תם ונשלם: מפלגת העבודה תומכת בעינת קליש רותם ובישראל סביון

חודשים של המתנה להכרעה הסתיימו בפשרה: מפלגת העבודה תומכת ברשימות של עינת קליש רותם וישראל סביון. ממפלגת העבודה נמסר כי חלוקת הכספים בין קליש לסביון תהיה בהתאם לסיכויי ההצלחה של הרשימות.

הוועדה המוניציפלית של מפלגת העבודה החליטה היום לתמוך ברשימתה של עינת קליש רותם וברשימתו של ישראל סביון גם יחד. במשך שבועות ארוכים המתינו הפוליטיקאים המקומיים לראות במי תתמוך מפלגת העבודה, אך ההכרעה התעכבה. בסופו של דבר הוחלט לא לתמוך באחד המתמודדים לראשות העיר אלא להביע תמיכה בשתי הרשימות. הסיבה לתמיכה הכפולה היא חוסר הסכמה לגבי מועמד אחד שמפלגת העבודה תתייצב מאחוריו.

ישראל סביון הוא איש מפלגת העבודה עשרות שנים והוא כיהן מטעמה כמנכ”ל העירייה. בבחירות בשנת 2013 מפלגת העבודה בחרה בחבר המועצה עודד דוניץ לעמוד בראש הרשימה וסביון רץ ברשימה עצמאית, שהקים. העבודה בראשותו של דוניץ קיבלה מנדט אחד וכך גם סביון. לפני מספר שבועות הודיע סביון כי הוא מתכוון להתמודד לראשונה על ראשות העיר ולא רק למועצה. לדבריו, הוא בעל ניסיון רב והוא היחיד שיוכל להחליף את ראש העיר המכהן יונה יהב.

עינת קליש רותם התמודדה על ראשות העיר בבחירות הקודמות ועל אף שהייתה רק בתחילת דרכה הפוליטית זכתה באחוזי תמיכה לא מעטים ושלושה מנדטים. היא התמודדה הסיעה עצמאית, חיים בחיפה. לקראת הבחירות בעוד 3 חודשים היא קיוותה לקבל את תמיכת מפלגת העבודה, מה שאכן קרה היום.

עינת קליש רותם (צילום – ירון כרמי)

 

חיפה נחשבה תמיד “עיר אדומה”, שיש בה תמיכה גדולה מהממוצע הארצי במפלגת העבודה. הבחירות הקרובות יהיו הראשונות, שבהן לסיעת העבודה לא יהיה ייצוג במועצת העיר.

מה שהתרחש מאחורי הקלעים בחודשים האחרונים, מעניין הרבה יותר ממה שקרה על פני השטח. פעילים במפלגת העבודה טוענים, שלאורך שבועות ארוכים, מקורבים של סביון הגיעו לבכירים במפלגת העבודה על מנת לנסות לשכנע את גבאי וחרמוני לתמוך בסביון לראשות העיר. במקביל, פעילים חיפאים ניסו להשפיע על אותם בכירים לתמוך בקליש רותם, כיון שלדעתם היא היחידה שמסוגלת לנצח את ראש העיר המכהן ולקחת את העיר למחוזות חדשים. בסופו של דבר, ההחלטה שהתקבלה היא לחלק את התמיכה הכספית בין שתי הרשימות.

נעמה לזימי (צילום: אלבום פרטי)

נעמה לזימי: “מה שקרה היום הוא דבר מדהים ומהפכני. המפלגה החליטה לתת גם לסביון מנדט למועצת העיר, אבל לצד התמיכה בו מפלגת העבודה עושה כאן משהו חשוב וגדול, משהו, שנאבקנו עבורו כמה חודשים טובים. זה לא היה קל, וכל הכבוד לאבי גבאי שהאמין בנו, צעירי העבודה, ובעינת. אני חושבת שההחלטה שהתקבלה היא בחירה בפוליטיקה מכובדת וללא קרבות אבל האמירה כאן היא ברורה ומחולטת ואני בטוחה שאנחנו עומדים לראות בחיפה מהפך רציני ושיהיה לנו בהצלחה”

 

אבי גבאי – יו”ר המחנה הציוני (צילום – ירון כרמי)

 

מנהל הקמפיין של ישראל סביון אבי שמול, אמר לחי פה בתגובה:
“אנו מברכים על החלטת הוועדה המוניציפלית של מפלגת העבודה לאשר את המועמדות של רשימת “אוהבי חיפה” בראשות ישראל סביון. מי שמזוהה עם מפלגת העבודה במחוז חיפה הוא ישראל סביון ואין ספק שהבוחר יידע ביום הבחירות לזהות את הבחירה הנכונה. אנו מודים על התמיכה והאמון הרב להם סביון זכה מראשי העבודה בעבר ובהווה, בהם יו”ר העבודה ושר הביטחון לשעבר עמיר פרץ, מזכ”ל המפלגה ערן חרמוני, יו”ר המפלגה וראש עיריית חיפה לשעבר עמרם מצנע, חבר הכנסת איתן כבל לשעבר מזכ”ל העבודה ויו”ר וועדת הכלכלה של הכנסת”.

ישראל סביון (צילום – ירון כרמי)

ממפלגת העבודה נמסר לחי פה בתגובה כי הוועדה המוניציפאלית במפלגת העבודה הודיעה על תמיכת המפלגה בשתי רשימות למועצת העיר חיפה: של עינת קליש-רותם ושל ישראל סביון. בנוסף, ההחלטה כיצד לחלק את המשאבים הכספיים תהיה בהתאם לסיכויי ההצלחה של הרשימות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.