צפו: רחפות המארינס נוחתות על חוף קריית חיים | וידאו נדיר ובלעדי מאת עומר חירם

צפו בווידאו: נחיתת המארינס על חוף קריית חיים

רחפת המארינס נוחתת בחוף קריית חיים (צילום - עומר חירם)

המארינס האמריקאים (חיל הנחתים) שיגרו מבטן נושאת המסווקים איו ג'ימה מספר רחפות ענק ותירגלו נחיתה התקפים על חוף קריית חיים. החיפאי, עומר חירם, היה שם והנציח את האירוע המדהים.

צפו בווידאו: נחיתת המארינס על חוף קריית חיים:

 

רחפת צבאית

אלפים מתושבי העיר חיפה הבחינו ברחפת צבאית ענקית המשרתת את נושאת המסוקים "איוו ג'ימה" הנמצאת ועוגנת בנמל חיפה במסגרת ביקורה שהחל אתמול (יום רביעי, 14.3).

נחתת המארינס האמריקאים בחוף קריית חיים (צילום – עומר חירם)

הרחפת האמריקאית יכולה להגיע למהירות של עד 120 קמ"ש. הרחפות הצבאיות נושאות עד 550 טון ואורכן כ-60 מטרים. הרחפות הצבאיות האמריקאיות מסוגלות לשאת 600 חיילים, והן מצוידות גם במשגרי טילים.

נחתות אמריקאיות בחוף קריית חיים 15.3.2018 (צילום – עומר חירם)

הרחפת היא סוג של ספינה שאינה שטה אלא מרחפת על פני המים. כריות אוויר מאפשרות את הריחוף מעל המים וכך מקטינות את החיכוך במים ומאפשרות לרחפת להגיע למהירות שיט גדולה יותר.

הרחפות שוגרו מבטן אניית המלחמה "איו ג'ימה" ונחתו בחוף קריית חיים

רחפות הן אמצעי מהיר לצלוח בזמן קצר מרחקים לא גדולים בים, אבל בגלל האופן שבו היא משייטת, כדאי להיות בעלי קיבה חזקה כשנמצאים על סיפון  הרחפת, במיוחד אם היא קטנה. הרחפות נוטות לגרום לחלק מהנוסעים להקיא ולהרגיש לא טוב. בזכות שיטת כרית-האוויר שנוצרת על ידי המשאבות, רחפת יכולה לנוע גם על פני האדמה.

המארינס בחיפה – נחתים אמריקאים מתרגלים נחיתה בחוף קריית חיים 15.3.2018 (צילום – עומר חירם)

באמצעות הריחוף, יכולה הרחפת לבצע החפה התקפית (עלייה על החוף) ואז להוריד כמות עצומה של לוחמים (600 לוחמים הם שני גדודי חי"ר) במהירות ולהסתלק מהמקום.

לא ניתן להגיב