הפגנות בעד החמאס ונגד ישראל בוואדי ניסנאס ובעיר התחתית | תמונות מהשטח

הערב, בזמן שטובי בנינו תופסים עמדות קרב על סוללות העפר מול עזה ומגינים בגופם על הגבול, מפני מחבלי החמאס ושולחיהם, מתקיימות הפגנות ולסירוגין גם מהומות בוואדי ניסנאס ובעיר התחתית בחיפה – על מנת לתת רוח גבית לחמאס ולהחליש את עמידתה של ישראל מול ארגון הטרור.

כבר יומיים שערבים, ופעילי שמאל קיצוני מפגינים ברחובות העיר חיפה, נגד מה שנקרא בפיהם “התוקפנות הישראלית בעזה” וציון “יום הנכבה”. יצויין שרובם של המפגינים אינם תושבי העיר המקוריים אך חלקם חיים ולומדים בחיפה.

מולם התייצבה הפגנה ציונית לתמיכה במדינת ישראל ובחיילי צה”ל, השומרים בגופם על הגבול עם עזה מפני מחבלים. בין שני המחנות, אשר עמדו אלה מול אלה, בשדרות בן גוריון, התייצבו שוטרי משטרת חיפה ושמרו על הסדר באופן מופתי.

הפגנת הנגד – מפגינים עם דגלי ישראל – שדרות בן גוריון בחיפה 15/5/2018 (צילום – ירון כרמי)

ההפגנה אורגנה על ידי תנועת אל חיראק, כאשר משתתפים בה גם חברים בארגונים האנרכיסטיים אנטיפה ואחדות. ההפגנה שהייתה באישור המשטרה החלה אתמול בצעדה בעיר התחתית וגלשה לואדי ניסנאס, כשהמפגינים החלו לקרוא בגנות צה”ל והמדינה בעקבות העימות ברצועת עזה ביממה האחרונה עם המפגינים שמנסים לחצות את הגדר. כמו כן, נשמעו קריאות דוגמת “ברוח ובדם,נפדה אותך פלסטין”.

מפגינים למען המחבלים הפלסטינאים – שדרות בן גוריון בחיפה 15/5/2018 (צילום – ירון כרמי)

ניכר שרוב המפגינים, אינם ילידי חיפה אך חלקם גרים בחיפה כיום ולומדים באוניברסיטאות. גם ח”כ איימאן עודה, בן העיר חיפה, לא ממש תורם למצב כאשר הוא מלבה את היצרים בכל ראיון טלויזיוני איתו לאחרונה וקורא להסתה.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
הפגנות בואדי ניסנאס. (צילום: Hay Wexler-Falik)
הפגנת תמיכה במחבלי החמאס – שדרות בן גוריון בחיפה 15/5/2018 (צילום – ירון כרמי)

גבי אושרנקו יו”ר תא לביא (הליכוד) באוניברסיטת חיפה וחבר בקבוצת צעירי הליכוד חיפה בתגובה לחי פה על ההפגנות בחיפה:

 “אנו רואים בחומרה רבה את קיומן של הפגנות תומכי הטרור בליבה של העיר חיפה. מטרתן של הפגנות אלה היא ליצור חזית טרור משותפת עם המחבלים שמחוץ לישראל וזאת מתוך קינאה בתהילה העולמית שלה זוכה מדינת ישראל בתקופה האחרונה. אמנם רוב משתתפי ההפגנה אינם ילידי חיפה, אך חלק גדול מהם היגר לחיפה בשנים האחרונות מאזור הגליל ומתגורר בה כיום. אותם פורעי חוק נהנים מכל מנעמי מדינת ישראל ובתוך כך מסבסוד לימודים באוניברסיטת חיפה ובטכניון, אך בשעות הפנאי מקדמים הסתה אלימות וטרור נגד יהודים. אנו קוראים לשר לביטחון פנים גלעד ארדן לעשות מעשה ולמנוע את קיומן של הפגנות אלה ששמות את חיפה ואת עזה באותו המתרס. אנו פונים למשטרת ישראל בבקשה לפעול לאכיפת החוק כנגד אותם מפגינים ולהשיב את הסדר והשקט לרחובות העיר חיפה.”

הפגנת תמיכה במחבלים מול הפגנת תמיכה במדינת ישראל – אלה מול אלה – שדרות בן גוריון בחיפה 15/5/2018 (צילום – ירון כרמי)

ממשטרת חיפה נמסר לחי פה:

היערכות המשטרה למחאה ע”ר יום הנכבה, בחיפה ואום אל פאחם משטרת ישראל ממשיכה החל משעות אחה”צ, בהתאם להיערכותה המבצעית, לשמור על הסדר ובטחון הציבור וכן על הסדרי התנועה, במחאות הנערכות בחיפה ובאום אל פחם.

בתוך כך, נערך המחוז בפריסת כוחות מקסימאלית והצטיידות באמצעים הנדרשים למניעת הפרות סדר, תוך שימוש באמצעים הטכנולוגים העומדים לרשות המשטרה, לשם קבלת תמונת מצב עדכנית בזמן אמת, לצד איסוף ותיעוד ממצאים ועבירות בהיבט המבצעי והחקירתי .עד כה נעצרו 5 בגין הפרת הסדר הציבורי בחיפה וההיערכות נמשכת.

 

תומכים בחמאס, מגנים את ישראל – שדרות בן גוריון בחיפה 15/5/2018 (צילום – ירון כרמי)

נכון לדקות אלה, לא התקבלה תגובה או גינוי כלשהם מעיריית חיפה להפגנות הזעם ברחובות העיר.

צילום:(Hay Wexler-Falik )
תומכים בישראל ובחיילי צה”ל – שדרות בן גוריון בחיפה 15/5/2018 (צילום – ירון כרמי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. סטביסקי ראובן אמר/ה

    ואני אזרח וותיק של חיפה משנת – 1949 יודע על בטוח אם ראש העיר היה מר אבא חושי ז”ל היה מעמיס את המפגינים נגדנו על משאיות וזורקם ישר לעזה, שם מקומם !

  2. פיני אמר/ה

    ראובן אתה צודק 100% .