"נמל המפרץ": דף הבית אודות הנמל החדש המתוכנן בחיפה

rdvsistem.jpg

נמל המפרץ – הדמיה

נמל המפרץ – תקציר:

מספר גורמים מובילים את בנייתו של נמל המפרץ – נמל חדש המתוכנן להבנות ממזרח לנמל חיפה הקיים היום. תכנית זו נקראת תמ"א 13/ב/1/1.
כאן נעקוב אחר השתלשלות האירועים ואחר שלל הדעות המתפרסמות אודות הפרויקט הענק הזה.

מאבקים סביבתיים הקשורים לנמל המפרץ

מעניין לעקוב אחר הקשר בין הקמת נמל המפרץ לבין המאבק שמנהלים עובדי נמל חיפה נגד ההפרטה[/url:3h9egiqa]. מעניין גם להבין אם קיים קשר בין היזמה לנמל מזרחי אשר לדעת מומחים יימסר לידיים פרטיות לבין התנגדותם של עובדי נמל חיפה [url=https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=10&t=1004:3h9egiqa]לפתיחת חזית הים העירונית מול שדרות בן גוריון. כך או כך, ברור שמדובר בסוגיה מורכבת. החברה להגנת הטבע מגבשת בימים אלו את עמדתה בנושא וטוענת כי תמ"א 13/ב/1/1 אינה בשלה בשלב זה לאישור וכן מעוררת בעייתיות קשה. בחיפה קיימת גם קבוצת פעילים אזרחית, המתנגדת לבניית הנמל במפרץ.

תכנית נמל המפרץ כפי שהוגשה על ידי האדריכל יגאל צמיר במסגרת תמא 30 בתאריך 01.01.2008

תכנית_נמל_המפרץ_כפי_שהוגשה_על_ידי_האדריכל_יגאל_צמיר_במסגרת_תמא_30_בתאריך_01.01.2008.JPG

תכנית נמל המפרץ כפי שהוגשה על ידי האדריכל יגאל צמיר במסגרת תמא 30 בתאריך 01.01.2008הגשת_תכנית_נמל_המפרץ_למוסדות_התכנון_-_01.01.2008_-_על_ידי_יגאל_צמיר.JPG

הגשת תכנית נמל המפרץ למוסדות התכנון – 01.01.2008 – על ידי יגאל צמיר

2 תגובות
 1. יחזקאל ורשאי אמר/ה

  בפגישה שהתקיימה לאחרונה עם מנכ"ל חנ"י התברר ש:
  · חנ"י הוציאה 20 מיליון ₪ על סקר השפעות סביבה לתכנית המפלצתית המוצעת, שתשבור לנצח את קו החוף הטבעי ותשבש את הזרימה הטבעית של מי הים במפרץ, על כל התהליכים הכרוכים בכך.
  · יש תכנית חלופית, שהוצגה בפני מנכ"ל חנ"י, לפיה הרציפים ייבנו במקביל לקו החוף במקום בניצב לו, מבלי לשנות את קו החוף הטבעי, ותוך חיסכון ניכר במשאבי בנייה. האם מישהו חשב איזו מחצבה עצומה צריך להקים (והיכן) כדי להביא את כל העפר והסלעים הדרושים לייבוש הים והקמת הרציפים בתכנית המוצעת? איזה נזק אקולוגי ייגרם באתר החציבה? איך והם ניתן לתקן נזק כזה?
  · קרוב לוודאי שחנ"י תיצמד לתכנון הגרוע הקיים, כי מביך לזרוק לפח 20 מיליון ₪ וקל יותר לבזבז 20 מיליארד ולגרום נזק בלתי הפיך לדורות הבאים, בים וביבשה. הכל מתחיל ונגמר באגו נפוח ושכל מצומק.

 2. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

  על פי התכנון, יועברו מסופי המטענים והכימיקלים מצפון לנמל הקיים, ויתאפשר פיתוח מתחם תיירות ובילויים. חשש לפגיעה בחופים בקריות
  כתבתו של צפריר רינת 24.2.2013

  http://www.haaretz.co.il/news/science/1.1936352

לא ניתן להגיב