שמשון עידו, סגן ראש עיריית חיפה: בבחירות הקרובות לליכוד יהיו 4-5 חברי מועצה

בשבועות הקרובים תתקבל ההחלטה לגבי המועמדים ברשימת הליכוד בבחירות באוקטובר והאם הפעם הליכוד יציע מועמד מטעמו לראשות העיר

קייטנות בחיפה

בעוד כחודשיים תבחר רשימת סיעת הליכוד לבחירות המוניציפליות באוקטובר ותתקבל החלטה האם להעמיד מועמד לראשות העיר. כיום לליכוד יש רק חבר מועצה אחד, אבל התקווה של שמשון עידו היא שמהבחירות הבאות במועצת העיר יהיו לפחות 4 חברי מועצה מטעם הליכוד.

חברי הסניף קובעים את הרשימה

“אנחנו נערכים לבחירות באוקטובר הקרוב”, אמר היום עידו לכתבת חי פה, “קרוב לוודאי שמי שיקבע את הרכב הרשימה למועצת העיר יהיו 131 חברי מועצת הסניף, שמכירים את מי שעתיד להרכיב את הרשימה. על מנת לאפשר לכלל מתפקדי הליכוד בעיר, 5,000 איש, לבחור, יש צורך בשינוי, שאין אפשרות לבצע בתקופה כל כך קצרה. בשבועות הקרובים ובהתאם לסקרים שנבצע, נקבל גם החלטה האם הליכוד גם יתמודד על ראשות העיר. בבחירות המוניציפליות הקודמות היו לנו 3,000 מתפקדים בעיר וכעת התמיכה הרבה יותר גדולה ואין לנו ספק, שזה יבוא לידי ביטוי גם בכמות חברי המועצה שהליכוד יקבל. אני מאמין שאחוזי ההצבעה יהיו גבוהים בבחירות הקרובות באופן משמעותי מהבחירות הקומות ואין לי ספק שיהיו לנו 4-5 חברי מועצה”.

אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב

סלילת כבישים חדשים מהכרמל המערבי לכביש החוף

תושבים משכונת רמת בגין פנו בחודשים האחרונים לעידו לגבי סלילת הכביש הצפויה משכונתם אל כביש פרויד. “אחד מלקחי השריפה אשתקד הוא שלא ייתכן שיהיו בחיפה שכונות כלואות. המשמעות בפועל היא שתוך תקופה לא ארוכה אנחנו נראה בחיפה כבישים שיספקו מוצא נוסף משכונות כמו כבביר, רמת בגין, דניה ועוד. לגבי הכביש שייצא משכונת רמת בגין יש צורך בהסכם בין משרדי התחבורה, האוצר והעירייה על מנת להתחיל לסלול. תושבים מרמת בגין פנו אליי על מנת שהכביש שלהם יהיה זה שיבנה אחרון על מנת למנוע מצב שבו נפח התנועה בשכונה יגדל בצורה משמעותית. תושבי רמת בגין מבקשים גם שהכבישים יפתחו בבת אחת. אנחנו נמצאים כרגע לפני האישור האחרון”.

“תקציבים מהמדינה עבור חיפה”

עידו מדגיש כי הוא מייצג את מפלגת השלטון, מה שאומר שהרבה פרויקטים בעיר לא היו יכולים לצאת לפועל ללא התקציבים שהוא ושאר חברי הסיעה משיגים עבור חיפה. “אנחנו מביאים תקצוב לפרויקטים בתחום התרבות והספורט, התחבורה, התיירות וביטחון הפנים (עיר ללא אלימות). אין לי שום ספק שאחרי הבחירות לא תוכל לקום קואליציה ללא סיעת הליכוד”.

“תאטרון אלמידאן לא עמד במספר קריטריונים”

לפני מספר חודשים, תיאטרון אלמידיאן עורר סערה במועצת העיר כשהתברר לחברי מועצה שהעירייה החליטה להמשיך ולתקצב אותו מאחר שהוא עמד בקריטריונים, שהוצבו לו. “אנחנו בעד תיאטרון ערבי”, אמר עידו, “חשוב לנו להדגיש את זה. מה שאנחנו אומרים הוא שתיאטרון צריך להיות מקום של תרבות ולא של עשייה פוליטית, ולכן היינו מעדיפים לראות את התקצוב העירוני מופנה למקום כמו בית הגפן. אנחנו סבורים שהתאטרון לא עמד במספר קריטריונים מאוד משמעותיים כמו מספר הצגות מינימלי ולא יצר מספיק יצירה מקורית. בימים אלו נבחנים התבחינים לפיהם זכה התיאטרון במימון העירוני על מנת שייקבעו תבחינים ברורים לקיום התיאטרון. חשוב לנו לראות תיאטרון ואירועי תרבות ולא פעילות אנטי ציונית”.

“קצב הבנייה איטי מדי”

לגבי הבנייה בעיר עידו לא מרוצה מהקצב, אבל מבין את החשיבות של האיזון בין איכות החיים של התושבים והצורך בבנייה ובהתחדשות עירונית. “עיר מתפתחת היא עיר שצריכה לבנות בתחומה, ובעיר שלנו לא רואים מספיק בנייה. תמיד יהיו התנגדויות שצריך לקחת בחשבון, כמובן, אבל לצד איכות החיים של התושבים העיר חייבת גם להתפתח. מאוד קשה לי לראות את הצעירים שלנו עוזבים את העיר, ובנייה חדשה היא אחד הגורמים שיעזרו לנו לשמור עליהם בעיר ולא לברוח למרכז הארץ או לערים הסמוכות לחיפה. אם לא תהיינה התחלות בנייה בחיפה, תהיה לנו בעיה.

אין מספיק מקומות עבודה ומקומות בילוי

לא פחות חשוב מהבנייה – התעסוקה. בחיפה אין מספיק תעסוקה, בטח שלא לצעירים. אם חיפאים נוסעים יום יום לעבוד במרכז הארץ, בסוף חלקם מבין שקל יותר לגור ליד העבודה, והם עוזבים את העיר. לצד מקומות העבודה בחיפה גם אין מספיק מקומות בילוי. אני הייתי רוצה לראות את רצועת חוף הים מתפתחת ומתמלאת במסעדות ובפאבים. זו המשמעות של מטרופולין, הייתי רוצה לראות באזורי הבילוי שלנו מבלים מהערים הסמוכות, במיוחד כשהנגישות לחיפה היא מעולה והיא רק הולכת ונהיית טובה יותר”.

הרחבת המטרונית לנשר ולטירת הכרמל:

לצד הנהגת הליכוד בעיר עידו הוא גם יו”ר חברת יפה נוף, חברה בבעלות עירונית העוסקת בתחבורה, תשתיות ובנייה. הוא מרוצה מאוד מהצלחת המטרונית ומציין שמדי יום נוסעים בה 80,000 איש לעומת הצפי, שהיה בין 5,000 ל – 10,000 איש בלבד. “אנחנו מרחיבים עכשיו את המטרונית לנשר ולכיוון טירת הכרמל ובהמשך נראה את המטרונית גם בעוד חלקים מחיפה. לצד המטרונית, אנחנו בונים עכשיו גם את הרכבל, שיגיע עד לאוניברסיטה וכמובן את אזור לב המפרץ, שיביא לשיפור משמעותי מאוד מבחינת התחבורה הציבורית בכל האזור. חלק לא קטן מהישגי העירייה הם תוצאה של שיתוף הפעולה המצוין בינינו לבין ראש העיר יונה יהב והיכולת שלנו להביא תקציבים ותמיכה ממשלתית כתוצאה מכך שאנחנו מפלגת השלטון”.

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

קייטנות בחיפה
תאטרון חיפה – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB