת תילתן לעיצוב ולתקשורת חזותית ובמרכז הפירמידה לאומנות עכשווית.

‏תערוכה זו נולדה מתוך שיתוף-פעולה בין האוצרת, דנה רומנו שביט, בוגרת מכללת תילתן, לבין מכללת תילתן, השגרירות ההודית וסגן ראש העיר הרב דובי חיון, מחזיק תיק התרבות בעיריית חיפה.

‏רהול הוא אמן בינלאומי אשר מצייר בשטח (ולא בסטודיו), בטכניקה ייחודית, תוך קיום אינטראקציה עם קהל. הוא מצייר בצבעי מים. רהול הוא איש העולם הגדול. הוא אדם לבבי וחברותי. בשיחה עמו הוא מדגיש שוב ושוב את הקשר הבין – אישי, כיעד מרכזי בהוויית עולמו. רהול מציג את עבודותיו בכל רחבי העולם. הוא נוסע בין מדינות עם רעייתו סומאנה ופוגש אלפי אנשים מתרבויות שונות, מהם הוא שואב השראה ועמם הוא יוצר יצירות נוספות.

דנה רומנו שביט משוחחת עם האמן רהול ורעייתו סומאנה

סומאנה הגיע לישראל ראשונה ועסקה בהקמת התערוכה בחיפה, היא מופקדת על הניהול האופרטיבי, רהול על הצד האמנותי. לישראל הם הגיעו מאיטליה שם שהו במשך כשלושה שבועות והציגו את עבודותיו של רהול במספר מוקדם שונים ברחבי איטליה. לאחר שיציג את עבודותיו בחיפה, ייסעו בני הזוג להצגת התערוכה בגרמניה.

דנה סיפרה שהתערוכה היא יוזמה של חברות ואהבה. החברות הזאת והעובדה שרהול הוא אמן בינלאומי הניעה את תילתן שגרירות הודו ועיריית חיפה להצטרף למיזם.
הצדדים ראו ביוזמה של האוצרת הזדמנות להציג לא רק תערוכה ברמה בינלאומית אלא להביא לידי ביטוי את הסובלנות ואת החיבור התרבותי ועוד בשני מתחמים שונים בחיפה (מכללת תילתן והפרמידה).
סומנה הגיעה לפניו כדי להקים את התערוכה ולאחר מכן הגיע רהול. מכללת תילתן הרימו את הכפפה ראשונים ליוזמה ואחריה הצטרפה שגרירות הודו ועיריית חיפה. כולם אהבו את המיזם
הרקמה האנושית והקשר בין האוצרת היא זו שיצרה את הסיפור והקשר להגעתו של הצייר ראול והקשר עם שגרירות הודו.

באירוע הפתיחה, שייערך ביום א׳ 12/5/19, במכללת תילתן, שגריר הודו וסגן ראש העיר הרב דובי חיון ישאו דברים. מופע הפתיחה, בחסות השגרירות יכלול את הרקדנית אלצטר דינור והנגנים עמוס אהרון ועיניו ברעם שינגנו מוזיקה הודית.

‏סדנאות אומן:
במהלך השבוע הקרוב, תהיה התערוכה מוצגת משעה 09:00 ועד 21:00, במכללת תילתן ובמרכז הפירמידה.
מלבד התערוכה שתוצג בשני מוקדים, יתקיימו גם שתי סדנאות אמן. סדנת האמן הראשונה תהיה מיועדת לשוחרי הציור והיא תהיה בתשלום. סדנת האמן ‏השנייה תהיה סדנה בהתנדבות שיעניק האמן ראוול לילדים בעלי צרכים מיוחדים. בסדנאות אלה ידגים האומן וילמד את המשתתפים, בדרך חווייתית, לצייר בדרכו הייחודית בצבעי מים.

אנו מזמינים את הציבור (מחיפה ומחוץ לחיפה) לבוא ולקחת חלק בתערוכה הייחודית הזאת לשאוב השראה מהאומן ולהתרשם מעבודותיו.

‏הכניסה לתערוכה היא חינם

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.