עמותת “יד עזר לחבר” ביום “בחירות חברתיות” לראשות העיר חיפה

יונה יהב הוא ראש העיר הבא של חיפה כך נקבע בתוצאות ה”בחירות החברתיות” שערכה עמותת “יד עזר לחבר” בחיפה !

שעות ספורות לפני סגירת 5 הקלפיות החברתיות שפוזרו בעיר חיפה ברוב שעות היום הצביעו למעלה מ-2,800 איש מתושבי העיר חיפה. האם אלה האנשים שבאמת יקבעו מי יהיה ראש העיר חיפה הבא ?

 

יונה יהב הוא ראש העיר הבא של חיפה כך נקבע בתוצאות ה”בחירות החברתיות” שערכה עמותת “יד עזר לחבר” בחיפה !

 

הבחירות לראשות העיר חיפה יתקיימו בעוד כ-4 חודשים, ב-30 באוקטובר 2018 ובעמותת “יד עזר לחבר” שבחיפה לא מחכים ליום הבחירות וכבר הבוקר, (שני, 18.6.2018) ערכה העמותה במתחם קריית החסד שלה שבשכונת הדר יום “בחירות חברתיות” לראשות העיר חיפה. יש לצין כי מספר שעות לפני סגירת הקלפיות הערב, הקהל החיפאי אכן הצביע ברגליו ונענה להצבעה בקלפיות החברתיות שהוצבו ברחבי העיר וכבר הצביע קהל רב של למעלה מ-2,800 איש מכלל תושבי העיר בחיפה.

החל משעות הבוקר המוקדמות מרגע פתיחת הקלפיות נהרו המוני אנשים אל רחוב קסל שבחיפה שם הוצבה אחת מ-5 הקלפיות החברתיות לאורך רוב שעות היום. הקלפי הראשית והמרכזית הוצבה החל מהשעה 9:00 בבוקר במתחם העמותה אשר בשכונת הדר בחיפה, קלפי נוספת הוצבה גם ב”בית הילד” אותו מפעילה העמותה הנמצא בשכונת נווה דוד בחיפה ולאחר מכן אף הוצבה אותה הקלפי גם בבית התמחוי אותו מפעילה העמותה שנים רבות הנמצא ברחוב בן- יהודה בחיפה ועוד 3 קלפיות חברתיות נוספות הועמסו על גבי ריכבי העמותה והם עשו את דרכם אל רבים מרחובותיה של העיר חיפה בשכונות מערב חיפה בהם נווה דווד, קריית שפרינצק, רמת שאול, שער העלייה, עין הים, קריית אליעזר, בת – גלים ואיזור העיר התחתית, רחובתיה הראשיים של שכונת הדר וגם ברבים מרחובותיה של שכונת נווה יוסף, נווה שאנן וברבים מרחובות איזור הכרמל בחיפה.

יש לציין כי בכל הקלפיות החברתיות הצביעו תושבי העיר ב-2 פתקים, האחד לבחירת ראש העיר המשפיע חברתית בעיר, והפתק השני לבחירת הצעות לשיפור המצב החברתי בעיר, בו נכתב … לדאוג לרווחת ניצולי השואה, לדאוג לנכים, לדאוג לנוער בסיכון, לדאוג לנרקומנים/אלכוהוליסטים, לדאוג לאמאות חד-הוריות, לדאוג למשפחות נזקקות, כל תושב סימן בטופס זה את העדפותיו בהן במידה רבה, במידה בינונית ואו במידה מועטה, כמו-כן ציין ורשם בטופס מה לדעתו צריך לשנות מבחינה חברתית בעיר חיפה על מנת לשפר את המצב בעיר חיפה.

מייסד ומנכ”ל עמותת ” יד עזר לחבר” מר שמעון סבג היה מופתע מכמות האנשים הרבה שנהרה אל הקלפיות ולכתב החדשות של “חי פה”, אמר: “הפתיע אותי הבוקר הכמות הגדולה של האנשים שבאו להצביע, לכן קיבלתי החלטה ביחד עם חברי הנהלת העמותה להאריך מיידי את שעות ההצבעה בפועל עד לשעה 22:00 הערב ולאחר שעה זאת, בה ייסגרו כל 5 הקלפיות שפוזרו בכל רחבי העיר חיפה במהלך שעות היום, נפתח את הקלפיות במעמד עורכי הדין של העמותה ונפרסם ברבים את התוצאות, אני מבטיח להעביר את ההצעות הרבות שנכתבו על ידי רבים מתושבי העיר חיפה ישירות למועמדים לראשות העיר חיפה”.

 

עמותת “יד עזר לחבר” שבחיפה היא עמותה המשכנת למעלה מ-120 בקריית החסד שהקימה שם היא דואגת להם לארוחות חמות גם לכמה מאות ניצולי שואה ומידי יום היא מסייעת לנזקקים, מעניקה רוח גבית וסיוע לחסרי בית ואמהות חד הוריות, לחולי סרטן ולנזקקים רבים.

תוצאות ההצבעה היו:

יונה יהב – 1640 קולות

ד”ר עינת קליש-רותם – 637 קולות

עו”ד דוד עציוני – 406 קולות

עו״ד גיל גולדרייך – 73 קולות

ישראל סביון – 28 קולות

ניר שובר – 169 קולות

אביהו האן – 41 קולות

סה״כ נספרו בכל חמשת הקלפיות שהציבה העמותה: 2,994 קולות.

 

 

צילומים: אדיר יזירף.

לאחרונה, חנכה העמותה את מוזיאון “השואה והתקומה” ברחוב קסל שבחיפה, בו תצוגת קבע אודות תקופת השואה וגם התקומה של מדינת ישראל, במוזיאון מוצגים עשרות חפצים מתקופת השואה כגון: ספרי תורה, חנוכיות, ופריטים שונים ומגוונים. הציבור הרחב מוזמן להגיע ולהתרשם, שעות הפתיחה: בימים ראשון – חמישי בין השעות: 09:00-16:30 ובימי שישי לקבוצות בלבד בתיאום מראש, בטלפון: 8666988 – 04, או בקיצור חייגו: 8602*, כמו כן בתום הביקור במוזיאון ניתן לשמוע עדויות ממקור ראשון מפיהם של דיירי ה”בית החם של ניצולי השואה” המתגוררים במתחם העמותה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.