תושבים באחוזה מחפשים ראש עיר שיתמוך בתמ”א שפויה ומארגנים מפגשים עם מועמדים

תושבים מאחוזה הוותיקה רוצים לנצל את הבחירות המתקרבות לחשיבה מחודשת על פרויקטים של תמ"א 38 ובחינת עמדות מועמדים

תושבים מאחוזה, שתומכים בתמ”א שפויה, מעוניינים לבדוק את עמדת המתמודדים לראשות העיר בנושא בימים הקרובים ולהחליט במי לתמוך. לטענת התושבים הם לא מתנגדים לתמ”אות, אבל חושבים שהדרך בה הפרויקטים מבוצעים בשנים האחרונות שגויה ופוגעת באיכות החיים של המתגוררים באזורים מרובי תמ”אות.

“אם עולה מהדברים, שאנחנו מתנגדים לתמ”אות, זה לא נכון”, אומר אחד מחברי הקבוצה, דר’ דרור צרניק, “אנחנו פשוט רוצים תכנון תמ”א 38 שפוי ואנחנו מאמינים, שזה אפשרי. באחוזה הוותיקה, ברחובות דישראלי, גבעון, שדרות סיני ואיילון, יש כמות גדולה מאוד של פרויקטים בשנים האחרונות והתוצאה היא שכל תמ”א מורידה את העצים והצמחייה ומוסיפה לבניין כמות גדולה מאוד של קומות.

אם בודקים את התמ”א בחיפה ובתל אביב אפשר לראות שבחיפה קבלנים ויזמים מקבלים אישור להגדיל את אחוזי הבנייה והם מוסיפים הרבה מאוד קומות (על בניין של 2-3 קומות ניתן לראות לעתים תוספת של 3-4 קומות). התוצאה היא רווח גדול ליזמים ממכירת הדירות החדשות, אבל ברחובות מרובי תמ”אות יש תושבים נוספים רבים, מה שמשליך על התשתיות ועל גדוש התנועה והחניות. חשוב להבין, שאנחנו קרובים לנקודת האל חזור, שאם נעבור אותה ללא תכנית מסודרת וללא חשיבה מה אנחנו רוצים לראות ברחובות שלנו, לא יהיה נעים לגור באחוזה ובכרמל. הצפיפות, הבנייה הגבוהה והיעלמותם של העצים תביא למצב שאנשים יעזבו את השכונות על הרכס כי איכות החיים כאן נפגעת משמעותית, ואת זה בדיוק אנחנו רוצים למנוע”.

נפגשים עם כל המתמודדים:

חברי הקבוצה פונים בימים אלה לכל המתמודדים על ראשות העיר וחברי המועצה. מטרתם לארח לחוג בית את כל המתמודדים ולשמוע מהם מה הם יעשו כראשי ערים, מבחינת ההתחדשות העירונית באזורם ובשאר העיר.

בקבוצה שהתארגנה מסבירים לחי פה: “מ”מ ראש העיר ומחזיקת תיק ההנדסה חדווה אלמוג אמרה שהיא בעד עד 10% פרויקטים של תמ”א 38. מאוד קשה לבדוק את הנתונים האלה, אבל אנחנו חושבים שבאזור המגורים שלנו אנחנו עומדים כבר על 15% תמ”א, ומי יכול לדעת בכמה בניינים נוספים נמצאים לקראת אישור של פרויקטים נוספים”.

בעיה נוספת שחברי הקבוצה מעלים היא מה שקורה במהלך הבנייה, במיוחד כשהיא כל כך ממושכת. לטענתם, הרחובות באחוזה נראים כמו אתרי בנייה ומהווים סכנה לבני כל הגילאים.

הגיבו כאן לכתבה