בשורה למשתמשי התחבורה הציבורית: טעינת כרטיס הרב קו גם בסניפי דואר ישראל

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ הודיע אתמול (א’) כי בקרוב, ניתן יהיה לראשונה לטעון את כרטיס הרב קו גם בסניפי דואר ישראל, בכל רחבי הארץ זאת, במסגרת הרחבת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה לדואר וכחלק מהרפורמה.

בחודשים הקרובים הרפורמה תורחב לחיפה

יש לציין כי מחודש מרץ 2018 לא מתאפשרת רכישת כרטיסי נסיעה או הטענת כרטיסי רב קו אצל נהגי האוטובוס בירושלים (פרט למנוי “חופשי יומי” או נסיעה בודדת באמצעות כרטיס הרב קו), במטרה לאפשר לנהגים להתרכז בנהיגה בלבד ולהפוך את הנסיעה לבטוחה ומהירה יותר. בחודשים הקרובים תורחב הרפורמה לגוש דן ולאחר מכן גם למטרופולין חיפה.

הטענת כרטיס הרב קו תתאפשר בשלב הראשון, בעשרות סניפי דואר נבחרים ברחבי הארץ, במזומן או באשראי, באמצעות נציגי שירות. זאת, במטרה להרחיב את אפשרויות ההטענה של הרב קו גם לאוכלוסיות שאין להם גישה לאינטרנט ולעמדות הכספונטים. בהמשך  ניתן יהיה לראשונה להטעין את כרטיס הרב קו גם בטלפון, במוקד שירות אנושי של “רב קו און ליין”. לאחר מכן, יוכלו הנוסעים להגיע לכל אחד מאלפי הכספונטים הפזורים ברחבי הארץ, ולעדכן באמצעותם את היתרה החדשה.

השר כץ:

“מתן אפשרות להטעין את הרב קו באמצעות הטלפון וסניפי הדואר תשפר משמעותית את השירות לכל סוגי האוכלוסיות, המשתמשות בתחבורה הציבורית, בעיקר בקרב ילדים, בני נוער וקשישים. המהלך נועד להנגיש את השירות לאוכלוסיות נוספות שאין להן גישה לאינטרנט, ולהקל עליהן את השימוש בכרטיס חכם בתחבורה הציבורית”.

משרד התחבורה העמיד לרשות ציבור הנוסעים בתחבורה הציבורית בירושלים מגוון רחב של אפשרויות טעינה של כרטיס הרב קו לפני העלייה לאוטובוס, במזומן או בכרטיס אשראי. וכיום ניתן לטעון את כרטיסי הרב קו בכל אחת ממאות נקודות ההטענה שנפרסו בעיר, וכן בקופות התחנה המרכזית ובעמדות “על הקו” . בנוסף, ניתן לטעון את כרטיס הרב קו בכל אחד ממאות מכשירי הכספונטים ברחבי העיר, באמצעות כרטיס אשראי (ללא כל עמלה), בעמדות האוטומטיות לטעינה עצמית של הרכבת הקלה, בסניפי רשת “קופיקס” ורשת “מעיין 2000”, במרבית המרכזים הקהילתיים בירושלים וכן בעשרות בתי עסק שונים, בכל רחבי העיר. בחודשים הקרובים כאמור בגוש דן ובחיפה.

מנכ”ל דואר ישראל, דני גולדשטיין:

“דואר ישראל מהווה זרוע קדמית עבור משרדי הממשלה. לאור הצלחת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה והדואר בהנפקת רישיונות רכב ונהיגה בסניפי הדואר, הוחלט להרחיב את הפעילות גם לכרטיסי הרב קו במאות סניפי הדואר ברחבי הארץ. מדי שנה מתקיימים בסניפי הדואר כ-50 מיליון ביקורים. רבים מהלקוחות מגיעים לדואר באמצעות בתחבורה הציבורית כמו מקבלי קצבאות, סטודנטים וקשישים, ובקרוב הם יוכלו להטעין את כרטיס הרב קו שלהם בנוחות ובפשטות”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.