תביעת ענק נגד עובדים בבית האבות “כיפת הזהב” בחיפה: “לשים סוף להתעללות באנשים מבוגרים”

אחד החשודים בהתעללות בקשישים בבית האבות כיפת הזהב בחיפה בעת מעצרו

אחרי מקרי ההתעללות, ההשפלה וההזנחה הקשים בבית האבות “נאות כיפת הזהב” בחיפה, שנחשפו בתחקיר של כתב חדשות 2 יוסי מזרחי, הוגשה ברביעי האחרון תביעת ענק נגד בית האבות, משרד הבריאות, וחברות הביטוח שביטחו את הקורבנות. מדובר בתביעה  של מליוני שקלים בה מוצגים 24 דיירים שעברו התעללות כחמישה מהם כבר נפטרו, זאת לצד ההליך הפלילי שעדיין מתנהל נגד העובדים והנהלת בית האבות.

אחד החשודים בהתעללות בקשישים בבית האבות כיפת הזהב בחיפה בעת מעצרו
עו”ד גלעד ברמן

בראיון לחי פה, אמר עו”ד גלעד ברמן, המייצג את התובעים יחד עם ד”ר עו”ד מיטל סגל-רייך, גלעד ברמן, ניר אבישר ושאול טרבלסי:

 

“התביעה מתארת מסכת של התעללות הנפרסת לתקופה מאוד ארוכה של כל אחד מהתובעים ואת הסבל והיסורים שהם עברו. התביעה מופנית גם לצוות בית האבות, ומשרד הבריאות על הזנחה בפיקוח ובביקורת על כל מה שנעשה. אנחנו מדברים על אירוע  גדול מאוד, זה לא משהו נקודתי של נפגע אחד. מדובר על אירוע מאוד גדול של הרבה תובעים – ההזנחה היתה מאוד מאוד גדולה ופושעת יחד עם אירועים אחרים”.

עוד הוסיף עו”ד ברמן:

“אנחנו שומעים הרבה על הנושא הזה של האוכלוסיה הקשישה שבמקום בסוף החיים שלהם הם ייהנו הם סובלים והמדינה לא עושה כנדרש בעניין הזה, ולכן היא נתבעת. יש  סדרה של חוקים ותקנות שצריך ליישם אותם בכתב התביעה. אנחנו גם תובעים את חברות הביטוח הרלוונטיות שביטחו במסגרת הפוליסות את הנתבעים או חלקם”.

הגיע הזמן לשים סוף להתנהלות הפושעת של

התעללות באנשים מבוגרים

“מדובר בכתב תביעה ארוך שמגולל מסכת אירועים מפורטת. אנחנו חושבים שהגיע הזמן לשים סוף להתנהלות הפושעת של התעללות באנשים מבוגרים והמחוקק צריך לבוא להגיד את דברו ואם הוא לא אומר אז בית המשפט יעשה את זה. זו הדעה שלנו ויש חשיבות ציבורית שגם בתי אבות ידעו על מנת שלא להתנהל בצורה כזאת”.

הגיבו כאן לכתבה