טיסות מחיפה לאירופה ללא אגרות

נמל תעופה חיפה (צילום - סמר עודה )

בעקבות הודעת השר כץ על ביטול האגרות והארכת שעות הפעילות של נמל התעופה חיפה, חברת התעופה הקפריסאית Tus Airways מתכננת לחדש את טיסותיה הבינלאומיות מחיפה ליעדים שונים ביוון וקפריסין


צעד נוסף לעידוד טיסות מצפון המדינה ודרומה. שר התחבורה ישראל כץ, חתם על תקנות חדשות המעניקות פטור מאגרות תעופתיות לכל הטיסות הממריאות והנוחתות בשדה התעופה הצפוני בחיפה ובשדה התעופה הבינלאומי רמון, הצפוי להיפתח במהלך עונת החורף הקרובה. התקנות יועברו בימים הקרובים לאישור הממשלה וועדת הכלכלה של הכנסת, ועם אישורן הסופי הן יכנסו לתוקף.


כך החלו ופסקו הטיסות:


לדברי השר, מתן פטור מאגרות תעופתיות בשדות התעופה רמון וחיפה נועד לעודד את הפעילות התעופתית הבינלאומית בשדות אלה, ולהגדיל את מספר התיירים המגיעים לישראל מחו”ל. הפטור מאגרות בשדות אלה יינתן לתקופה של שלוש שנים.

“הגדלת מספר התיירים המגיעים לישראל, הן לצפון המדינה והן לדרומה, הינה יעד לאומי.” אמר השר וכץ, והוסיף כי “הסכם השמיים הפתוחים העלה בצורה דרמטית את מספר הנוסעים בטיסות הבינלאומיות בישראל. מתן הפטור מאגרות לחברות התעופה בצפון ובדרום, יעודד את הפעילות התעופתית הבינלאומית, לא רק במרכז המדינה אלא גם בצפון ובדרום, ואנו צופים כי המהלך יביא להוזלת מחירי הטיסות מחיפה, בנוסף להוזלת הטיסות מאילת”.

בעקבות הודעת השר כץ על ביטול האגרות והארכת שעות הפעילות של נמל התעופה חיפה, חברת התעופה הקפריסאית Tus Airways מתכננת לחדש את טיסותיה הבינלאומיות מחיפה ליעדים שונים ביוון וקפריסין. Tus הפעילה עד לפני כשנה טיסות סדירות מחיפה לחמישה יעדים ביוון וקפריסין.

שר התחבורה מסר, כי הסכם השמיים הפתוחים נועד להתאים את ישראל למגמה העולמית. לדבריו, בכוונת משרד התחבורה להביא את המהפכה הצרכנית גם לצפון, ולתת אפשרות לתושבי חיפה והצפון, לטוס למבחר יעדים באירופה במחירים משתלמים מבלי להגיע לנתב”ג.

משרד התחבורה ורשות שדות התעופה החלו להיערך לקראת הארכת מסלול הנחיתות והמראות של שדה התעופה בחיפה, במטרה לאפשר למטוסים גדולים יותר לנחות בשדה. מסלול ההמראות והנחיתות של שדה התעופה בחיפה הינו באורך של כ- 1300 מטרים ולאחר הארכתו יגיע המסלול ל-1600 מטרים. השר כץ ציין כי הארכת מסלול ההמראות והנחיתות בנמל חיפה, תאפשר טיסות בינלאומיות מצפון הארץ למטוסים בקיבולת עד 120 נוסעים, ליעדים קרובים באירופה.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, בירך הבוקר על הודעת משרד התחבורה אשר בעקבותיה הודיעה חברת התעופה הקפריסאית  על חידוש קו הטיסות הסדיר שלה מחיפה ליעדים שונים ביוון ובקפריסין, ובכך תצטרף לחברות “ארקיע” ו”ישראייר” הפועלות בשדה זה מכבר.

יהב ציין, כי “השר ישראל כץ מממש בפועל את חזון חיפה כמטרופולין – גם ברכבת, גם בתשתיות וכבישים חדשים ועכשיו גם בשדה התעופה”, והוסיף: “נמשיך לקדם ולסייע להגעה של חברות בינלאומיות נוספות, כדי לייצר יעדים נוספים וטיסות נוספות, כך שכל תושבי חיפה והמטרופולין ייקחו חלק במהפכה הזו, יפחיתו את העומס בכבישים וייהנו ממרכז תעופה מתפתח קרוב לביתם. בנוסף, סוכם עם רשות שדות התעופה על הארכת מסלול ההמראות והנחיתות בנמל התעופה בחיפה ב-300 מטרים, במטרה לאפשר למטוסים גדולים יותר לנחות בשדה ולהמריא ממנו”.

כניסה לנמל תעופה חיפה (צילום – סמר עודה )
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור כלכלה ועסקים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו