עלייה של 200% במספר הקטינים המשתכרים בבני ציון

אחראית מיון הילדים במרכז הרפואי “בני ציון”, ד”ר אירנה צ’יסטיאקוב מציינת כי “מתחילת השנה הגיעו למיון ילדים בביה”ח 16 קטינים מחציתם בנות שסבלו מהרעלת אלכוהול, כאשר בין השנים 2007-2009 הגיעו רק 17 ילדים שסבלו מההרעלה החמורה”. הנתונים מדאיגים במיוחד בשל העובדה שמדובר רק במקרים הקשים ביותר של שתיית אלכוהול בקרב בני נוער ושבנוסף מטופלים במרכז הרפואי “בני ציון” גם בני נוער בדרגות נמוכות יותר של שכרות
שיכורים יותר, צעירים יותר. חודש דצמבר הוא החודש הבינלאומי למניעת שימוש בסמים ובאלכוהול ובמרכז הרפואי “בני ציון” שוררת דאגה לנוכח העלייה החדה בצריכת אלכוהול בקרב בני נוער.

ד”ר ארינה צ’יסטיאקוב

במרכז הרפואי “בני ציון”, מציינים כי, בעבר כל בני הנוער שטופלו היו מעל גיל 14 וכעת מגיעים למיון גם ילדים בני 13 הסובלים מהרעלת אלכוהול. הנתונים מתייחסים כאמור רק לקטינים הסובלים מהרעלת אלכוהול אולם במיון מטופלים גם בני נוער שהגיעו למצב של שכרות ויש גם קטינים שאינם מקבלים כלל טיפול רפואי.

לדברי אחראית מיון ילדים במרכז הרפואי “בני ציון” ד”ר אירנה צ’יסטיאקוב, “חשוב להגביר את ההסברה והאכיפה בנושא שתיית האלכוהול בכדי לעצור את העלייה החדה בבני נוער שסובלים מהרעלת אלכוהול”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.