מי יקדם את קריית חיים: מורה נבוכים לתושבי קריית חיים – מי מבטיח מה וכמה בבחירות לראשות עיריית חיפה

תושבי קריית חיים כבר רגילים להיות מחוזרים על ידי כל המועמדים לראשות העיר והסיעות בחודשים לפני הבחירות, אך לתחושת רבים מהם הבטחות לחוד ומעשים לאחר הבחירות לחוד.

 

מנדי זלצמן

מנדי זלצמן – מנכ”ל נמל חיפה – מתמודד על ראשות העיר חיפה (צילום – יח”צ)

מנדי זלצמן, חיפה מתעוררת:
ב-15 השנים האחרונות, סבלו קריית חיים ושמואל מהזנחה רשלנית של עיריית חיפה והעומד בראשה. תופעה זו תיפסק לאלתר.
לקריות חיים ושמואל חשיבות מכרעת: לא רק לעיר חיפה, אלא גם למרחב המטרופוליטני. לכן יש לראות בהן אזורים בעלי מעמד ייחודי, הזכאיות, בהתאמה, לניהול ולטיפוח ייחודיים.
אני מתחייב שמיד עם היבחרי לראשות העיר, אקים יחד עם תושבי קריות חיים ושמואל צוות עבודה שיגבש מודל חדש ופורץ דרך לניהולן האוטונומי תחת עיריית חיפה. מודל זה יכלול הקצאת תקציב ייעודי ראוי לקריות והגדרת סמכויות מפורטת למנהל המקומי.
צוות זה יסיים את תהליך העבודה בתוך שישה (6) חודשים לכל המאוחר, והמלצותיו יאושרו במועצת העיר.
מתן ניהול אוטונומי לקריות חיים ושמואל הוא חלק מהחזון שלי להפוך את חיפה, ובתוכה גם נשר וטירת הכרמל הסמוכות, למרחב מטרופוליטני אזורי, שמתקיימים בין שותפיו מערכת יחסי גומלין ושיתופי פעולה מניבים, כתנאי ויסוד לצמיחה כלכלית ואזורית. מרחב זב יתוכנן בתכנית מיתאר כוללת שתיקח בחשבון את הצרכים הייחודיים של קריות חיים ושמואל, בתוך המרחב העירוני והמטרופוליטני המתהווה.
מסמך זה אינו רק הצהרת כוונות, אלא התחייבות למעשים, בתוך פרק הזמן שהגדרתי לעיל. לכן אודה להפצת התחייבותי זו בין כל התושבות והתושבים, ככל שיידרש.

בועז גור

עו”ד דוד עציוני

עו”ד דוד עציוני – מועמד לראשות עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)

“חיפה הולכת לכיון הלא נכון, שכונות כדוגמת קריית חיים ושמואל המונות מעל 30,000 תושבים נשארו מאחור בהזנחה פושעת. תושבי השכונות כבר איבדו תקווה, במהלך השנה האחרונה, נפגשתי עם תושבים רבים, במסע דלת לדלת נרחב, הכולל גם את השכונות הללו.

התחושה הרווחת היא שאין לתושבים מי שמייצג אותם נאמנה. חלקם הגדול מעוניין להיפרד מחיפה ולאור ההזנחה אני מבין את תחושותיהם. בית ספר “נתיבות” בקרית שמואל עם צפיפות תלמידים במבנה ארעי, התיכון שהמורה לכימיה עזבה ומאז לא מלמדים כימיה, לא ברור איך דברים כאלה עוברים בשקט על סדר היום בעירייה.

בית נגלר הינו מבנה מצוין אך מיושן ולא ראוי, חוף קריית חיים דורש פיתוח ותוכנית עידוד להקמת בתי הסעדה ופעילויות מגוונות, חוף מלא פוטנציאל וחסר מימוש.

קריית חיים המערבית תקבל עדיפות לטובת פינוי בינוי והתחדשות עירונית, המבנים הנמצאים שם אינם ראויים לדיור. לכן לאחר שאבחר לראשות העיר, החלטתי לקיים משאל תושבים, האם להיפרד מחיפה, זאת למרות תכניות רבות עבור השכונה.
אני סמוך ובטוח שלא ירצו זאת במהלך כהונתי, אך מתכוון לכבד כל החלטה שתתקבל על ידי התושבים.

הכוונות שלי הן לדאוג לאוטונומיה תקציבית, מינוי סגן ראש עיר לענייני שכונות מזרח העיר, כאשר העירונית תהיה כפופה למנכ”ל העירייה ישירות ולא לאגף מינהלתי זה או אחר.
למען איכות החיים והסביבה אוביל מאבק שיטתי למפגעי הריח, אוציא צווים אישיים כנגד המפעלים המזהמים, אפעל למניעת זיהום האוויר מכיוון בתי הזיקוק והמפעלים שסביבו וזה אפשרי!! ובנוסף אקדם שבילי אופניים בעיר.
בסיעתי “חיפה מתחדשת – עצ” נמצאת הנציגה שני קפון רוט, 33, אמא ל-2 המתגוררת בקריית חיים, בעלת תואר ראשון בחינוך ממכללת תל חי ולימודי תקשורת ודוברות באוניברסיטת בר אילן. שני כיהנה בעבר כיושבת ראש אגודת הסטודנטים בתל חי ולאחר מכן כראש לשכת השר פרופ’ אבישי ברוורמן במשרד ראש הממשלה.

שני קפון רוט לחי פה: “הצטרפתי לנבחרת של דוד עציוני על מנת לייצג נאמנה את קריית חיים ושמואל ולקדם את הצרכים, המצוקות והדרישות הרבות של התושבים, יחד עם דאגה לשימור ושיפור איכות החיים.
כיום אין תחושה שיש אל מי לפנות לבעיות בשכונה. אם נציג העירונית היה מקבל תקציבים עם תוכנית פעולה ל 5 שנים קדימה אני בטוח שהקריה הייתה נראית אחרת”.

יניב שטרית – סיעת עוצמה

יניב שטרית

עוצמה – סיעה שכל מועמדיה מקריית חיים. יניב שטרית, שעומד בראש הרשימה, טוען שרק הסיעה שלו תוכל לתת מענה אמיתי לצרכים של תושבי הקירייה. בכוונת שיטרית ואנשי סיעת עצמה לדרוש, לאחר הבחירות, הקמת מנהלת נפרדת לתושבי קריית חיים.

שטרית היה רוצה לראות את הארנונה, שמשלמים תושבים מקריית חיים, מושקעת בחזרה בקרייה, כיון שלטענתו, אם עושים סיור בקריית חיים ובחיפה, אפשר לראות פערים גדולים, שנובעים מהיעדר השקעה, ואת זה חייבים לתקן. בנוסף, שטרית מדגיש שבשאר הסיעות ממוקמים תושבי קריית חיים, אבל היכולת שלהם להשפיע לטובת הקריה תהיה פחותה בהרבה לעומת סיעה, שמקדמת רק את קריית חיים.

חנה בן זקן – סיעת “לב השכונות”

חנה בן זקן (צילום: יחצ סיעת לב השכונות)
חנה בן זקן (צילום: יחצ סיעת לב השכונות)

חנה בן זקן – נציגה מרשימת לב השכונות בראשות טלי משולם איטח, חברת מרכז הליכוד, יו”ר סיעת הליכוד בהסתדרות בחיפה וחברת נעמ”ת:  “אני מאמינה בכל ליבי, כי הגיעה העת ליישם הלכה למעשה של נציגות לקריית חיים כחברת מועצה בעיריית חיפה, למען טיפול ממוקד בתשתיות העירונית, אפעל למען הסטת תקציבי עירייה בתחומי החברה השונים ברמה המקומית, באופן שבו קריית חיים תקבל יחס שווה בדומה לשאר השכונות בחיפה בטווח הקרוב וכמובן אדאג שזה גם יבוא לידי ביטוי בטווח הארוך, ואף יוביל לביסוס התמיכה הנדרשת בקרב תושבי העיר למינופה של קריית חיים בכלל המישורים המוניציפאליים.
לסיכום החזון שלי כתושבת קריית חיים: לראות את המשאב הנהדר והעצום כולל רצועת הבתים הנושקים לחוף הים , עוברים ממצב סלאמס למצב פרובנס 😊”

עליזה ברקן תושבת קריית חיים – סיעת “חיפה בשבילנו”  

עליזה ברקן (צילום: ירון כרמי)
עליזה ברקן (צילום: ירון כרמי)

עליזה ברקן – סיעתה של שרית גולן שטיינברג “חיפה בשבילנו”: “בחיפה בשבילנו”, פעילים סביבתיים, חברתיים וחובבי בע”ח. נמשיך בפעילותנו הברוכה בנחישות בעד ק. חיים טובה יותר. כי מגיע לנו יותר.
נמשיך בפעילות נגד מפעלים מזהמים,עד לסגירה מוחלטת. עם הפנים לאנרגיות מתחדשות וקידום תעשייה נקיה. נפעל למען הקמת יחידה סביבתית יעודית שתפעל בין השאר בתחום רישוי עסקים כנגד מפעלים עבריינים החורגים מהתקן.

אנשי “חיפה בשבילנו” מאמינים בשיפור חיי הקהילה ע’י הגדלת תקציב הפיקוח והאכיפה, בנושא תברואה, יצירת שטחים ירוקים ונקיים, החזרת כספי המיסים לטובת הפיתוח והפיקוח בקריה, הרחבת שירותים עירוניים שאינם נגישים היום בגלל מרחק גיאוגרפי.

“חיפה בשבילנו” מאמינים בקיום מערך התנדבותי שמקדם חיי קהילה בריאים ע’י קידום נושאים חברתיים, בהקמת פרויקטים בתמיכה עירונית כמו “אם לאם” ,מועדון נוער גאה, מועדון גימלאים משודרג ומועדון לנכי צה’ל, חיזוק תנועות הנוער ע’י הגדלת תקציב.

“חיפה בשבילנו” מאמינים בחינוך. הכוונה להשקיע בהעשרה, שיבוצים מייטביים, הגדלת וחיזוק מבני בתי הספר, פיתוח מגמות ובתי ספר יחודיים, הכוונה ויעוץ, הכשרת מורים ומדריכים, פיקוח בגנים וצהרונים ,מרכזי למידה ,תמיכה במעונות,חיזוק הנהגת הורים וחיזוק המערכת של חינוך מיוחד ע’י הכנסת כיתה בכל בית ספר והכשרות מיוחדות למדריכים. חינוך לתרבות אומנות ומוסיקה.

“חיפה בשבילנו” מאמינים ב”נפש בריאה בגוף בריא”.קידום ספורט, מתקנים, חוגים, מרכזי ספורט, פיתוח ספורט קהילתי.
“חיפה בשבילנו” מאמינים בחיזוק וקידום עסקים קטנים כחיזוק וביסוס חיי הקהילה.
“חיפה בשבילנו” מאמינים בשיפור תשתיות, מקומות חניה מסודרים ותחבורה משופרת ונגישה.
“חיפה בשבילנו” מאמינים בשיפור חיי בעה’ח, ע’י שמירה על זכותם לחיות חיי רווחה לצד בני האדם. עיקורים/סירוסים מוגברים של חתולי רחוב, פינות האכלה מסודרות במקומות מתאימים,גינות כלבים מטופחות. מניעת ואכיפת מצבים של התעללות, יחידה עם אמבולנס למקרי חירום כולל הקמת יחידה וטרינרית מיוחדת שתפעל במצבי החירום. הקמת בית מחסה לבע’ח נטושים, זקנים וחולים. כל זה כדי ליצור יחסי גומלין בריאים למען בני האדם ובעה’ח.
“חיפה בשבילנו” רוצים לקדם את הקריה לשנות המאה ה21 ולבסס את גאוותנו בהיותנו קרייתים גאים.

מועמד נוסף מק. חיים ,רועי חבושה,שהוביל את מחאת הגנים והצהרונים הארצית.

 

מקומי בחיפה בראשות בועז גור

חמשת המקומות הראשונים ברשימת "מקומי בחיפה", מימין לשמאל: שני אלוני, אבישי כפיר, בועז גור, אלה אלכסנדרי, אדהם עודה וגיא פדה (צילום: ירון כרמי)
חמשת המקומות הראשונים ברשימת “מקומי בחיפה”, מימין לשמאל: שני אלוני, אבישי כפיר, בועז גור, אלה אלכסנדרי, אדהם עודה וגיא פדה (צילום: ירון כרמי)

”נושא איכות הסביבה הוא אחד מנושאי הליבה של רשימת “מקומי בחיפה” בראשות בועז גור. לאחרונה נכנס עו”ד בועז גור לתפקיד יו”ר איגוד ערים לאיכות הסביבה חיפה מתוך מטרה להביא לשינוי אמיתי בטיפול במפעלים המזהמים במפרץ.

תושבי קריית חיים הם הסובלים העיקריים מההזנחה המתמשכת במצבו של מפרץ חיפה. בראש ובראשונה אנו מאמינים שההחלטות שישפיעו על עתיד השכונה חייבות להתקבל בשיח עם התושבים.

סיעת “מקומי בחיפה” תומכת בפינוי מיכלי התש”ן מבתי הספר בשכונה ובשיקום האדמות בסביבה שלהן על מנת להבטיח סביבה בריאה לילדי השכונה. עוד באותו עניין “מקומי בחיפה” שמחה על כך שבתקופה האחרונה סולקו האנטנות הסלולריות מסביבת בתי הספר בקריית חיים ומבטיחה להמשיך ולעקוב אחר הנושא כדי להבטיח שהרישות של האנטנות בשכונה יישאר נמוך.

כדי להבטיח איכות חיים לתושבי השכונה, נפעל שכל תכניות התעשייה במפרץ לא ייפגעו בחופים של קריית חיים וכדי שהגינות והשטחים הציבוריים בשכונה יהפכו למוקד לחיי קהילה תוססים ונעימים לתושבי השכונה”.


אביהו האן

אביהו האן

להמשיך לנהל את קריית חיים בשלט-רחוק מהיכל העיריה? עלי לא מקובל!
חברותיי וחברי תושבי קריית חיים וקריית שמואל.

המוטו המרכזי שלי, כראש העיר חיפה, מתבסס על הרעיון המרכזי “להחזיר את חיפה לתושבים”.
זו אינה סיסמא. זו תפיסת עולם אידאולוגית הטבועה בי ובחבריי לדרך, באופן המכתיב את כל צעדינו.
ראש העיר, מועצת העיר וכל האדמיניסטרציה העירונית נועדו למטרה מרכזית אחת ויחידה:
לשרת את התושב ולתת לו להרגיש בבית, בעיר בה הוא חי !!!
מעולם לא חשבתי שכל החכמה נמצאת בעירית חיפה ובלשכת ראש העיר.
התקציבים אמנם בידיהם, אך לא בהכרח הבנת הנושאים המייחדים את קרית חיים.
קריה שהצמיחה מתוכה 2 ראשי עיר וראש עיר בפועל, יו”ר כנסת, שר ביטחון, שרה לאיכות הסביבה, רמטכ”ל, מפקד חיל הים, ראשי אמ”ן ואלופי צה”ל, יכולה להעמיד גם הנהגה מקומית!
אף אחד לא ייטיב מתושבי קריית חיים לקדם ולתעדף את צורכי הקריה בהתאם לשאיפות תושביה – מפיתוח ותעסוקה עד סביבה ורווחה, מחינוך ותרבות עד שטחים ירוקים.
לכן, אחת הבשורות המרכזיות שלי לתושבי הקריה הינה התחייבותי להקים מינהלת תושבים אוטונומית שתיבחר על ידי תושבי הקריה ותנהל את תיעדוף תכניות הפיתוח וההשקעה של עיריית חיפה בקריה.
ישנם עוד נושאים חשובים מאד, המפורטים בהמשך, גם בהם נטפל באופן שיטתי ומתוכנן.
יחד נגשר על שנים רבות של הזנחה ונחזיר את הקריה להיות מובילה, צומחת ומשגשגת!!!

כראש העיר חיפה אעביר לידי “מינהלת תושבי קריית חיים” את ניהול ותעדוף תכניות הפיתוח וההשקעה בקריית חיים. העיריה בראשותי, על כל אגפיה, תושיט לכם את מירב הסיוע האפשרי.
ביחד, ובהנהגה שלכם, קריית חיים תתפתח להיות פנינת החוף האיכותית בישראל.
זו אינה רק הבטחת בחירות. בכך התמקדנו כל השנים, וזו ערובה לאמינותנו.
סיעת הירוקים של חיפה מייצגת דרך אחרת, ידידותית לאדם ולסביבה.

מדובר במהפך חסר תקדים בתפיסת הניהול העירוני, ואני מאמין שמודל חלוצי זה ישמש, ברבות השנים, דוגמה לכל ראשי הערים במדינה וישמש מודל לחיקוי ואימוץ.

הנושאים שעומדים על סדר היום שלי לקריית חיים

1. הקצאת תקציבים עירוניים לקריית חיים בחלוקה הוגנת ובשקיפות מלאה ומפורטת;
2. טיפוח מנהיגות מקומית – הקמת גוף יציג – מינהלת תושבים, אשר תיבחר על ידי תושבי הקריה, ותנהל ותתעדף את תכניות פיתוח וההשקעה בקרית חיים;
3. העתקת המפעלים המזהמים מאזור המפרץ, כדי שנוכל להתחיל לנשום. וזה אפשרי!
4. סילוק חוות המכלים המפילה קורבנות של ממש בסביבתה;
5. שיקום קו החוף וחולות הזהב, שעבודות הנמל גזלו מחופי מפרץ חיפה;
6. שדרוג חוף הרחצה של קריית חיים, הרחבתו עד גבולה הצפוני של הקריה ברצף, והפיכתו לחוף פעיל ואטרקטיבי – הקמת בתי קפה, מסעדות, מרכז לספורט ימי, ועוד;
7. שיפור שיטתי של תשתיות כבישים ומדרכות, ניקיון וחזות העיר, תאורה ובטחון;
8. הרחבת פעילותה של רשות הצעירים והנוער, הפועלת בחיפה, והטמעתה גם בקריית חיים;
9. הרחבת פעילות מועדוני הגמלאים בקריית חיים בתחומי תרבות, השתלבות בתעסוקה התנדבותית ועידוד פעילות המשלבת את צעירי הקריה עם גמלאיה כחלק ממחויבות אישית;
10. שדרוג מערכת החינוך מהגן ועד התיכון , הקטנת מספר התלמידים בכיתות;
11. טיפוח ותמיכה באגודות ספורט בקריית חיים ומתן עדיפות לאגודות ספורט מקומיות לשימוש במתקני ספורט עירוניים הנמצאים בקריה.
12. תכנון בראייה כוללת לקריה, בהתאם למצב בשטח ולתוכניות מאושרות הקימות;
13. קידום והרחבת הקצאת שבילי רכיבה לאופניים בכל רחבי הקריה;
14. עידוד ומתן עדיפות לקידום תכנית התחדשות עירונית;
15. הקמת שכונת מגורים מטופחת בשטחי חוות מכלי הדלק שתפונה;
16. טיפול יסודי במקורות הזיהום התעשייתיים;
17. פיתוח וטיפוח גינות חן, חורשות, פארקים וגני משחקים;
18. חידוש מתקני תנועות הנוער ועידוד ילדי הקריה להשתתף בפעילויות המאורגנות ע”י תנועות הנוער
19. הקצאה ופיתוח מתחם בילויים ייעודי והפרדת מקומות בילוי ממתחמי מגורים.
20. שיפור התחבורה הציבורית וטיפול בפתרונות לחניה.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.