משמר המפרץ: הכירו את אוקסנה נסטי – המצילה הראשונה והיחידה בחופי חיפה

לקראת עונת הרחצה, שתפתח בעוד ימים אחדים, הכירו את המצילה אוקסנה נסטי

אוקסנה נסטי - מצילה בחיפה (אלבום אישי)

כשאתם שוחים בחוף הדרומי בחיפה, מישהי משגיחה אחר כל תנועה שלכם במים. זוהי אוקסנה נסטי, נשואה, אם לשתי בנות: קרינה 24 ומריה 9 וסבתא לנכד בן חודשיים. היא עלתה לארץ מאוקראינה בשנת 2006. היא המצילה היחידה בין הגברים והיא תשלוף אתכם מהמים בלי שום בעיה אם תיסחפו בזרם.

אוקסנה, שהנה שחיינית מילדות, מספרת לחי פה:

"כשעליתי לארץ ראיתי שיש מצילים בחופי הים (באוקראינה, ארץ מולדתי אין מצילים…) מאז חשבתי ללמוד את התחום ולעסוק בהצלה, שזה המשך טבעי לעיסוק שלי בספורט השחייה..

החלום הפך למציאות:

את דרכה בתחום ההצלה החלה אוקסנה בקורס מצילי בריכה בשנת 2008, בספורטן בחיפה, שם גם  החלה לעבוד. לאחר שנכנסה להיריון, עשתה אוקסנה הפסקה ואחרי הלידה המשיכה לעבוד במספר מקומות במקביל באלישע, בבית בירם, הולמס פלייס ובית הלוחם.

אוקסנה נסטי בעמדת ההצלה בחוף הדרומי בחיפה (אלבום אישי)

בשנת 2010 היא התחילה לעבוד בבריכת הילדים בחוף הים. אחרי שצברה ותק רב כמצילה בבריכות היא עברה בשנה שעברה קורס מצילי ים ומיד עם סיום הקורס היא נקלטה והתחילה לעבוד כמצילה במגדל 3 בחוף דדו בחיפה לאורך כל העונה החולפת.

גם בשבת הקרובה (17/3/18) עם פתיחת עונת הרחצה בחיפה אוקסנה תפקח ותשמור עליכם ממגדל המצילים בחוף הים.

 

לחי פה מספרת אוקסנה אודות צוות המצילים בחופי חיפה: יש לנו צוות מדהים מקצועי ומכבד.

לשאלה לגבי היותה אישה יחידה בצוות המצילים היא אומרת:

"אף פעם לא הרגשתי שונה או שמתייחסים אליי באופן שונה, להפך הם מכבדים אותי ומתייחסים אליי בכבוד ומבינים שאני מקצועית ועושה את העבודה שלי באותה הרמה ואין הנחות. אני חייבת גם לציין שאף פעם לא שמעתי מילה לא טובה, או ביטויים לא טובים ולא הוטרדתי מינית. אני מסתדרת עם גברים, עם נשים ועם כל בנאדם".

 

אוקסנה נסטי (אלבום אישי)

לגבי כושר גופני וכישורים נוספים, אומרת אוקסנה כי היא אשה חזקה, פיזית ומנטלית בעלת כושר גופני ברמה גבוהה, מתאמנת ועובדת קשה וספורטאית מקצועית. היא מרשה לעצמה לאכול מה שהיא רוצה כי מתאמנת הרבה ועובדת קשה.

יש לציין כי גם בתה הגדולה, קרינה, ממשיכה את דרכה: היא מצילה וגם שחקנית וכיום היא עובדת כמצילה במספר בריכות בחיפה בית הלוחם, הולמס פלייס ואלישע.

לנשים שרוצות להיות מצילות ים אומרת אוקנה:

" זה לא חלום שקשה להשגה אבל בהחלט גם לא קל ולא כל אחת שמסיימת קורס מצילי ים יכולה להיות מצילה, היא צריכה לצבור ותק, ניסיון, שתהיה בעלת כישורים מתאימים ותענה על דרישות התפקיד".

 

לא ניתן להגיב