באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

עינת קליש רותם מתנגדת לפרויקט הרכבלית בחיפה – האם הוא יבוטל?

(חי פה) – רכבל, שיחבר את לב המפרץ והצ'ק פוסט לטכניון ולאוניברסיטה תוכנן בשנים האחרונות ונחתמו הסכמים, אבל ראש העיר הנכנסת, עינת קליש רותם, מתנגדת לפרויקט. מה יהיו ההשלכות לביטול הפרויקט, אם יבוטל, והאם יש לכך סיכוי?

בעוד כשלוש שנים עתיד לעבור רכבל מהצ'ק פוסט ועד לטכניון ולאוניברסיטת חיפה. המטרה היא להקל את הגישה לחיפה לסטודנטים, או למי שעובד בסמוך לקמפוסים באוניברסיטאות בעיר. הפרויקט הוא במימון מלא של משרד התחבורה ועלותו מוערכת בקרוב ל-300 מיליון ש"ח. לאורך קמפיין הבחירות של ראש העיר עינת קליש רותם היא התבטאה פעמים רבות נגד התכנית וגם לאחר הבחירות ובטרם נכנסה לתפקידה היא טענה שהפרויקט לא יושלם.

מסלול הרכבל מסומן באדום. סכמטי.

בשבת נציין שנתיים לשריפה הגדולה בחיפה (24/11/2016). אחד הלקחים מהשריפה בעירייה היו הצורך במוצא כפול מהשכונות.

אחת השכונות, שנפגעה בשריפה, הייתה שכונת רוממה החדשה (וגבעת אורנים הסמוכה אליה). לשכונת רוממה ניתן להגיע דרך מספר רחובות, וכשחלקים מהשכונה בערו והגיעו הורים רבים וסבים וסבתות, על מנת לפנות את גני הילדים ואת בית הספר היסודי "רוממה", העובדה שניתן היה לצאת מכמה כבישים, סייעה מאוד בפינוי, ועדיין לא היה פשוט לפנות את השכונה.

במנהל ההנדסה חשבו לאחר מכן מה היה קורה לו השריפה הייתה פוגעת בשכונה שיש לה מוצא אחד – כביש אחד דרכו נכנסים ויוצאים מהשכונה ואליו היו מגיעים עשרות רבות של קרובי משפחה על מנת לפנות את הילדים. מהנדס העיר אריאל וטרמן התחייב לאחר השריפה שאחד מלקחי השריפה הוא הצורך במוצא כפול לשכונות ושתוך שנה יהיה ניתן לראות כבישים חדשים שיחברו את ציר מוריה לכביש החוף ויקלו גם על העומס בכביש פרויד.

בפועל, מעבר לתכניות, עדיין לא החלו עבודות בשטח לפתיחת מוצא נוסף לשכונות בעלות מוצא אחד והטענה היא שעדיין לא הושג מימון לסלילת הכבישים. השאלה היא האם ניסיון עירוני לביטול פרויקט של משרד התחבורה לא עלול לחבל בתכניות עתידיות מול משרד התחבורה, אשר מנהליו חפצים בקידום פרויקט הרכבל.

יש לציין, שבמידה וכן תמצא הדרך לבטל את הפרויקט, העירייה עלולה למצוא את עצמה, לכאורה, מול תביעות בגין ההסכמים, שהופרו. בשלב הנוכחי מי שמתקצב את הפרויקט הוא משרד התחבורה ומי עתיד להפעיל את הרכבל הוא זכיין, כך שהעירייה לא תממן את הקמת הרכבל או פעילותו. יותר מכך, קליש רותם אמרה אמרה בקמפיין שלה, שיש דרכים עדיפות בעיניה לניצול מאות המיליונים שיושקעו בפרויקט על מנת לשפר את התחבורה הציבורית בעיר. במידה והפרויקט יבוטל, אין שום סיבה להניח שאותם מיליונים יושקעו בתחבורה הציבורית בעיר ולא ברכבל.

גם בשנים קודמות, ראשי ערים בחיפה מצאו את עצמם מקדמים תכניות שהתחילו לרקום עור וגידים עוד בתקופת ראש העיר, שקדם להם. כך היה גם עם פרויקטים שתכנונם החל בתקופתו של ראש העיר לשעבר עמרם מצנע, אבל יצאו לפועל רק בתקופת כהונתו של ראש העיר הקודם יונה יהב. לאחר שנים של תכנון והשקעה כספית ניכרת, לפעמים גם אם ראש העיר הנוכחי לא מעוניין להמשיך פרויקט שנהגה בתקופתו של ראש העיר, שקדם לו, לא תמיד אפשר לעצור את הפרויקטים ויותר מכך יש כאן בזבוז משווע של שנות עבודה רבות וכספים, שירדו לטמיון אם כל פעם שיהיו חילופי שלטון בראשות העיר יחד עם ראש העיר, שמסיים את תפקידו, יזרקו לפח התכניות, שהתחילו בתקופת כהונתו.

בחיפה יש רכבל אחד שפועל שנים רבות ויוצא מבת גלים אל הכרמל הצרפתי. לפני מספר שנים האקדמית גורדון התחילה למממן לעובדי המכללה ולסטודנטים נסיעה חינם ברכבל, ויש סטודנטים שמגיעים לבת גלים ברכב או בתחבורה ציבורית ועולים ברכבל עד למכללה. כמובן, כשיש רוחות חזקות או גשמים הרכבל מושבת ולעתים הסטודנטים מאחרים או צריכים למצוא כלי תחבורה חלופי. על פי רוב, יש שביעות רצון בקרב הסטודנטים, אבל כמובן שהרכבל משרת בעיקר סטודנטים שלא גרים בחיפה ונעזרים בו על מנת להיכנס לעיר.

אחת ההשלכות שעלולות להיות לניסיון לבטל את הפרויקט בשלב כה מתקדם היא פגיעה בקשר עם משרד התחבורה. הפרויקט של הרכבל משקף תפיסה של משרד התחבורה לגבי מה שיכול להועיל לתחבורה הציבורית בעיר, והניסיון לבטל את הפרויקט עלול לגרום לכך שפניות בנושאים אחרים למשרד התחבורה לגבי צרכים עירוניים, לכאורה, לא ייענו כמו שהם נענו עד עכשיו. במידה ויהיה ניסיון בפועל לבטל את הפרויקט לאחר שנחתמו הסכמים והושקעו מיליונים ראשונים עלול להיווצר הרושם, שהעירייה מקלה ראש בחוזים חתומים או בתכניות של משרד התחבורה, ואז לשקול פעם נוספת השקעת כספים בעיר יכולה להישמע לכאורה מתקבלת על הדעת.

ממשרד התחבורה לא הסכימו להגיב לכתבה.
מדוברות העירייה נמסר בתגובה כי העירייה לא תממן את עלות התפעול של הרכבל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

רעשים נשמעים מבתי הזיקוק של בז״ן • עבודות תחזוקה

(חי פה) - תושבי חיפה התלוננו בימים האחרונים 20-22/5/24 על הדי רעש מבתי זיקוק. קבוצת בז״ן - עבודות תחזוקה תקופתיות. הודעה לתושבי מפרץ חיפה מקבוצת...

שיא משתתפים: שמונה שחיינים עולים לאליפות אירופה • הישג ענק למכבי חיפה

שיא משתתפים שקבעו קריטריון לאליפות אירופה בבלגרד - "ההשקעה הגדולה הניבה פירות, שיעניקו לשחיינים שלנו עוד מוטיבציה להמשיך". במכבי חיפה כרמל גאים נוכח ההישג של...

האתלטית סיון אוירבך • שיא ישראלי בריצת 1,500 מטרים

בצל האירועים במדינה, רגע נחת שסיפק ביום שבת 18/5/24 אגודת מכבי חיפה כרמל עם שיא ישראלי השייך לאתלטית, סיון אוירבך בריצת 1,500 מטרים. האתלטית...

הנחיות להדלקת מדורות ל״ג בעומר בטירת כרמל

עיריית טירת כרמל ערוכה לאירועי ל"ג בעומר במסגרת היערכות עיריית טירת כרמל לאירועי ל"ג בעומר, הוחלט כי השנה תותר הבערת מדורות ביום החג, ראשון, 26.5.24....

כרם מהר״ל • סיור בבית הכי אקולוגי בישראל • יום שישי 24/5/24

עיריית טירת כרמל מזמינה את התושבים לסיור בכרם מהר״ל, הבית הכי אקולוגי בישראל. הסיור יתקיים ביום שישי 24/5/24 בשעות 10:00-14:00, ברחוב החאן 11 כרם...