חיפה: הביוב זורם לים – הרוחצים בחוף העירוני לא הוזהרו

עו"ד עציוני, המועמד לראשות העיר: האחריות על אירוע כזה היא של ראש העיר

הזרמת ביוב דרך השיבר הפתוח 1200 - רחוב יוברט המפרי (צילום - אקי פלקסר)

אזהרה חמורה לציבור: עונת הרחצה בעיצומה ומי כרמל מזרימים ברגעים אלה ביוב לים (08/5/2018, 12:00)

מזה שעתיים, משעה 12:00, עד 14:00, מתקיימת גלישת ביוב מאסיבית בחופי בת גלים, ברחוב יוברט המפרי, על ידי תאגיד המים העירוני של חיפה, מי כרמל.  לחי פה נודע כי שחרור עודפי הביוב לים מבוצעת על ידי מי כרמל בעקבות מטח הגשם, אשר החדיר מי גשמים לקו הביוב הראשי, אשר עלה על גדותיו. מי כרמל, אשר זיהו את העלייה במפלס הביוב בקו, שהתערבב במי גשם, שיגרו לשטח שני עובדים, אשר פתחו את השיבר, המאפשר הזרמה ישירה מקו הביוב הראשי (מאסף), אל הים.


סכנה לשלום הציבור: הבעיה החמורה היא שהרוחצים בחוף העירוני הסמוך לא הוזהרו ואיש לא הודיע להם לצאת מהמים, מכיוון שעיריית חיפה (כך על פי הודעתה לחי פה) כלל אינה מודעת לעובדה שבשטחה מתקיימת, ברגעים אלה ממש, גלישת ביוב לים !


אנו נמצאים בעיצומה של עונת הרחצה ומאחר שעיריית חיפה אינה מודעת לנושא ולא הודיעה לציבור המתרחצים, ולאור העובדה שאנחנו בחי פה חרדים לשלום הציבור, אנו מוצאים לנכון להזהיר את ציבור המתרחצים שנמצאים במים ברגעים אלה בחוף העירוני בבת גלים, כי מתקיימת הזרמת ביוב מאסיבית לים ברחוב יוברט המפרי.


התחברו אלינו, ברשת השקטה, ותהיו מעודכנים בזמן אמת, למען בטחונכם האישי. השירות ניתן חינם כשירות לציבור: 


מבדיקה שערכנו בדקות האחרונות עם עיריית חיפה מתברר כי עיריית חיפה אינה מודעת להזרמה ולכן לא יצאה הודעה מסודרת בכלי התקשורת וציבור הרוחצים לא הוזהר מפני הסכנות האפשריות כתוצאה מחשיפה לזיהום במים.

הנה ההזרמה כפי שתועדה על ידי אקי פלקסר בשעה 12:00

שעתיים תמימות חלפו וזה לא פוסק: הנה ההזרמה שתועדה בשעה 13:50

 

ממי כרמל נמסר לחי פה בתגובה:

עובדי מי כרמל פעלו במסגרת היתר הזרמה מתואם עם כל הרשויות. התראה ואזהרה שלא לרחוץ בים בימי סערה באזור קיימת באופן קבוע באתר מי כרמל. מי שרצה ורוצה יכול להירשם באתר ויקבל התראה בזמן אמיתי לטלפון הנייד שלו.

בעקבות זליגת הביוב לים אומר המועמד לראשות העיר עו"ד דוד עציוני:

דוד עציוני (צילום – ירון כרמי)

זליגת הביוב ליים היא מחדל נוראי ופשע נגד הסביבה. האחריות על אירוע כזה היא של ראש הפרמידה. תפקידו של ראש עיר הוא למנוע ארועים כאלו. יש לנקוט במירב המאמצים על מנת למנוע את התופעה החוזרת של גלישת הביוב לים לאחר כל גשם. זכותם של תושבי חיפה לקבל ים נקי, הוסיף עציוני!

 

לא ניתן להגיב