מדעטק לעשירים בלבד? כניסה למוזיאון ב- 230 ש"ח למשפחה עם שני ילדים

מהנהלת המדעטק נמסר בתגובה כי יש ימים רבים בהם הכניסה למדעטק היא ללא עלות, והכניסה לתושבי שכונת הדר בימי רביעי אחה"צ.

אחד ממקומות הבילוי האטרקטיביים לחיפאים וגם למי שמתגורר מחוץ לעיר הוא המדעטק. בחופשות אפשר למצוא תור ארוך משתרך בחצר הקדמית של המוזיאון, על אף שרבים מהממתינים רכשו כבר כרטיסים. אם נתעלם מהקושי להמתין בתור והקושי למצוא חניה בהדר (המוזיאון נמצא ברחוב בלפור), נשאר רק להתמודד עם מחירי הכניסה למוזיאון.

כניסה למוזיאון מדע היא כלי להעשרת דעת ועידוד ההתעניינות במדעים, בקרב בני נוער. כפועל יוצא, מדובר בכלי התורם לצמצום פערים בחברה הישראלית, באמצעות עידוד ההשכלה המדעית.

המחיר יקר מדי עבור מעוטי היכולת:

באתר של המדעטק ניתן לראות שמחיר הכניסה למבוגר ולילד למוזיאון עומד על 65. המשמעות היא שמשפחה עם שני ילדים עתידה לשלם 260 ש"ח עבור שהות במדעטק, מחיר לא מבוטל.

יש לציין, שניתן לעשות מנוי משפחתי שנתי, שמוזיל מאוד את העלויות. המנוי מתאים למי שסבור שהוא עתיד להגיע מספר פעמים במהלך השנה עם בני המשפחה. המנוי הוא שנתי וכולל את כל בני המשפחה – ההורים והילדים וגם הסבים והסבתות. תושבי העיר שמתכננים להגיע מספר פעמים במהלך השנה יכולים ליהנות מהוזלה מבנוסף, בעלי כרטיס אשראי של אחת התשלובות משלמים מחיר מוזל העומד על 44.5 ש"ח (לילד מעל גיל 5 ולמבוגר. ילדים עד גיל 5 לא משלמים).

אם משווים את הכניסה למדעטק לאטרקציות אחרות בארץ לילדים ניתן לראות שבמספר מוזיאונים וגני חיות יש הנחה קבועה ומשמעותית לתושבי העיר. לדוגמא, במוזיאון הילדים בחולון תושבי חולים משלמים כ-67% ממחיר הכרטיס באופן קבוע, מבוגרים וילדים. הכניסה לחי פארק בקריית מוצקין עולה 50 ש"ח ואילו תושב הקריה ישלם 25 ש"ח בלבד. במדעטק, לעומת זאת, תושבי השכונה (הדר) נכנסים למוזיאון ללא עלות בימי רביעי אחה"צ (מלבד בחג ובערב חג), אבל תושבי העיר לא זוכים כלל להנחה. גם תושב הדר צריך להגיע באחר הצהריים ספיציפי על מנת להיכנס ללא עלות, אבל אם הוא ירצה להגיע בכל זמן אחר – הוא ישלם מחיר מלא.

מהנהלת המדעטק נמסר לחי פה בתגובה:

בנוסף לשלל הנחות ומבצעים על מחיר הכרטיס במגוון ערוצי מכירה, מדעטק פותח את שעריו לקהילה בחינם בכל יום רביעי (למעט חגים וחופשות), ולקהילת הדר בחינם בימי רביעי אחר הצהריים גם בקיץ. רבים מתושבי חיפה אכן מגיעים כדרך קבע בחינם בימי רביעי אלו.

במהלך השנה, ישנם כעשרה ימים שבהם הכניסה למדעטק חופשית, ואלפי אנשים מגיעים למוזיאון בחינם. לאחרונה, התאפשרה כניסה חופשית ביום החלל ב-31 בינואר, 2018 וביום המדע ב-15 במרץ, 2018. ביום שני הקרוב, ה-26 במרץ, 2018 בשעה 16:30 מדעטק יחגוג את פתיחת הגן ההיסטורי שבחזית המוזיאון באירוע פתוח וחינמי לקהילה הכולל סדנאות מדע. הציבור מוזמן להשתתף.

לא ניתן להגיב