“מעל העננים”: הוגשמו חלומם של 50 ילדים חולי סרטן לטוס בשמי חיפה והצפון

צילום: מרינה צ'רקסקי, דותן איפרגן.
צילום: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.

מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”

כ-50 ילדים המטופלים במחלקות האונקולוגיה והנפרולוגיה של בית החולים לילדים של הקריה הרפואית רמב”ם בחיפה בליווי בני משפחותיהם נטלו חלק השבוע (חמישי, 3.5.2018) בפרויקט מרגש הנקרא “מעל העננים” שהתקיים במתחם שדה התעופה של חיפה וזאת ביוזמתם של מנהל עמותת “ימין סעד” ינקי אדלר, הפעיל החברתי אלעד אטיאס ומנכ”ל “נקסט אורבן” יוסי כהן.

צילום: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.

הילדים ובני משפחותיהם התאספו בשעות הבוקר המוקדמות באולם מיוחד בשדה התעופה בחיפה שם חיכו להם פעילויות רבות ומגוונות בהם מתחם יצירה גדול, דוכני אוכל ומזון ואיך לא גם של פופקורן וצמר גפן מתוק, מתחם פלייסטיישן ומשחקים, הליצן הרפואי שי דותן שהגיע לשמח ולהצחיק אותם, צילומים על מגנטים ועוד כשגולת הכותרת של האירוע היתה הגשמת חלומם של הילדים בטיסה בת כחצי-שעה מעל שמי חיפה והצפון במספר מטוסי “ססנה” שהועמדו במיוחד לרשותם בכל היום הארוך.

צילום: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.
משמאל, מרינה צ’רקסקי ויהורם שטרית מהתנועה לשיוויון חיפאים שנתרמו לסייע למען הפרויקט

פרוייקט חשוב ומבורך זה של “מעל העננים” וכל פעילות הטסת הילדים החולים במטוסים בשמי חיפה והצפון, קרמה עור וגידים ותוך שיתוף פעולה של ההוגה והיוזם ומגשים החלומות ינקי אדלר, הוא מנהל עמותת “ימין סעד” בחיפה, כשחברו אליו הפעיל החברתי אלעד אטיאס ומנכ”ל חברת “נקסט אורבן” יוסי כהן. עמותת “ימין סעד” נוסדה בשנת 2001 ולמעשה פועלת כבר למעלה מ-17 שנה בשכונת הדר שבחיפה, כשהיא עוזרת ומסייעת לילדים חולים ולבני משפחותיהם בציוד רפואי, לוקחת אותם לימי כיף מהנים ועושה למענם את הכל על מנת שהילדים יגשימו את הגשמת חלומם ומשאלותיהם. יש לציין כי במהלכה של הטיסה בשמי חיפה עברו המטוסים גם מעל בתי החולים בעיר שם מאושפזים הילדים.

צילום: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.

לאירוע חשוב זה הגיעה ונטלה בו גם חלק היא הגב’ דפנה אזרזר, שהיא גם אם לילד עם צרכים מיוחדים ומנכ”לית העומדת בראש עמותה ארצית הנקראת אהב”ה – אירגון הנכים בישראל המיוחד, המסייעת לנכים, ילדים נכים והוריהם, בראיון לכתב החדשות של האתר “חי פה” אמרה הגב’ אזרזר: “ביום מיוחד זה ישנה מטרה אחת בלבד והיא לגרום לאושר ושמחה לילדים שבחיי היום יום מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים ומורכבים. הפרויקט היפה והמבורך הזה המתבצע כאן היום בשדה התעופה מרשים ומכובד ביותר, הילדים האלה שהגיעו לכאן היום הם הגיבורים האמיתיים של כולנו. כאמא לילד עם צרכים מיוחדים וכאישה מאמינה, אני יודעת ומבינה שאין מקריות בחיים ושאין דבר כזה אי אפשר. הוכחתם היום כי גם לאחר ולשונה יש מקום של כבוד בחברה, הוספתם לילדים שלנו רגעים רבים של אושר ותקווה שהם הרגעים של החיים, ברצוני להודות לינקי אדלר העושה לילות כימים לטובת רווחתם של הילדים האלה, יישר כוח וכל הכבוד לך”.

צילום: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.

אלעד אטיאס, שבשבוע הבא ימלאו לו 34, איבד את אימו שנפטרה לפני כשלוש וחצי שנים ממחלת הסרטן ובמהלך אחת הטיסות המשמחות עם הילדים הוא סיפר לכתב החדשות של האתר “חי פה”: “לפני שאימי ז”ל נפטרה בבית החולים היא רצתה בכל מאודה וחלומה היה להתנדב במחלקה האונקולוגית של הילדים בבית החולים רמב”ם, מאותו הרגע, כבר אז, אומר אטיאס, אני לא מסרב לכל פנייה אליי הרוצה שאעזור לילדים חולים. האירוע המרגש היום כאן בשדה התעופה היה מרשים מכובד ומוצלח גם יחד ויש לי כבר רעיונות במוחי איך לפתח אותו כמה שיותר ולהפוך אותו למסורת קבועה מידיי שנה בשנה. האירוע הזה נותן לי ולחבריי שסייעו ועזרו לי את הכוח להמשיך ולעזור למענם של הילדים החולים, חבריי הרבים הם הכוח והדלק שמניע אותי”.

 

צילום: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.
צילום: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.
צילום: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.
צילום: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.

לשאלת כתב החדשות של “חי פה” על ריצתו הצפויה בקרוב של אטיאס למועצת העיר חיפה ברשימה משלו, ענה אטיאס: “אלה שמכירים אותי הרבה שנים, יודעים שאני בכלל לא חזק בדיבורים, המעשים הם הצד החזק שלי, תמיד הייתי איש של מעשים, אכן יש לי תכניות והלוואי והייתי יכול להיכנס למועצה, אין לי ספק שכך הייתי יכול להשפיע מקרוב יותר ומבפנים לטובתם של תושבי העיר חיפה ואעשה הכל על מנת להגיע בקרוב גם לכך”.

צילום: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.

 

עוד מוסיף בדבריו אטיאס ואומר: “ברצוני להודות מקרב לב לחבריי הרבים שסייעו לי ותרמו ועזרו רבות לפרויקט זה בהם למנכ”ל “נקסט אורבן” ידידי יוסי כהן, שטרח ועשה לילות כימים למענם של הילדים, לאיש האבטחה ומאבטח האישים החיפאי ראובן פריזי על כל הסיוע בארגון האירוע בהתנדבות מלאה ועל הסדר המופתי שהיה לאורך כל היום במהלכם של הטיסות הרבות, לאביעד ג’ינו מ”מאפיית אריאל” בנשר וכמובן לליצן הרפואי שי דותן שהגיע במיוחד לשמח ולהצחיק את הילדים בזמן ההמתנה שלפני הטיסה ולאחריה באולם המיוחד שבאולם הנוסעים במתחם שדה התעופה של חיפה. עוד עליי להודות על שיתוף פעולה פורה בעשייה שלי עם התנועה לשיוויון חיפאים של יהורם שטרית, ליאור פלדי “אקסטרים די.פי.אף. וכמובן לאשתי היקרה שמרית על כל הכוח לעשות את הדברים האלה, באמת כולי נרגש ואני מודה לכולם, בלעדיכם אירוע זה לא היה קורה !”.

צילומים: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.

צילום: מרינה צ’רקסקי, דותן איפרגן.

הגיבו כאן לכתבה