הפעיל החברתי ישראל רוקח כהן ז"ל נהרג בתאונת הדרכים בעתלית

בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים לכם על פטירתו בטרם עת של היקר לנו באדם, אחינו וחברנו היקר איש של חסד ואמת ישראל רוקח כהן ז"ל.

איש משטרה וותיק שאהב לעזור לזולת. הוא עשה בכל מאודו למען ניצולי השואה בחיפה. נקטף בטרם עת בתאונת הדרכים המחרידה בעתלית.
בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים לכם על פטירתו בטרם עת של היקר לנו באדם, אחינו וחברנו היקר איש של חסד ואמת ישראל רוקח כהן ז"ל.

קשה לנו ואנו בוכים וכואבים את לכתו של מי שהיה הלב והנשמה של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה שהיה אהוב על כולנו ומי שהיה מקוים בו שנים רבות הפסוק: "וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ" …

כך נזכור אותו: ישראל רוקח כהן מברך את ברכת הכוהנים

(צילום: ירון כרמי – חי פה)

מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג, וכל צוות עובדי ומתנדבי העמותה הרבים, ניצולי השואה דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" של העמותה, משתתפים בצערה ובאבלה הכבד של משפחת כהן ואנו מחבקים אותכם חזק אל ליבנו גם ברגעים קשים וכואבים אלה לכם ולכולנו … מלי היקרה, ספיר, עמית ומעיין וכל בני משפחת כהן היקרה לכולנו, אין לנו מילים לנחם אותכם, אתכם באבלכם …

המקום ינחם אותכם ומי יתן ולא תדעו עוד צער !

קהל של אלפים ליוו את ישראל כהן שוטר לשעבר, קצין הביטחון של עמותת "יד עזר לחבר", בדרכו האחרונה
"איבדתי מתנדב, איבדתי עובד, איבדתי את אחד האנשים היקרים שהיו לעמותה הזו מאז הקמתה, אבל מעל לכל איבדתי חבר נפש", כך תיאר השבוע מנכ"ל ומייסד עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג, את לכתו של ישראל כהן מי שהיה קצין הביטחון של העמותה בעשור האחרון ואחד הדמויות הפעילות והססגוניות שלה שנהרג בתאונת דרכים בסוף השבוע האחרון.
אלפים ליוו את ישראל בדרכו האחרונה. מאות שוטרים, חברים, מאות ניצולי שואה, מתנדבים וחברים התקבצו ובאו אל בית העלמין בעתלית כדי להיפרד מישראל כהן בדרכו האחרונה שיום קודם לכן (חמישי, 15.3), נהרג בתאונת דרכים ליד מגדים, לאחר שצעיר שנהג, כנראה במהירות פגע בו מאחור ורכב שבא ממול פגע ברכב בו היה ישראל, פצע אותו אנושות וכל הניסיונות להשאירו בחיים בבית החולים רמב"ם לשם הובהל במצב אנוש עם פגיעות רבות, לא עלו יפה.
"כששמעתי על התאונה הייתי המום. לא תיארתי לעצמי שהאיש הזהיר הזה, המדויק והמיוחד הזה היה מעורב בתאונה, המשיך סבג בתיאורו המצמרר. "ידעתי שאם זה קרה זה לבטח מישהו שגרם לתאונה והשאיר את ישראל חסר אונים. אני מתקשה לקבל את הגזירה הנוראית הזו. כמובן שאנחנו לא נשכח אותו ולא נעזוב את המשפחה", ועמותת "יד עזר לחבר" תמצא את הדרך האחרונה והיפה להנציח את זכרו של ישראל ז"ל לעוד שנים רבות ולנצח", אמר סבג.
היועץ המשפטי של העמותה עו"ד יגאל דנינו אמר בהלוויה "איבדנו חבר. כל כך צעיר כל כך נמרץ וחשוב לעמותה. כואב הלב". יוני הללי איש מעריב והרדיו הוסיף: "ישראל היה חבר. הוא תמיד עזר לכל מי שביקש ממנו עזרה. הוא סייע לעמותה. אובדנו אכזרי".
עמותת "יד עזר לחבר" פרסמה הודעה מיוחדת: "אחינו וחברנו היקר איש של חסד ואמת ישראל רוקח כהן ז"ל. קשה לנו ואנו בוכים וכואבים את לכתו של מי שהיה הלב והנשמה של עמותת "יד עזר לחבר". בישראל היה שנים רבות מקויים הפסוק: "וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ", מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג, וכל צוות עובדי ומתנדבי העמותה הרבים, ניצולי השואה דיירי ה"בית החם", משתתפים בצערה ובאבלה הכבד של משפחת כהן. ישראל השאיר אחריו אישה מלי וארבעת ילדיו, ספיר, עמית, מעיין ועידן.

אלפים הגיעו לתת לישראל כבוד אחרון בבית העלמין בעתלית

איש משטרה וותיק שאהב לעזור לזולת ..

צילומים: אדיר יזירף

לא ניתן להגיב