מי כרמל בעקבות שליחת חיובי המים: “כל טענה של צרכן תבחן לגופה ויבחנו הנסיבות”

חיובי מים - מי כרמל

אלפי תושבים בחיפה קיבלו בימים האחרונים דרישה לתשלום “חוב” מתאגיד ‘מי כרמל’ עבור שנים קודמות בחיוב העדכני. תושבים שחויבו על דירות בשנים שהם בכלל לא התגוררו בהן והם נאלצים כעת לספק הוכחות על מנת למחוק את החוב. בעקבות כך נפתחה קבוצה ברשת החברתית פייסבוק בה התושבים שקיבלו חיובים משתפים אחד את השני על מנת לטפל בבעיה.

בעקבות החובות שנשלחו חבר מועצת העיר, בועז גור, הגיש שאילתה במליאת מועצת העיר שהתקיימה ביום ראשון השבוע, ודרש ממנכ”ל מי כרמל להגיע לישיבת מועצת העיר ויסביר את פשר שליחת ההודעות החריגות שנשלחו לאלפי תושבים ויסביר מדוע נעשית גביית חוב עבור תקופה רחוקה, שעל חלקה חלה התיישנות ועל חלקה דיני השיהוי. וכן יסביר מדוע בין מועד החוב המופיע לחייבים ובין מה שנמסר טלפונית, דבר המעלה חשש לגביה לא מוצדק.

גזבר העירייה ג’קי ואקים, ציין כי ישנן 23,000 רשימות מבוטלות וככל הנראה נפלו טעויות בזמן שניסו לטייב את הנתונים, וכי נושא המים הוא נושא מאוד בעייתי. 23,000 מקרים שיצאו הם מבוטלים הם לא חייבים – לרובם הגדול של האנשים יש מד מים ומחוייבים אלה אנשים שעזבו דירות או שהיו סטודנטים.

ואקים, הסביר כי תאגיד מי כרמל הוא גוף עצמאי והוא זה שגובה את החובות. אך הבטיח לגור, שהתעקש שהתושבים לא יחויבו בריביות עד שהעניין יוסדר ולבטל את החובות לאנשים שאינם חייבים, כי הוא בעצמו ידאג לטפל בנושא מול תאגיד מי כרמל ואמר בבירור כי גם אם לא משלמים עבור ההודעות שנשלחו הם יודיעו למוקד שלא יצברו ריבית.

מתאגיד מי כרמל נמסר לחי פה בתגובה:

“תאגיד מי כרמל פועל במסגרת סמכותו לגביית חובות בגין צריכות מים וביוב . התאגיד אינו רשאי למחוק חובות אלא לאחר שמוצו הליכי הגבייה לגביהם. כל טענה של צרכן שלא שילם את חובותיו בגין המים והביוב שנצרכו על ידו, תבחן לגופה ובין השאר יבחנו הנסיבות אם וככל שיקבע שנגרם לצרכן נזק הקשור לתקופה ממועד יצירת החוב. לרשות הצרכנים עומדים כלל ערוצי השרות לבדיקה ומתן מענה לפנייתם”.

 

 

 

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. יובל אמר/ה

  שיטת מצליח כבר אמרנו?

 2. אורי בן-ג'ויה אמר/ה

  גם אני קיבלתי בתאריך 3/11/2020 הודעת חוב ממי כרמל – על תקופה 11/2014 – 8/2016 , חיוב הזוי מאחר ויש לי קבלות במקרה מ2017 ו 2018 שבהם כתוב בפרוש שהיתרה לתשלום 00.00 ש”ח
  נסיון לקבל הסבר לחיוב הזוי דווקה היום לחוב מלפני יותר מ 5 שנים.
  ועוד במיוחד שיש את הכתבה הזו שבה “גזבר העירייה ג’קי ואקים, ציין כי ישנן 23,000 רשימות מבוטלות וככל הנראה נפלו טעויות בזמן שניסו לטייב את הנתונים, וכי נושא המים הוא נושא מאוד בעייתי.”
  כל מידע רלוונתי בנושא יעזור לי להתמודד בתביעה שהגשתי ב”תביעות רטנות”

הגיבו כאן לכתבה