עו”ד דוד עציוני המועמד לראשות העיר מתחיל בחשיפת המצע: מוסריותה של חברה נמדדת ביחסה לבעלי החיים

מודעה בשיתוף מטה עציוני

 

השבוע חשף עו”ד דוד עציוני את מסמך הכוונות לטיפול בבעלי חיים במרחב העירוני החיפאי:

כלבים וחתולים הם חיות המחמד הנפוצות ביותר בעולם והן חיות לצד בני אדם כבר למעלה מ-9,000 שנה בחיים של הדדיות. תרומתם גדולה ומעבר לתפקידים כמו שמירה (כלב) וחיסול מזיקים (חתול), לגידול חיית מחמד יש יתרונות בריאותיים מוכחים גם בקרב ילדים וגם בקרב מבוגרים. העלייה באיכות החיים של המין האנושי ושיפור ברפואה הווטרינרית הביאו לעלייה במספר הכלבים והחתולים בעולם. העדר תכנית מוסדרת של עיקורים וסירוסים והשלכה אל הרחוב של גורים וחיות מחמד שהאדם מאס בהם, רק החמירו את המצב.

חתול מנמנם בכרמל הצרפתי בחיפה (צילום – ירון כרמי)

במסגרת התכנית הרחבה של “חיפה עיר בריאה ומקיימת” על פי אמות המידה של ארגון הבריאות העולמי ורשת ערים בריאות, חרטנו על דגלנו ובכוונתנו להפוך את העיר חיפה לקהילה אשר בה נוהגים בבעלי החיים בכבוד ובחמלה, עיר שהיא מודל לחיים הדדיים בין התושבים לבעלי החיים. המשימה שלנו היא לספק אמצעים שיאפשרו את גידול חיות המחמד ברווחה ומתוך התחשבות בצרכיהם ומשאבים להגנה ומניעת התאכזרות לבעלי חיים תוך אכיפת החוק, תמיכה בחינוך ואמצעים נוספים להתערבות תומכת ביחס של החברה לבעלי החיים.

חתולים מזדווגים – טיילת בת גלים (צילום: ירון כרמי)

 

זכויות בעלי החיים בחיפה:

אנחנו מכירים ומעריכים את ערכו של הקשר שבין האדם לחי וביתרונות הרבים הנגזרים מקשר זה ונפעל, תוך העמדת המשאבים המתאימים, לטובת יישומן של החירויות הבסיסיות הבאות:

  • החירות מרעב וצמא באמצעות גישה למים טריים ותזונה לשימור בריאות מלאה וחוסן.
  • החירות מכאב, פציעה או מחלה באמצעות מניעה או אבחנה וטיפול מהירים.
  • החירות להביע התנהגויות נורמאליות באמצעות הענקת מרחב מספק, אמצעים מתאימים וחברה של בעלי חיים דומים.

אנחנו מזהים את ההזנחה וההתעללות בבעלי החיים כקשורה להתנהגויות אלימות בחברה בכלל ומתכוונים לטפל בה באופן פרטני.

נבחן הקמת יחידת פיקוח עירונית – סיירת בעלי חיים, שתפקח על הנושא מקרוב ותפעל ליישם את המדיניות שאני כראש העיר מתכוון להפעיל בנושא.

גירית בכרמל הצרפתי (צילום – ירון כרמי)

חיות הבר של חיפה:

נושא חיות הבר והממשק עם העיר ותושביה הופך יותר ויותר רלוונטי. הנושא מצריך לימוד ועבודה עם מומחים בתחום. המטרה היא לפתור קונפליקטים בדרכים הומניות שאינן פוגעות בבעלי החיים תוך שמירה על ביטחונם ורווחתם של התושבים (מודלים מסוג זה קיימים במקומות רבים בעולם).

דוד עציוני בכנס בחירות – מרכז הקונגרסים – 18/3/2018 (צילום – ירון כרמי)

לדברי עו”ד עציוני התוכנית המפורטת תופיע במלואה במצע באתר האינטרנט שיעלה בימים הקרובים. עו”ד עציוני קורא לשאר המתמודדים לחשוף את תוכניותיהם ולהציג מה בכוונתם לעשות לטובת פיתוח העיר .

בימים הקרובים מתכוון עו”ד עציוני לחשוף פרקים נוספים מהמצע על מנת להציג בפני תושבי העיר את תוכניותיו לקידום העיר.

תגובות
בטעינה...