הפגנת שמאל ופעילים פרו-פלסטינים מתקיימת במושבה הגרמנית – כיכר אונסקו | וידאו מהשטח

הערב, 20/5/2018, התקיימה במושבה הגרמנית בחיפה הפגנת תמיכה בעזה. קבוצת המפגינים נחלקה לשניים. בצידה הימני התרכזו פעילי השמאל, אשר קראו קריאות בעברית להפסקת הכיבוש והפסקת הרג אזרחים. בצידה השמאלי, התקבצו פעילים פרו-פלסטינים. הם הניפו את דגלי פלסטין וקראו קריאות בנוסח “בדם ואש…”

במרכז עמדו מספר אישי ציבור וביניהם איימן עודה, אשר החזיקו בידיהם את השלט GAZA (עזה), לאות תמיכה בתושבי עזה.

צפו בווידאו מההפגנה (צילום – ירון כרמי):

מולם הפגינו פעילי ימין, אשר עמדו במורד המושבה הגרמנית. בין שתי הקבוצות חצצו עשרות שוטרים, מאורגנים היטב לטיפול בהפגנות. צמרת הפיקוד של מחוז חוף של המשטרה עמדה במרכז בין שתי ההפגנות. עד לרגע כתיבת שורות אלה, הסדר הטוב נשמר. במקום עומסי תנועה ומומלץ שלא לעבור בכיכר אונסקו.

שוטרים המתמחים בניהול הפגנות (צילום – ירון כרמי)

הפגנה נוספת שהתקיימה הערב היא הפגנת תמיכה בחיילי צה”ל. זו הפגנה שהתקיימה מול הסיטי סנטר ובה השתתפו כמאה איש: 

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה:

בשעה זו מתקיימות 3 מחאות בעיר חיפה, כהמשך וכתגובה למחאה אלימה שנערכה ביום שישי בעיר. כאמור, ביום שישי האחרון נערכה ברחוב נתנזון בחיפה בשעות הלילה מחאה אלימה, במסגרתה יידו המפגינים אבנים לעבר כח משטרתי, הסבו נזק לרכוש, ניסו לחסום צירי תנועה והפרו את הסדר הציבורי. באותה הפגנה נעצרו 21 מפגינים ובשעה זו 19 מהם מובאים לבימ”ש השלום חיפה, בבקשה להאריך את מעצרם בחמישה ימים, בהתאם לצרכי החקירה ולשם מניעת שיבושה.

בשעה זו, כוחות משטרה עומדים בין הניצים בכיכר אונסקו, לאחר שהמפגינים קוראים קריאות לעבר העוברים ושבים:  “מעזה יצאה ההחלטה אינתפדה ונצחון…. עזה היי חזקה”, ” יא שהיד נוח בשלום אנו נמשיך את המאבק… אמריקה ראש הנחש ותבוסתה היא ברורה…” , ״מחיפה ברכות לעזה..”, ” כל הבושה למשתפי הפעולה של הכיבוש,
ישראל מדינת טרור.. ברוח ובדם נפדה אותך עזה”.

מפגינים פרו פלסטינים בצידה השמאלי של הקבוצה (צילום – ירון כרמי)

משטרת ישראל מאפשרת לאורך כל ימות השנה קיום הפגנות ומחאות על מנת לממש את הזכות של חופש הביטוי במדינה דמוקרטית. יחד עם זאת, המשטרה תפעל בנחישות כנגד מפירי סדר ונגד מי שמאיים על שלום הציבור ובטחונו ונגד מי שפועל נגד צביונה של המדינה כמדינה דמוקרטית ונגד שלטון החוק.  לאור האמור, מעל 170 שוטרים פרוסים בחיפה בשלושת המוקדים, על מנת לשמור על בטחון הציבור ולמנוע הפרת סדר נוספת.

תמונות מההפגנה (צילום – ירון כרמי)

איימן עודה – הרשימה המשותפת – מפגין בעד עזה (צילום – ירון כרמי)
שוטר בהפגנה הפרו פלסטינית (צילום – ירון כרמי)
צמרת המשטרה חוצצת בין הקבוצות (צילום – ירון כרמי)
אורי וולטמן – חבר הנהגת תנועת “עומדים ביחד” – הפגנה בחיפה – המושבה הגרמנית (צילום – ירון כרמי)
שפע אנשי תקשורת מול המפגינים – חיפה – המושבה הגרמנית (צילום – ירון כרמי)
מפגינת שמאל בצידה הימני של הקבוצה (צילום – ירון כרמי)
פעילי שמאל בהפגנה בחיפה – תמיכה בעזה 20.05.2018 (צילום – ירון כרמי)

הגיבו כאן לכתבה