פרויקט “אופיר” הגיע בחג הפורים לביה”ח לילדים ע”ש “רות” בביה”ח רמב”ם בחיפה !

בואו ותכירו את אופיר משבנק, בן 42 מנתניה, אופיר מארגן זו השנה התשיעית ברציפות את הפרויקט שכל כולו הוא נתינה אינסופית ואדירה מכל הלב למענם של הילדים המאושפזים בבתי החולים בכל רחבי הארץ. השבוע, בימי חג הפורים, הגיע גם הצוות שלו לשמח כשבידם מאות מתנות לחלוקה לילדים המאושפזים במחלקות השונות בכל 9 קומות ביה”ח לילדים ע”ש “רות רפפורט” שבקרייה הרפואית בבית החולים רמב”ם בחיפה, שהיה חלק מ 19 בתי חולים ברחבי הארץ אליהם הגיע הפרויקט וגם אל בית החולים “כרמל” הם יגיעו בפורים !

מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”

אופיר משבנק

כשאופיר משבנק, היה ילד בן 9.5, הוא חלה בסוכרת נעורים והיה מאושפז תקופה במח’ הילדים בביה”ח “מאיר” בכפר סבא, ילד קטן שהרגיש לא טוב עם המון בדיקות דם, דקירות, ומחובר לאינפוזיה, הרגשה באמת לא כייפית בכלל, כשהוריו היו לצידו עימו לאורך כל תקופת האישפוז. באחד הימים, הגיעה אישה מקסימה למחלקת הילדים עם גיטרה, תופים קטנים, אישה מקסימה ששרה לו שירים וניגנה ועשתה לו שמח – זו היתה כחצי שעה מאוד מיוחדת, שגרמה לילדים המאושפזים לשיר, לצחוק, לחייך והשכיחה במעט את התחושה הלא נעימה של בית החולים, דבר שנשאר בזיכרונו של אופיר שנים רבות.

אופיר, אינו יודע לנגן בגיטרה, אבל הוא החליט להמשיך את הדרך שלה – בדרכו שלו וב 8 השנים האחרונות הוא אירגן פרויקט מיוחד שמטרתו לרכוש המון משחקים, בובות, צעצועים והמון הפתעות, לגייס מתנדבים רבים, ליצנים רפואיים, נגני גיטרה, קוסמים, להטוטנים וכל מי שמסוגל לעשות משהו יפה למענם של הילדים המאושפזים. השבוע, בחג הפורים הוא ומעל 350 ממתנדבי הפרויקט שלו הגיעו למחלקות ילדים ב- 19 בתי חולים שונים ברחבי הארץ, והכל על מנת לפנק את הילדים לשיר להם שירי פורים, להצחיק ולשמח מעט את הילדים ואת הוריהם שהיו איתם לצידם באישפוז.

זהו חזונו של אופיר משבנק, חזון שהתעורר לפני הרבה שנים, איך היוזמה הקטנה של אופיר הצליחה לסחוף אחריו המוני מתנדבים לכל בתי החולים ברחבי הארץ וללכת לשמח למעלה מ- 2,500 ילדים ממש השבוע בחג הפורים. כל השנה אופיר עומל על מציאת תרומות וקניה של משחקים, מוצא מתנדבים וצוותים שהולכים ומחלקים את המתנות ועושים פשוט הרבה שמח, מתנדב אחד מביא את השני וכך פרויקט “אופיר” – “פורים שמח במחלקות הילדים 2018” נהפך לקבוצה אדירה של אנשים טובים באמצע הדרך התורמים מזמנם החופשי, אנשים בעלי נדיבות לב גדולה, למען הקהילה והזולת, יישר כוח וכל הכבוד !

השבוע בחג הפורים, (ביום שלישי 27.2), הגיע אחד מעשרות הצוותים של פרויקט “אופיר” אל בית החולים לילדים ע”ש “רות רפפורט” הנמצא בקריה הרפואית של בית החולים רמב”ם בחיפה. בראיון, היום במהלך החלוקה כשידיה עמוסות במתנות במחלקה האונקולוגית לילדים אמרה מתנדבת הפרויקט הגב’ תמר גלאור-וינפלד לכתב “חי פה”: “נפלה בחלקי ובחלקת חבריי המתנדבים כאן הבוקר בבית החולים לילדים ברמב”ם זכות גדולה לשמח ילדים חולים בחג הפורים – הוא חגם של הילדים, היה מרגש לראות איך הצלחנו להעלות חיוך ושמחה בפניהם של הילדים המאושפזים, היתה התרגשות רבה והרגשת סיפוק אדירה, השתדלנו לא לפספס אף ילד המרותק למיטתו, לראות חיוך קטן של ילד או של אמא, להביא קצת פורימי שמיח לחדרם. זכינו זכות גדולה במתנת לתת, תודה גדולה לקב”ה שמזכה אותנו בזכויות קטנות כגדולות. במהלך לחלוקה הגענו גם אל מספר ילדים מסוריה המאושפזים כאן בבית החולים בגלל ההפגזות במלחמת האזרחים בסוריה, הם לא חוגגים את חג הפורים, אבל ילד מאושפז הוא ילד מאושפז ולא משנה מי הוא או מהיכן הוא, פשוט באנו לעשות שמח לילדים”.

אל הגב’ תמר גלאור-וינפלד הצטרפו גם חבריה מתנדבי הפרויקט בהם חברי “מטיבתא” בכרמיאל, משפחת בן שימול והנסן שבאו מאשחר שבמשגב, מאבטח האישים הוותיק ראובן פריזי, ליטל רוזן ועוד, הם הגיעו לבית החולים החדש לילדים ע”ש “רות” אשר בקריה הרפואית של בית החולים רמב”ם בחיפה. מתנדבי הפרויקט המדהים והנפלא הזה ביקרו את הילדים והגיעו אל כולם בכל 9 קומות בינין בית החולים, עברו ממחלקה למחלקה, מחדר לחדר וממיטה למיטה, החל במיון ילדים, נפרולוגיה, ילדים א’ ילדים ב’, כירורגיה וקרדיולוגיה, המטולוגיה ואונקולוגיה. הם הגיעו עם בובות מחופשות עם כלי נגינה ועם הרבה מצב רוח טוב ואהבה, שרו שימחו והצחיקו את הילדים המאושפזים וגם את הוריהם וכמובן גם חילקו המוני מתנות מכל מיני סוגים לכל הילדים המאושפזים וגם להוריהם המלווים אותם באישפוזם בבית החולים, מתנדבי פרויקט “אופיר” וידאו והשתדלו לא לדלג על אף ילד מאושפז המרותק למיטתו.

בראיון שהעניק הבוקר לאתר “חי פה” אמר אופיר משבנק, הוגה ויוזם הפרויקט: “לפני יותר מ 30 שנה הייתי אני בצד השני, ילד חולה בצד המקבל, אני יודע בדיוק מה זה עשה לי ותראו לאן זה מביא אותי היום. תודה רבה לכל מאות המתנדבים בכל רחבי הארץ וגם לצוות החיפאי שהגיע היום לביה”ח רמב”ם, שהצטרפו אליי לפרויקט “אופיר”, תודה רבה לכם שהראיתם שיש לנו עם מיוחד, תודה רבה לכם שהעלתם חיוך גדול על פניהם של למעלה מ – 2,500 ילדים ועל בני משפחותיהם בחג השמח ביותר לילדים הוא חג הפורים, בטוחני כי הילדים והוריהם לא ישכחו אתכם לעולם, מה שאתם עשיתם ברמב”ם יישאר חקוק בזיכרון שלהם לתמיד, כאשר משמחים ילד חולה, אנו עוזרים לו להחלים וזו מטרה קדושה מבחינתי, מי ייתן ותבורכו כולכם מפי עליון. זהו פרויקט שאני כל כולי מאמין בו, וזאת שיגרת חיי, זו מהות הפרויקט שלי, לשמח ילדים חולים, את ההורים שלהם ולגרום לאנשים להתנדב ולעשות משהו טוב למען מישהו אחר והלוואי שימצאו את הדרך שלהם להמשיך ולהעביר את הטוב הזה הלאה במהלך כל השנה. כל השבוע נמשיך להגיע כמעט לכל מחלקת ילדים בכל בי”ח בארץ, מהצפון ועד הדרום ניתן להם דובים ומשחקים, נשיר להם ונגרום להם לחייך. עוד ברצוני להודות מקרב לב למנהלנית בית החולים לילדים הגב’ מרים גולדווסר על כל שיתוף הפעולה. כל שנה אני מתפלל שאוכל להגיע לכמה שיותר ילדים בכל רחבי הארץ”.

אנחנו לא הפסקנו להתרגש !

צילומים: “מטיבתא” כרמיאל, אדיר יזירף.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.