עצומה נגד ציד חזירים בנשק חם בשכונות מגורים בחיפה

עצומה_נגד_הרג_חזירים_בנשק_חם_בחיפה.JPG

למערכת חי פה נודע כי עיריית חיפה החלה בציד חזירים בשכונות בעיר.
ידיעה זו טרם קיבלה אישור סופי.
תושבי חיפה חלוקים בדעתם לגבי הציד הזה ובמשך שנים ניטש ויכוח בנושא הזה. המצדדים בצייד טוענים כי החזירים עלולים לפגוע בבני אדם (דבר שקרה כבר לפני כשנתיים כאשר תושב חיפה הותקף על ידי חזיר שהופתע בחדר המדרגות).

המתנגדים לצייד החזירים טוענים כי זכותם של החזירים להתקיים בכבוד בקרבנו.
אנחנו העלינו סקר עמדות תושבים בקישור זה לפני כמה שנים. אתם מוזמנים להצביע.

כעת, מספר תושבים יוצאים בעצומה כנגד ההרג בנשק חם בתוך השכונות, פגיעה בחזירי הבר בתקופת הינקות של הגורים ובכך יחס אכזרי כלפי גורים הנותרים יתומים וחסרי אונים מה שגוזר עליהם גסיסה אכזרית, השארת פגרים בשטח ומפגעי ריח ותברואה.

התושבים קוראים לפתרון מתחשב ולקיחת אחריות של מי שפגעו בשטחי המחיה של חזירי הבר ויצרו את המצב בו הם מסתובבים בשכונות.

לאוסף ידיעות וסרטים אודות החזירים בחיפה הקליקו על קישור זה

העצומה שהעלו תושבים לרשת: ציד בנשק חם בשכונות מגורים בחיפה


אנו, חיפאים, אזרחים שומרי חוק ומשלמי מיסים, מתנגדים בתוקף לירי בנשק חם שמתבצע מזה מספר שבועות בשכונות מגורינו: רמות רמז, רמות ספיר, רמת אלון, נווה שאנן, הכרמל וייתכן אף שכונות מגורים נוספות בחיפה – מטרים ספורים מהכניסות לבתינו!
הירי מתבצע ע”י ציידים שנשכרו ע”י עיריית חיפה, תוך הסתרת הדבר מהציבור!
הציידים אף מקבלים שכר מכספי המיסים שאנו, התושבים, משלמים מבלי לדעת דבר על המתרחש.
החברה הקבלנית “טל שולמרק בע”מ” (מקריית גת), מבצעת טבח אכזרי וברוטאלי של חזירי בר, בתקופה הרגישה ביותר בשנה, בה החזירים מגדלים גורים יונקים שטרם נגמלו. הרג ההורים – משמעו מוות איטי ומחריד של עשרות גורים חסרי ישע, שגילם הרך לא מותיר להם כל סיכוי לשרוד בכוחות עצמם.
מעבר לסוגייה המוסרית, הירי אשר מתבצע במרחק מטרים ספורים מבתי המגורים מהווה סכנה ממשית לשלומנו, שלום חיות המחמד שלנו ושלום ילדינו.
הסתרת עצם ביצוע הירי מהתושבים מהווה מבחינתנו פשע שאין עליו כפרה!
עיריית חיפה אף מסרבת לדרישות החוזרות של התושבים להציג את המסמך המותיר את הירי, בהפרה בוטה של חוק חופש המידע.
להלן שמותיהם של עובדי העירייה האחראים למחדל ולהסתרת האינפורמציה מהציבור:

הווטרינר העירוני – יאיר וייס – חתום על היתר הירי ומסרב להציגו כחוק. קב”ט עיריית חיפה – ניב טובול – חתום על היתר הירי ומתעלם מדרישות החוזרות של התושבים להגיע למקום ולהבין באיזה מרחק מהבתים מתבצע הירי. רותי זוסמן – מאגף פניות הציבור, העושה כל אשר ביכולתה כדי לעכב את מסירת מסמך היתר הירי לתושבים. עובד מטעם רשות הטבע והגנים – ברק ברכיאל – החתום על היתר הירי.

להלן פירוט דרישותנו לעיריית חיפה:

להפסיק באופן מיידי את הירי בשכונות המגורים. לחפש פתרון חלופי והומאני לבעיית גידול האוכלוסין של חזירי הבר בחיפה – בעייה שמקורה מלכתחילה במדיניות הבנייה חסרת האחראיות של עיריית חיפה! לשם ההתחלה, נא להחליף את פחי האשפה הפתוחים בגינות הציבוריות (המהווים את האטראקציה העיקרית לחזירי הבר) בפחים איכותיים שלא ניתנים לפתיחה ע”י בעלי חיים. אם וכאשר תעלה בעתיד הסוגייה של דילול אוכלוסיית חיות הבר בחיפה, הדבר יובא לידיעת התושבים – ובטרם תחילת הביצוע. בכל מקרה, לא יבוצע דילול האוכלוסין בתקופות של גורים יונקים. הדבר אסור בהחלט בכל מדינה מתוקנת בעולם! אנו דורשים בתוקף גינוי חריף ונזיפה רשמית בעובדי העירייה הרשומים לעיל: יאיר וייס, ניב טובול ורותי זוסמן, על חוסר אחראיות וזילזול בציבור התושבים, על הסתרת אינפורמציה רלוונטית לבטחון התושבים, על התעלמותם המוחלטת מפניותינו ועל הפרת חוק חופש המידע. אנו מתנגדים בתוקף להעסקתו העתידית בכל פרוייקט שהוא, של הקבלן “טל שולמרק בע”מ” – שהתרשל ב”עבודתו” ולא טרח לפנות אחריו חלק מהגוויות, ובכך יצר סכנה תברואתית חריפה ומפגע ריח מזעזע לכל תושבי רמות רמז.

לינק לעצומה

תגובה
 1. galia אמר/ה

  הומאניים?
  אני תושבת חיפה מאז ומעולם ואני ממש לא מסכימה עם העצומה. נכון שהכי קל להגיד "תפתרו את הבעיה, לא מעניין אותנו איך אבל בלי להרוג…" אם היה פתרון קסם שפשוט יעלים את החזירים – הכי טוב.
  אבל, במציאות, אין באמת פתרונות קסם. השבוע שוב נתקלנו בחזירה שטיילה ברחוב שלנו עם "רק" 4 גורים. אני כותבת "רק" כי בפעם הקודמת שצפינו בחזירה בחצר שלנו ספרנו 19 גורים, והשכן שלנו ספר 11, ושכן אחר ספר 8.
  נכון שזה אכזרי להרוג את האמא ולתת לגורים לגסוס, אבל – הרבה יותר גרוע יהיה אם יותקפו ילדינו.
  כבר עכשיו אנחנו לא נותנים לילדים לצאת מהבית בערב ללא ליווי מבוגר, ויש שבילים שבהם הם לא הולכים גם בשעות היום.
  בשנים האחרונות לא היתה בניה מאסיבית בשטחי המחיה של החזירים בצד המערבי של הכרמל אבל כן היתה צמיחה מאסיבית במספר החזירים.
  אני באמת לא רואה פתרון אחר מלבד ציד החזירים ויפה שעה אחת קודם.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.