בעלי יח"ד בחביבה רייך: לא נוותר עד שהפינוי בינוי ייצא לפועל

לטענת 85 משפחות ברח' חביבה רייך 20-28 ברמז הם זוכים להתעלמות, על אף שעשו מה שהתבקשו כהכנה לפרויקט בינוי פינוי. "לא נפסיק במחאה עד שנקבל מענה מהעירייה. הבתים שלנו מסוכנים למגורים". מהעירייה נמסר בתגובה כי ראש העיר יפגש עם נציגי בעלי הדירות על מנת לבחון את הנושא מקרוב.

תושבים המתגוררים ברחוב חביבה רייך 20-28 טוענים שכבר 10 חודשים הם מנסים לקדם פינוי בינוי ביח"ד בבעלותם, אבל הנושא לא נבדק. לדבריהם, לפני 3 שנים מהנדס העיר וציוותו בחנו את הבניינים וביקשו מהם לבצע פעולות מסוימות על מנת שיהיה אפשר לאשר את הפרויקט ולצאת לדרך, אך על אף שהפעולות בוצעו, אין אישור להתחיל את הפרויקט.

שלטי מחאה ברחוב חביבה רייך (צילום – תושב השכונה)

מדובר ב-85 משפחות שמתגוררות ברחוב שבו יש כמות גדולה של פרויקטים דומים. בשנים האחרונות עוברים בניינים רבים בשכונה מתיחת פנים. בתחילה היה פרויקט של פינוי-בינוי- עיבוי ואח"כ פינוי בינוי. חלק התושבים בשכונה טוענים כבר שנים, שקשה מאוד לגור בשכונה בשל ריבוי הפרויקטים במקביל, והם דורשים מהעירייה לסייע להם לשמור עד כמה שניתן על איכות החיים לצד הפרויקטים.

לעומתם, התושבים בבתים חביבה רייך 20-28 טוענים שהם גרים בבניינים ישנים מאוד, שמהווים סיכון למי שמתגורר בהם ביום יום. התושבים מוסיפים עוד שאם ביום יום הסכנה היא מהמצב הרעוע של היח"ד, אם חלילה תפרוץ מלחמה ויהיה צורך במקלטים או בממ"ד, הם ימצאו את עצמם בסכנת חיים.

מחאת התושבים ברחוב חביבה רייך (צילום – תושב השכונה)
כתבות נוספות בנושא
1 מתוך 4

ביום שישי האחרון יצאו המשפחות להפגין כנגד הסחבת, לדבריהם, באישור הפרויקט. הם הניפו שלטים בנוסף לשלטים, שתלויים על דירות המגורים שלהם. בשלטים הם מוחים על כך שהם לא מקבלים מענה: "יונה מה ביקשנו? בית מחוזק עם ממ"ד", "יונה יהב לא סופר אותנו. בקלפי לא נספור אותו", "עיריית חיפה, האחריות על האסון הבא היא שלכם" ועוד…

התושבים טוענים שעד שהם לא יקבלו מענה, הם לא יפסיקו במחאה ולא ייתכן לבקש מהם לבצע פעולות ולתת את ברכת הדרך, ולאחר מכן אפילו לא להיפגש איתם על מנת לראות האם ניתן לעבור לשלב הבא.

"גם היום התקיימה מחאה של תושבי רחוב חביבה רייק 20-28 על חוסר התיחסות ראש העיר יונה יהב מזה עשרה חודשים לפניות אליו בנושא קידום פינוי בינוי בבניינים שלהם הנוטים ליפול, ללא ממ"ד וללא יכולת לשפר את איכות חייהם עקב כך", אמר היום אחד ממובילי המאבק, "בעלי הדירות שזכו לברכת הדרך ממהנדס העיר וציוותו לפני כשלוש שנים ביצעו את כל הפעילות הנדרשת אותה הציגו לצוות מהנדס העיר לאישור ראש העיר. ראש העיר נימנע מלהתייחס לבקשת בעלי הדירות להיפגש ולהתייחס לעצירת הפעילות בעניינם במשך עשרה חודשים. בכוונת 85 בעלי הדירות להמשיך במאבק ליד ביתו של ראש העיר ובמסדרונות העירייה עד שראש העיר יקבלם לשיחה בעניינם".

 

מעיריית חיפה נמסר בתגובה:

ראש העיר ייפגש עם נציגי בעלי הדירות על מנת לבחון את הנושא מקרוב.

לא ניתן להגיב