תלמידים ומורים מליאו באק הם הזוכים בהאקתון הטכנו-פדגוגי שנערך בחיפה

האקתון חיפה - תלמידי בית הספר ליאו באק אשר זכו במקום הראשון

לאחר 32 שעות של עבודה מאומצת, של כלל התלמידים, המורים, החיילים ואנשי משרד החינוך, הוכרזו הזוכים. בית הספר ליאו באק זכה עם אפליקציה לממשק אבחון במתמטיקה – למורה ולתלמיד, שהתלמידים והמורים פיתחו במהלך התחרות.

האקתון חיפה - תלמידי בית הספר ליאו באק אשר זכו במקום הראשון
האקתון חיפה – תלמידי בית הספר ליאו באק אשר זכו במקום הראשון

בהאקתון הארצי, שנערך במחוז חיפה, זכה בית הספר ליאו באק. בהאקתון התמודדו 38 קבוצות מ-34 בתי ספר. במשך 32 שעות כל אחת מהקבוצות ניסתה למצוא פיתרון לבעיה במערכת החינוך באמצעים דיגיטליים וטכנולוגיים. המורים והתלמידים בסיוע של חיילים מחיל המודיעין עבדו סביב השעון, גם בשעות הלילה, על מנת להציג את המענה הטוב ביותר. כל אחת מהקבוצות הציגה בפני שופטים את הפיתרון שלה ו-8 קבוצות עלו לגמר. הקבוצות בגמר הגיעו מבתי הספר תיכון חדרה, שבילים, פרדס חנה, אלישבע, פרדס חנה, ליאו באק חיפה, המושבה, זכרון יעקב, תיכון אמי”ת עתידים – אור עקיבא, תיכון כפר קרע ואליאנס, כי”ח, חיפה.

אילנה טרוק מברכת את משתתפי ההאקתון בחיפה

האקתון בחיפה – פיתוח תהליכי למידה חדשניים המשלבים טכנולוגיות מתקדמות.

ההאקתון, המתקיים בבית הספר בסמת בחיפה, מיועד למורים ותלמידי כיתות ט’-יב’, ובמהלכו התלמידים יעסקו בפיתוח תהליכי למידה חדשניים המשלבים טכנולוגיות מתקדמות. הארוע הנו בהובלת משרד החינוך, מינהל תקשוב טכנולוגיות ומערכות מידע ובשיתוף עיריית חיפה ויחידת 8200.

האקתון בבית הספר בסמת בחיפה (צילום: חי פה)
האקתון בבית הספר בסמת בחיפה (צילום: חי פה)

הבוקר יצא לדרך האקתון מחוזי בנושא “חולמים את המחר- 2021”. ההאקתון ימשך 32 שעות ובמהלכו צוותים של תלמידים מבתי ספר שש שנתיים במחוז חיפה בכיתות ט’-י”ב מנסים לפתח תהליכי למידה חדשניים המשלבים טכנולוגיות מתקדמות. מה שמיוחד באירוע הוא שהתלמידים והחיילים מ-8200 ישארו במהלך הלילה לישון בבית הספר על מנת מחר בבוקר להמשיך בפעילות הטכנולוגית. האירוע נערך בבית הספר בסמת החדש בהובלת משרד החינוך, מינהל תקשוב טכנולוגיות ומערכות מידע ובשיתוף עיריית חיפה ויחידת 8200.

להאקתון נרשמו 75 קבוצות, מתוכן נבחרו 40, מכלל בתי הספר במחוז. בין בתי הספר המשתתפים ניתן למצוא את ליאו באק, ישיבת יבנה, בית הספר שיפמן (טירת הכרמל), בסמת החדש, בית הספר השש שנתי מבקעה אל גרבייה ועוד.

מה זה האקתון?

האקתון הוא אירוע תחרותי, שמטרתו לייצר פתרונות בקבוצות לבעיות נתונות. בדרך כלל ההאקתון מציע בעיה טכנולוגית והפתרונות בהלימה הם מעולם התכנות. רוב ההאקתונים מסתיימים בכך שכל קבוצה מציגה את התוצר שלה מול שופטים, והשופטים בוחרים את הזוכים. בהאקתון של משרד החינוך כל התלמידים יעברו חוויה ייחודית, במסגרתה הם גם יפתחו פיתרון יצירתי לבעיה, גם יכירו תלמידים מבתי ספר נוספים וגם יעברו יומיים אינטנסיביים בהנחייתם של החיילים מיחידה 8200.

האירוע עתיד להסתיים מחר, יום ה’, 28/3/2019, בשעה 16:00.

אבי זיגלר, המנהל השש שנתי של בית הספר בסמת החדש, מסר לחי פה: “אנחנו גאים לשמש אכסניה לאירוע ההאקתון ולקחת חלק בפעילות המאתגרת. כיון שאנחנו בית ספר טכנולוגי וחשוב לנו להכין את התלמידים שלנו לעולם ההיי טק, שהם עתידים להשתלב בו ולהיות בין המובילים שלו. זה רק טבעי בשבילנו שאירוע כזה יערך בבית הספר ואנחנו מקווים לעוד שיתופי פעולה כאלה גם בהמשך”.

האקתון בחיפה
האקתון בחיפה

הגיבו כאן לכתבה