וטרמן: "לכל שכונה יהיה מוצא כפול" – ריאיון וידאו

מהנדס העיר אריאל וטרמן אמר השבוע כי בשנים הקרובות השכונות רמת בגין, דניה, כבירים וכל השכונות החדשות שייבנו יחוברו כלפי מטה

אריאל וטרמן בריאיון לחי פה

מהנדס העיר, אריאל וטרמן, אמר השבוע כי העירייה למדה מהשריפה הגדולה בנובמבר אשתקד, עד כמה חשוב שלכל שכונה יהיו שני כבישים, שמאפשרים יציאה ממנה בשעת חירום. אחת השכונות שנפגעה היא שכונת רוממה החדשה וגבעת אורנים. במהלך השריפה הפינוי של בית ספר רוממה, שנשרף בחלקו, ושל גן הילדים הצמוד לו, נעשה דרך רחוב האורן. רחוב האורן הוא רחוב חד סיטרי, אך בשריפה רכבים נסעו בו בניגוד לתנועה מתוך השכונה החוצה לרחוב פיק"א. בנוסף, ניתן לצאת מהשכונה דרך רחוב שיקמה וגם כלפי מרכז חורב דרך רחוב הפרחים והנטקה.

כאשר ניתן יהיה לצאת מהשכונות גם למבואות הדרומיים של העיר, הדבר יקל על העומס בכבישים פרויד ודרך הים. מאבק משפטי של כ – 20 שנה של תושבים מרמת בגין יסתיים בכביש שיחבר את השכונה לפרויד, ותושבי רמת אשכול וכל מי שעולה בכביש פרויד ייהנו מכביש פנוי יותר.

מאבק נגד כביש ברמת בגין

לאחר השריפה הבינו בעירייה כי אם שריפה בסדר גודל כזה הייתה פורצת בשכונה כמו דניה או רמת בגין, פינוי התושבים היה קשה מאוד, ואולי אפילו בלתי אפשרי. ב – 20 שנה האחרונות מתנהל מאבק משפטי של תושבים ברמת בגין נגד חיבור השכונה לכביש פרויד על מנת להקל על העומס בכביש פרויד. התושבים הגיעו עד לבית משפט עליון והפסידו בעליון. על אף ההפסד הכביש עדיין לא נבנה ומי שרוצה לעלות בכביש פרויד בשעות הבוקר ואחה"צ מוצא את עצמו מדי יום בפקקים.

גם בניית המנהרות לא שינתה את המצב. תושבי רמת אשכול עדיין מוצאים את עצמם בבקרים צריכים לשקול באיזו שעה כדאי להם לצאת מהבית כדי לא לעמוד רבי שעה בדרך שאורכה 700 מ'.
בעקבות השריפה, הוחלט שבשנה הקרובה הכביש המחבר את רמת בגין לפרויד יחובר, וגם שכונת דניה שממנה אפשר כיום לצאת רק לשדרות אבא חושי תחובר כלפי מטה לכביש 4.

מכבירים לנווה דוד

כביש נוסף שעתיד להיסלל יחבר בין שכונת כבירים לנווה דוד. בניית הכביש עוררה התנגדות מצד תושבי כבירים, שטענו שהכביש המיועד גם ככה צר מאוד ולא ייתכן להגדיל את נפח התנועה בו, אך ההחלטה התקבלה בכל זאת.
לצד הכבישים האלה עתיד להיבנות גם כביש שיחבר את רחוב הרופא באחוזה לשכונה הנבנית למרגלותיו, מורדות לינקולן. בסופו של דבר מרחוב הרופא יהיה ניתן גם להגיע למבואות הדרומיים של העיר. היום אם תושב שמתגורר ברחוב הרופא רוצה להגיע לקניון חיפה או לים הוא צריך לנסוע עד לחורב ולרדת בכביש פרויד. בתוך תקופה לא ארוכה תושבי הרחוב יוכלו לנסוע בכביש החדש כלפי מטה בלי להאריך את הדרך ללא צורך בהגעה למרכז החורב.
בנוסף, עתידות להיבנות עוד מספר שכונות מתחת לרמת אשכול, מתחת לרמת גולדה ועוד וכל שכונה חדשה כזו תחובר לשכונה אליה היא צמודה וגם כלפי מטה. מה שאומר שבתוך כשנה יהיה ניתן לראות בחיפה מספר כבישים מקבילים לכבישים פרויד ודרך הים, שיפחיתו את העומס ופקקי התנועה וגם יקצרו את הנסיעה

2 תגובות
  1. אבי שטרן אמר/ה

    סופ סופ 🎉🎉🎉

  2. יעל אמר/ה

    הלואי

לא ניתן להגיב