סטודנטים מתאי חד”ש ובל”ד הפגינו היום בעד החמאס ונגד פעילות צה”ל

יו"ר תא לביא הליכוד באוניברסיטה גבי אושרנקו: "המפגינים היום פועלים בשירות חמאס שמשתמש באזרחי עזה כמגן אנושי ושולח אותם להיהרג על גדר הגבול רק בשביל תמונה בחדשות". ההפגנה מצטרפת להפגנות במושבה הגרמנית ובוואדי בימים האחרונים.

היום, 16/5/2018, בשעה 16:00, נערכה הפגנה בכניסה הצפונית לאוניברסיטת חיפה נגד פעילות צה”ל בעזה. את ההפגנה הובילו סטודנטים מתאי חד”ש ובל”ד והיו בה קריאות נגד זכותה של מדינת ישראל להגן על גבולותיה מול צעירים, שמנסים לפרוץ את הגדר בין עזה למדינת ישראל. בחודשים האחרונים, ההפגנות לא נערכות יותר בתוך האוניברסיטה (בקפה דשא בקומת ה-600) אלא המפגינים יוצאים משטח הקמפוס ושם עורכים את ההפגנה. ההפגנה מצטרפת להפגנות שנערכות ביומיים האחרונים על ידי ערבים ופעילי שמאל ברחובות בעיר. יצויין שרובם של המפגינים אינם תושבי העיר המקוריים אך חלקם חיים ולומדים בחיפה.

גבי אושרנקו, יו”ר תא לביא הליכוד באוניברסיטת חיפה, מס לחי פה: “היום, סביב השעה 16:00, הפגינו סטודנטים מתאי חד”ש ובל”ד, נגד זכותה של מדינת ישראל להגן על גבולותיה הריבוניים, ועל תושביה, יהודים וערבים כאחד. לאותם סטודנטים, שנהנים מכל מנעמי מדינת ישראל ובתוך כך סבסוד לימודיהם באוניברסיטה ותנאי קבלה מקלים, לא אכפת מאחיהם בעזה. הם פועלים בשירות חמאס שמשתמש באזרחי עזה כמגן אנושי ושולח אותם להיהרג על גדר הגבול רק בשביל תמונה בחדשות.
הגיע הזמן שנוקיע מתוכנו את הצבועים האלה. אני קורא לאוניברסיטת חיפה לבדוק ולחקור את התנהלותם של הסטודנטים שהפגינו היום שכן במעשיהם הם מסייעים לפעילות החמאס וקיים חשש שפעילותם בקמפוס היא הרבה מעבר להפגנה.”

הפגנה לייד האוניברסיטה – תא חד”ש – 15.05.2018(צילום – חי פליק)

יש לציין שמול ההפגנות אתמול ושלשום ברחובות העיר, התייצבו מפגינים שקראו קריאות בעד חיילי צה”ל. במושבה הגרמנית המפגינים עמדו זה מול זה, כשבתווך השוטרים. פעילי ליכוד פנו אל השר לביטחון פנים גלעד ארדן, על מנת שהוא ידאג לטיפול של השוטרים בהפגנות. העובדה שאתמול נעצרו במהלך ההפגנה 5 מפגינים היא לטענת פעילים ליכוד תוצאה של פנייה זה.

ברשתות החברתיות הרוחות סוערות בגלל ההפגנות בחיפה, שלדעת גולשים פוגעות בדו קיום החיפאי. לאחר הכתבה הנרחבת שפורסמה כאן בחי פה, תושבים רבים כתבו תגובות, שהם מצפים מחיפאים לא לקנות בעיר התחתית או בוואדי בגלל המחאה של תושבים כנגד חיילי צה”ל.

תושבים אחרים טענו שמדובר בצביעות, וגם יהודים בשנות ה-40 של המאה הקודמת לקחו חלק בתנועת המרי, שלא בחלה באמצעים, לכאורה, כשניסתה להקים כאן מדינה ולהביא לסיום המנדט הבריטי. יש לציין, שבכל פעם שיש מתיחות בעזה או בגבול אחר והרג של מבוגרים וילדים, היציאה של האוכלוסייה הערבית להפגין בעדם נתפסת כחוסר נאמנות על ידי חלק מתושבי העיר. בכל פעם נשמעות קריאות לא לצאת ולקנות בחנויות בוואדי, אך לאחר מספר ימים, הרוחות נרגעות ויחסי השכנות הטובים בעיר מתגברים על הניסיון לפגוע כלכלית באוכלוסייה הערבית.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.