מטרדי הרעש בחופים: עימות פיזי בין פקחי עיריית חיפה לשלושה צעירים ממוצא אתיופי

חוף הסטודנטים בחיפה - ארכיון (צילום: ירון כרמי)

האכיפה בחופי הים:

"שלושה צעירים ממוצא אתיופי הותקפו אתמול (שבת) ע"י פקחי עיריית חיפה בחוף הסטודנטים בעיר. פקחי העירייה נגשו לסככה בה ישבו הצעירים, תלשו ושברו להם רמקול שתלו, קרעו להם שקית שהכילה בקבוקי בירה סגורים, שברו לאחד מהם את הטלפון והרביצו להם מכות".  כך תיארה עו"ד אביטל בן נון, בפוסט אותו העלתה לרשת החברתית פייסבוק, ובמשפט הראשון כתבה: "אני לא זוכרת מתי כעסתי עד כדי כך שדמעות של תסכול חונקות לי את הגרון".

בן נון, מציינת כי לא היתה סיבה ובטח לא הצדקה לתקיפה של הצעירים שכן הפקחים ניגשו בהתחלה בגלל הרמקול וכי אין שום שלט שאוסר על השמעת מוסיקה וכי היא ישבה במרחק של אולי 20 מטר ולא שמעה בכלל את המוסיקה שלהם ואם לא די בכך, לידה ישבו כמה צעירים שאינם ממוצא אתיופי ששמעו מוסיקה ואליהם לא ניגש אף פקח.

בנוסף לכל זה, מציינת בן נון, כי באירוע היו הרבה עדים ואף תיעוד מצולם ולמרות זאת שוטרים שהגיעו למקום לא גבו עדויות וגם לא ביקשו ראיות. הפקחים לא הסתפקו בתקיפה ורשמו דו"ח לכל אחד מהצעירים בסכום של 470 ש"ח.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

"לטענת הפקח, הוא הותקף ע"י המתרחצים, לאחר שדרש מהם להפסיק את המוזיקה, אותה השמיעו באמצעות מגברים, ולסלק את בקבוקי הבירה מזכוכית, אותם הכניסו לחוף, בניגוד לחוק. בעקבות כך, הזמין הפקח ניידת משטרה למקום. ראש מינהל התפעול בעיריית חיפה הנחה לערוך בירור בנושא".

מהמטה למאבק בגזענות נמסר לחי פה בתגובה:

"המקרה מצער. פנינו לעיריית חיפה לבדיקת המקרה. אין ספק כי הטרדת צעירים ממוצא אתיופי בכל מקום בילוי הנה תופעה שלא נפסקת. על התופעה הצביע דוח פלמור וגם נתוני המטה למאבק בגזענות. צריך להילחם בתופעה פסולה זו ולא לתת לה להמשיך להתפשט".

מהמשטרה נמסר לחי פה בתגובה:

"שוטרי הסיור הגיעו למקום , בעקבות דיווח על ויכוח בין מבלים בחוף לפקחי הרשות המקומית. להדגיש, כי השוטרים מיקדו תחילה פעילותם בשמירה על הסדר הציבורי והרגעת הרוחות ובהמשך גבו עדויות מכלל המעורבים, לצד רישום דוחות פעולה מפורטים שהועברו להמשך טיפול חקירות, אשר פתחו בחקירה פלילית בהתאם".

לא ניתן להגיב