הוקפא המכרז לחוף הגולשים בחיפה

צילום - ירון כרמי - חי פה

ראש עיריית חיפה יונה יהב, החליט להקפיא את המכרז לחוף הגולשים שפורסם בחודש יולי במסיבת עיתונאים שהתקיימה במסעדת שוואטינה, בטיילת בת גלים. במסיבת העיתונאים הציג חבר מועצת העיר ויו"ר חברת אתו"ס יעקב פיינגולד, את חזון החברה בנוגע למיצוב חיפה כעיר גלישה.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה להחלטת ההקפאה:

"מאחר שלמכרז הוגשה הצעה יחידה ועל מנת לשמור על הגינות ההליך, ההחלטה בנושא הוקפאה עד לאחר הבחירות".

חבר מועצת העיר והמועמד לראשות העיר ישראל סביון, מסר לחי פה בתגובה: "החלטה נכונה. רצוי שערב בחירות לא יתקיימו מכרזים".

חבר מועצת העיר והמועמד לראשות העיר אביהו, מסר לחי פה בתגובה:

"לצערי הרב שנים רבות עיריית חיפה מזניחה את הטיפול בגולשים. לחיפה איזורי חוף יחודיים ומדהימים עם תנאי גלישה מהטובים בעולם. כל ראש עיר אחר היה רואה זאת כהזדמנות לייצר מערך שלם, עצמתי ומיוחד של ספורט ימי ותיירות ימית איכותית. ואת זאת בכוונתי לבצע. בכוונתי לקדם מועדון גלישה יחודי ברמה הגבוהה ביותר על בסיס חברתי וקהילתי למען תושבי חיפה ואוהבי הים. המכרז הנוכחי חייב להתבטל, על העירייה לקחת את הנושא כמערך עירוני קהילתי ולייצר מועדון גלישה עירוני המשלב כוחות חיפאיים מקצועיים להפעלת הנכס. אסור לתת לאינטרסנטים להשתלט על המתקן ולהפכו לספורט לעשירים אלא לייצר קהילת גולשים חזקה ומערך קהילתי עצמתי. חשוב להבין שבאמצעות הרחבת הפעילות העממית סביב מועדון הגלישה ניתן לשלב בני נוער מאוכלוסיות שונות ולהעלות את חיפה על מפת הגלישה הבינלאומית".

חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת מקומי בחיפה, עו"ד בועז גור:

״מדובר בהחלטה נבונה, לדעתי לא נכון לקבל החלטות כבדות משקל שהרגישות בהן גבוהה בתקופת בחירות. עצם קיומו של מציע יחיד במכרז באזור כל כך ייחודי לעיר חיפה מעיד על כך שככל הנראה המכרז אינו תואם את צרכי המקום ושיש להמתין לאחר הבחירות ואז לקיים דיון עם תושבי השכונה״.

חבר מועצת העיר ויו"ר חברת אתו"ס יעקב פיינגולד, מסר לחי פה כי יבדוק את ההחלטה ויגיב.

 

לא ניתן להגיב