תושבים משכונת בת גלים הפגינו בעד הקמת מועדון גלישה חברתי במקום העברה לידיים פרטיות

עיריית חיפה ערכה מכרז להקמת מועדון גלישה בחוף הגולשים בבת גלים. התושבים יצאו נגד הכוונה להקים מועדון גלישה ברמה בינלאומית ומחירים בהתאם ודרשו 200 מ' מהחוף לטובת מועדון גלישה "חברתי" במחירים שווים לכל נפש

עשרות רבות של תושבי בת גלים ופעילים ממגוון סיעות הגיעו בשעות הצהריים לבת גלים, על מנת למחות על הכוונה להפקיע שטח ציבורי לטובת מועדון גלישה בשליטה פרטית.

כזכור, ביום רביעי השבוע, 10/10/2018, נפתחה תיבת המציעים במכרז מועדון הגלישה ובה נמצא מציע יחיד. על כך דיווחנו בכתבה זו:

במכרז שפרסמה אתו”ס, מוזמנים המציעים לקחת לידיהם את מבנה מועדון הגולשים במתכונת של BOT – Buid operate transfer, כלומר קבלת אחריות על המתחם באופן פרטים, הפעלת המתחם לתקופה ארוכה והחזרתו לאחריות העירייה בתום התקופה. התקופה היא גמישה והמציעים הוזמנו להציע אותה כחלק מההגשה. סכום ההשקעה המינימלי שנקבע עומד על 6.5 מליון ש”ח. התושבים, אשר לקחו חלק בהפגנה, מוטרדים מהמתכונת של העברת המתקן לידיים פרטיות ומעוניינים להפעילו במתכונת עממית.

צפו בווידאו מההפגנה (צילום: מיכל ירון)

 

יורם בן שטרית שמתגורר בבת גלים, מספר 2 בסיעת “נוע נוע” בראשותו של אלכס אברמוב, סיפר שבקיץ הוא לקח את הבת שלו לקייטנת גלישה, שנמשכה 4 ימים ועלתה 1,200 ש”ח והוא רוצה לראות בבת גלים מועדון של התושבים ועבור התושבים:

“אנחנו מקווים שמעכשיו כל פעם, שנפגש, זה יהיה רק בשביל לחנוך דברים יפים. ומי ייתן ונצליח מבחינה משפטית לקבל 200 מ’ ולהקים קואופרטיב שלא למטרות רווח. ומי שיעבוד פה יקבל משכורת ומעבר לזה, כל השאר יהיה מסובסד.  יש מועדוני גלישה עם קייטנות במרחק 2 ק”מ מפה מכאן, שגובים סכומים מאוד גבוהים לקייטנות, יקר אפילו למי שיכול להרשות לעצמו. אנחנו רוצים פה קייטנות ב-200 ש”ח לילד, ארוחת צהריים מסובסדת ואנחנו נעמוד על זה ואנחנו נצליח. בשביל זה אני צריך אתכם איתי”.

שלד אטום – מועדון הגולשים – מחלף אלנבי 2018 (צילום – ירון כרמי)

אלכס אברמוב אמר למשתתפי ההפגנה:

“אתם הכוח שמאחורינו ואני קורא לכם לא לוותר”,  “אנחנו נתמוך בכם כיון שמדובר בשפת הים שלכם. אנחנו מבטיחים שאנחנו גם לא נוותר וביחד נצליח”.

להפגנה הגיעו גם תומכים רבים של המתמודד לראשות העיר עו”ד דוד עציוני. מקום שלישי ברשימתו למועצה, יו”ר נעמת במרחב חיפה והקריות, תמי ברק, הדגישה כי הסיעה תפעל על מנת להבטיח שכל הילדים בבת גלים יוכלו ליהנות מחוף הים שלהם ושמועדון הגלישה יפעל לטובת האוכלוסייה המקומית.

עדי קרפל – פרזס, שמתמודדת מטעם סיעתו של ישראל סביון אמרה שחשוב לסיעתה שילדי בת גלים יהינו מהמשאבים הטבעיים, שנמצאים ליד הבית שלהם. מסחר ופיתוח זה נהדר, אבל לא על חשבון התושבים.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור ספורט בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו