תהלוכות ל”ג בעומר בשכונת ורדיה וברמות ספיר

תהלוכת לג בעומר בשכונת רמות ספיר בחיפה (צילום - יוסי רוזנברג)

כמדי שנה נערכות בשכונות בחיפה תהלוכת לג בעומר מטעם צעירי חב”ד בשכונות שונות בחיפה. השנה, לראשונה, הגיעו גם לשכונת ורדיה, כדי לשמח את ילדי השכונה.  התהלוכה התנהלה בהנהלת הרב אורי למברג, אשר מלמד לרבנות, ואשתו חני למברג המטפלת בפסיכודרמה ומורה בתיכון.
יחדיו הם הביאו השנה לשכונה צביון שונה, של פעילות מקסימה, שכללה תהלוכה בליווי המשטרה.  ילדים והורים צעדו לאורך השכונה במוזיקה ושירים. בלונים וכובעים חולקו לילדים. בתום התהלוכה נפגשו כולם בגן המשחקים ונהנו מפעילויות יצירה, מופע סוסים מרהיב ואף רכיבה על סוסי פוני.

תהלוכת לג בעומר בשכונת ורדיה בחיפה (צילום – חני למברג )

בתום המפגש נערכה הגרלה, כאשר הזוכה במקום הראשון קיבל רחפן. בתהלוכה ובפעילות השתתפו כ 150 איש. תושבי השכונה שנהנו מהאירוע נדהמו לגלות שהילדים שלהם יושבים על הדשא ופשוט חוזרים במשפטים אחרי הרב אורי. משפטי ואהבת לרעך כמוך.

גם לנו, החילונים, מסתבר שקצת יהדות לא הזיקה לאף אחד. הרב אורי למברג משרת את הקהילה החיפאית באירועים שונים לטובת התושבים. סביב החגים משתדלים הרב ורעייתו חני למברג לקיים פעילות חווייתית לילדים הקשורה לחג.

במקביל לפעילות בורדיה, נערכת גם התהלוכה של בית חב”ד בשכונת רמות – חיפה.
התהלוכה התקיימה בהפקת הרב יוסף יצחק רוזנברג, רב בית הכנסת היכל אלעד רמת חן. יחד עם מתנ”ס רמות חיפה, אירגן הרב רוזנברג את התהלוכה לילדי שכונות רמות וסטודנטים מהטכניון בחיפה. בחגיגה השתתפו כ-250 ילדים והורים, שנהנו מהשמחה וממופע קרקס אפריקאי, בשילוב מופע שהעביר את המסר של ואהבת לרעך כמוך בסיסמת יחד כל ילדי ישראל.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור תרבות ואירועים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו