טקס זיכרון של יום השואה ולגבורה יום שני 08.04.13

yad_ezer_2.jpg

עמותת “יד עזר לחבר” מודיעה על טקס זיכרון לשואה ולגבורה שיתקיים ביום השואה – ביום שני הקרוב 8/4/13 בשעה 16:00 אחה”צ – ביום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע”ג – נקיים טקס זיכרון מיוחד ל-6 מיליון היהודים שנרצחו בידי הנאצים ועוזריהם. הטקס ייערך בחיפה , ברחוב קסל 6 בשכונת הדר בחיפה – ברחבת מוזיאון יד לניצול, שהוקם לאחרונה על ידי העמותה .
כמה מילים על ה”בית החם לניצולי שואה” של עמותת “יד עזר לחבר”:
עמותת יד עזר לחבר הקימה את “קרית החסד” למען ניצולי שואה בעיר חיפה . קרית החסד מתפרסת על פני שני רחובות וכוללת חמישה בניינים אשר שופצו והותאמו למגוריהם של ניצולי שואה . בבית החם לניצולי שואה מתגוררים כיום כ-100 ניצולי שואה המקבלים יחס חם ואוהב ממתנדבים רבים ומצוות העמותה.
הטקס ייערך במעמד ניצולי שואה מהבית החם , אישי ציבור , רבנים ראשיים , שגרירי המדינות , חיילי צה”ל , סטודנטים ותלמידים .
הגעתכם חשובה ביותר , לזכור ולא לשכוח !!!
נשמח לראותכם בטקס יום השואה .

תגובה
 1. יד עזר לחבר אמר/ה

  טקס מרגש ומיוחד ליום השואה התקיים ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

  עמותת "יד עזר לחבר" קיימה ביום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ג , שהתקייים ביום שני 8.4.2013 , טקס מיוחד ומרגש ביותר , הטקס התקיים ביחד עם 200 ניצולי השואה הרבים שרובם מתגוררים ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה , אשר ברחוב קסל , בקרית החסד לניצולי שואה , בחיפה.
  http://www.youtube.com/watch?v=nW4OFxA3Tas
  עמותת "יד עזר לחבר" הקימה ברחוב קסל קרית חסד , אשר כולה למען ניצולי שואה ומשפחות נזקקות . הטקס נערך ברחבת מוזיאון "יד לניצול" שהוקם ע"י העמותה לפני כשנה , לטקס אליו הגיעו מכובדים ורבים בהם חבר הכנסת וסגן השר אופיר אקוניס , סגן ראש העיר חיפה מר שי אבוחצירה , קונסול איטליה בישראל , נציגי השגרירות הנוצרית בירושלים , מזכ"ל המועצה הדתית בחיפה מר דוד מצגר , רבנים , אישי ציבור , קבוצת חיילים מבסיס חיל הים וניצולי שואה רבים מכל רחבי הארץ.

  הטקס החל בדקת דומיה לזכר קורבנות השואה , ששת מיליוני הניספים אשר קיפחו את חייהם בתופת ובזוועות השואה , השם יקום דמם .
  את הטקס הנחו בחן רב ובמסירות רבה ידידי העמותה הוותיקים מר דוד לוי , ובנו יוסי סייע לו בניהול הטקס המרגש , הודלקה אש הלפיד באנדרטה , שהודלק על ידי 2 ניצולי שואה מה"בית החם לניצולי שואה" של העמותה , אנדרטת "יד לניצול" , ניצבת בחזית המוזיאון , האנדרטה בנויה על משטח ענק בצורת מגן דוד , כדי שלעולם לא נשכח את הטלאי הצהוב ואת דגל ישראל . צלעות ה"מגן דוד" משמשים כספסלים לניצולי השואה החיים בבית החם ולמבקרים במוזיאון זה . האנדרטה בגובה שישה מטרים , בצורת הסיפרה 6 ואש התמיד לזיכרם של 6 מיליון הנספים בשואה לזיכרם של ששת מיליון קורבנות השואה הי"ד , אשר חירפו את נפשם על קידוש השם .
  [attachment=1:ivka3qa3]yad ezer 1.jpg[/attachment:ivka3qa3]
  נציג הממשלה חבר הכנסת וסגן השר אופיר אקוניס נשא דברים , בנאומו הוא שיבח את עמותת "יד עזר לחבר" והעומד בראשה מר שמעון סבג , העושה ימים כלילות לטובת רווחתם של ניצולי השואה בחיפה ובישראל . יש לציין כי קודם לטקס ביקר סגן השר אקוניס בבתי ניצולי השואה של העמותה . ועמד על טיבם ואיכותם הגבוהה של בתי קרית החסד . אחריו נשא את דברו מזכ"ל המועצה הדתית בחיפה מר דוד מצגר שאמר: "האנטישמיות , גם בימינו אנו נמצאת בכל מקום" , אחריו נשאהדברים חמים ומרגשים הגברת יהודית סץ , נציגת השגרירות הנוצרית בירושלים , המסייעת ותורמת לבית החם לניצולי השואה. קדיש נשא ניצול השואה מר בנימין גינצבורג זקן דיירי הבית החם לניצולי שואה . כמו כן נשאו דברים נרגשים בטקס זה דיירת הבית החם , ניצולת השואה הגב’ אסתי ליבר אשר סיפרה על בני משפחתה שניספו בשואה , והד"ר איזבלה גרינברג , מומחית לפסיכיאטריה ומנהלת השירות הפסיכיאטרי בבית החולים רמב"ם בחיפה , המלווה את ניצולי השואה של העמותה שנים רבות .
  [attachment=0:ivka3qa3]yad ezer 2.jpg[/attachment:ivka3qa3]
  באירוע נטלו חלק גם מר אלי דבי מנכ"ל עמותת "לנצח אחי" עמותת האחים השכולים , מר דייב לוי מהעמותה , מארגן טקס הזיכרון , הטורח רבות להצלחת כל אירועי העמותה שנים רבות, נציגי בנק דיסקונט בחיפה, מאבטח האישים ואיש האבטחה הוותיק ראובן פריזי , אשר איבטח את האורחים הרבים שהגיעו לאירוע ועוזר ומסייע בהתנדבות מלאה בכל אירועי העמותה שנים רבות, עובדי עמותת "יד עזר לחבר" , מתנדביה הרבים , וקהל רב של תושבי העיר חיפה אשר בסיום האירוע , כל האורחים והנוכחים התכבדו בשירת התקווה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.