הפגנת תמיכה בחורב ברב דובי חיון ובדמוקרטיה

עשרות רבות של תושבים הגיעו הערב למרכז חורב כדי להביע את מחאתם על החקירה המשטרתית אליה נלקח הרב הקונסרבטיבי דובי חיון. חבר המועצה בועז גור: "היכן שהשלטון מנסה לרסק לנו את המוסדות שלנו, את הקהילות שלנו, עלינו להגן עליהם"

מעל 100 תושבים הגיעו הערב להפגנה במרכז חורב בעד הדמוקרטיה ונגד החקירה במשטרה של ראש הקהילה הקונסרבטיבית בחיפה הרב דובי חיון.מפגינים במרכז חורב

מול שלטים עליהם נכתב “הפעם האחרונה שעצרו רבנים על יהדותם הייתה באירופה של שנות ה-30” שאל גור את המפגינים מדוע היה כל כך חשוב לצאת הערב מהבית ולהביע מחאה. “למה אנחנו מגיעים לפה? אנחנו צריכים לזכור שאנחנו בתקופת בין המצרים לפני תשעה באב. בתקופה הזו אנחנו מצווים להימנע בכל דרך משנאת חינם ודווקא היום החליטו להשפיל רב בישראל ולהעיר אותו בשעה 5:30 לפנות בוקר כאחרון הפושעים לחקירה במשטרה.

הרב שוחרר בערבות עצמית בגלל שהוא היה צריך להגיע לבית הנשיא ולדבר על ט’ באב. עבור בית הנשיא הוא מספיק טוב. היום דיברנו בינינו לבין עצמנו וחשבנו שלא נתפס לעשות דבר כזה לרב בישראל, דמות ציבורית ומאוד משמעותית בקהילה שלנו. אומרים שמי שמשפיל רב, תלמיד חכם, כאילו השפיל את התורה כולה. הרב דובי חיון הוא רב של בית כנסת, שנמצא במרחק של 300 מ’ בלבד ממרכז חורב. המטרה של התלונה במשטרה הייתה ללא ספק להפחיד ולהשתיק אותו ודרכו להשתיק אותנו ואנחנו לא ניתן לזה לקרות”.

 

אחרי גור נשאה דברים עידית לב, מהארגון “רבנים למען זכויות אדם”:  “מצד אחד זה שהמעצר של הרב חיון היה בימים שלפני ט’ באב זה מזעזע, אבל מצד שני אולי זה המסר – אנחנו צריכים לחשוב על אהבת חינם ולהכריח את המדינה לתת לנו את הזכויות שלנו, אבל בדרך של חינוך”.

לאחר הדברים הוזמן הציבור להגיע במוצאי שבת, 21/07, בשעה 21:00 לבית יד לבנים למפגש של הקהילות הליברליות בחיפה על מנת להמשיך את השיח בין רפורמים, קונסרבטיבים, חילונים, לא משויכים ואולי גם אורתודוקסים, אם יגיעו. מותר לא להסכים אחד עם השני, אבל צריך לעשות את זה בהגינות.

 

חלק מהמפגינים ניצלו את ההפגנה כדי להניף שלטים העוסקים בשחיתות השלטונית. על אחד מהם נכתב: “אני, בנימין נתניהו מתכבד להשיא משואה זו לכבוד פרשות אלף, אלפיים, שלושת אלפים, ארבעת אלפים וחמשת אלפים ולכבוד עשרות התיקים, שנסגרו במהלך כהונתי לי ולרעייתי על ידי אנשים, שאני מיניתי. לכבוד ההסתה, הפילוג והחורבן ולתפארת מדינת ישראל”.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.