יגל מזרחי ניצח את הסרטן וכתב ספר על ה״צלקת״ שנותרה בו | השקת הספר “צלקת” בבית רוטנברג ב 13/03/19 בשעה 17:30

“צלקת” – ספרו של יגל מזרחי

יגל מזרחי (בן 20 כיום), חלה בלוקמיה בהיותו בן 17, כבר אז יגל החל לכתוב קטעים קצרים כדי להתמודד עם תחושת הבדידות והעצבות. מעת לעת פרסם קטעים אלה ברשת החברתית וזכה לאמפטיה והתייחסות מהקוראים. בעקבות זאת החליט לצרף את הקטעים לספר.

על מנת להביא את הכתובים לידי ספר, הוקם פרוייקט גיוס המונים ב HEADSTART, ובפרק זמן קצר הפרוייקט צלח והספר ראה אור יום.

יגל מספר לחי פה : ״הספר שלי הוא סיפור על התמודדות אבל יותר מכך, הוא סיפור על תקווה אמיתית ודרכים לצחוק על הסרטן ולהתמודד איתו בהומור. הספר שלי מיועד לילדים חולים  ומבוגרים שחלו במחלה בתקווה שיקראו את הספר ויקבלו פרספקטיבה שונה לחיים״

״דווקא בנקודה מסוימת בחיים שלך שאתה חושב שהכל מושלם, אל תהיה בטוח בכלום. תדע שיכולה להגיע מכה ותשכיל לעצור אותה בזמן, תילחם ואל תוותר. זה מה שנותר לומר”- קטע מתוך הספר ״צלקת״.

יגל, מהי חיפה עבורך?

״חיפה עבורי היא עיר מיוחדת. גרתי בשכונת נווה דוד, אהבתי את החום של האנשים בה, חוף המשפחות של הכרמל, שם העברתי את נעורי. כשחליתי בסרטן והתאשפזתי ב ״רמב״ם״  ועברתי טיפולים רבים, הצוות המסור והמיוחד דאג להכל. זאת חיפה עבורי״

איך בעצם התחלת לכתוב את הספר ״צלקת״ ?

״רציתי להתמודד עם המצב שהייתי בו ופרסמתי כמה קטעים ב״פייסבוק״, ראיתי שחברים שלי משתפים את זה ופתאום אנשים שאני לא מכיר מגיבים ואוהבים את זה וזה חיזק אותי. משם הגעתי לרעיון לכתוב ספר״.

למה ״צלקת״ ?

בהתחלה חשבתי לקרוא לספר ״המחלה שלי״ אבל אז חשבתי שהשם לא מתחבר לי כל כך, לבסוף החלטתי לקרוא לזה ״צלקת״ בגלל שהמחלה היא באמת צלקת נפשית ופיזית, משהו שישאר איתי לכל החיים״.

למה ספר ?

״המטרה היא שאנשים ידעו שסרטן היא לא רק מילה, המשמעות האמיתית של מלחמה בסרטן היא הבחירה- הבחירה בין החיים והמוות נמצאת בידיים שלנו- הבחירה אם לשקוע בדיכאון או לצמוח ולהצליח למרות הרגעים הקשים. הייתי רוצה שילדים שחולים במחלה יקבלו השראה, ראיית עולם שונה, ודרכים להתמודדות עם המצב הנתון. עבורי הוצאת הספר זו סגירת מעגל, הניצחון שלי על הסרטן״.


השקת הספר תתקיים בתאריך 13/03/19 (ו׳ באדר ב׳) בבית רוטנברג בחיפה בה ימסור יגל את הספר לכל מי שתמך בפרוייקט.

חלק מהעותקים מועברים כתרומה למחלקה האונקולוגית בבית החולים.

המעוניינים יכולים לרכוש ספר ולהגיע למפגש.

יגל מזמין את כולם לשמוע אותו מספר על הספר, איסוף המחשבות וכתבתם ולהבין ש”סרטן” זה לא רק מילה שכל מי שפעם נגעה בו המחלה הגיע למפגש עצמו ללא עלות.

הגיבו כאן לכתבה