אבי גבאי: אני תומך בעינת קליש רותם לראשות העיר חיפה

חודשים של המתנה הגיעו לסיומם, כשיו"ר סיעת העבודה ח"כ אבי גבאי הודיע על תמיכה בעינת קליש רותם לראשות העיר חיפה. המפסיד הגדול הוא מי שקיווה לקבל את אמונו של גבאי, חבר המועצה ישראל סביון, שמתמודד באופן עצמאי על רשות העיר ומאחוריו עשרות רבות של שנים כאיש מפלגת העבודה.

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ אבי גבאי הודיע היום על תמיכתו בד"ר עינת קליש רותם לראשות העיר חיפה. בכך נסתיימה ההמתנה מורטת העצבים לראשות במי תתמוך מפלגת העבודה – ביו"ר סיעת חיים בחיפה, עינת קליש רותם או בחבר המועצה ישראל סביון, שהיה בעבר מנכ"ל העירייה והוא עשרות שנים אחד הפעילים המרכזיים בעיר במפלגת העבודה, או באחד מהפעילים הצעירים והבולטים של המפלגה – נעמה לזימי וניר שובר.

אבי גבאי (צילום – ירון כרמי)

לפני מספר שבועות הודיע סביון, שהוא מתמודד על ראשות העיר. זה הזכיר לרבים את מה שקרה בבחירות הקודמות. מפלגת העבודה, אז בראשותה של ח"כ שלי יחימוביץ, החליטה להעמיד בראש רשימת סיעת העבודה למועצת העיר את חבר המועצה עודד דוניץ. סביון לא הסכים לקבל את הדברים ולאחר מאבק משפטי בבית הדין של המפלגה, הודיע על התמודדות עצמאית למועצת העיר. התוצאה הייתה שסביון נכנס למועצת העיר וסיעת העבודה קיבלה גם היא מנדט אחד, וכך בעצם שני המנדטים של העבודה התחלקו לשתי סיעות. בחודשים האחרונים קיווה סביון לעמוד בראש רשימתה של סיעת העבודה לאחר שמילא בשנים האחרונות שורה של תפקידים, אך גבאי קיבל החלטה לא לתמוך בו.

ישראל סביון (צילום – ירון כרמי)

 

נעמה לזימי אמרה בתגובה שאם אכן ההודעה נכונה זו בשורה אמתית למחוז חיפה במפלגת העבודה.    "ללא ספק, התמיכה בעינת קליש רותם לראשות העיר תבנה את המפלגה קדימה לא רק במועצה אלא בכלל. לא ייתכן שמפלגת את העבודה תקשור את עצמה עם העדר התחדשות עם התיישנות מתמדת ועם הון שלטון. סוף סוף המפלגה לוקחת יוזמה ומציגה רעיון חדש, תומכת בצעירה מקומית אמתית, שתביא לשינוי. אני מרגישה שיש כאן בחירה נכונה ללכת על הדבר הנכון ולא על האפשרות העסקנית. זה לא דבר שקורה כל הזמן וזה לא מובן מאליו וצריך להגיד על זה שאפו גדול לאבי גבאי. כמובן, מדובר במהלך שאם הוא מתקיים בשיתוף עם צעירי המפלגה במטרה להצעיד את המחוז הזה קדימה במטרה שיהיו נבחרי ציבור שיפעלו למען הציבור ולא למען אינטרסים של מקורבים ושל עצמם וכמובן, אני יכולה להתחייב שכולנו נפעל על מנת להצעיד את העיר הזו קדימה".

אבי גבאי ונעמה לזימי בכנס בחיפה (צילום: מיכל ירון)

הפעיל החברתי ואיש מפלגת העבודה ניר שובר אמר היום כי זהו זמן אחדות והוא מאמין שמתחיל בחיפה משהו חדש. "אין לי ספק שיו"ר סיעת העבודה אבי גבאי והמזכ"ל ערן חרמוני יבחרו את הטוב ביותר עבור העיר ועתידה. הבחירה הזו היא אמירת כן לעתיד טוב ושינוי מהותי בעיר ולא הליכה אחרי העסקנות. אני בטוח שההחלטה תהיה טובה להתקדמות המפלגה במחוז חיפה ואין לי ספק שצעירי העבודה נתנו רוח גבית שסייעה לקבל את הבחירה הנכונה שתביא את העיר למקום הראוי לה ותאפשר לתושבי חיפה להיות גאים בעירם ולראות את הפוטנציאל הגדול שלה מתממש".

ניר שובר (צילום – רמי שלוש)

לא ניתן להגיב