בית הספר הראלי בחיפה ציין את יום השפה העברית במגוון פעילויות

עברית שפה יפה !

יום השפה העברית צוין בסניף יסוד אחוזה של ביה”ס הריאלי בחיפה

במגוון פעילויות מעשירות.

 

ביה”ס הריאלי, סניף יסוד אחוזה, ציין  את יום הלשון העברית במגוון פעילויות מעשירות ביניהן: מסדר בוקר בנושא השפה העברית, משחקים וחידונים.

יום השפה העברית המצוין מדי שנה בכ”א בטבת – יום הולדתו של אליעזר בן יהודה “מחיה השפה העברית” – כיום מודעות לקידום מעמדה של השפה העברית, הפך לחגיגה בית ספרית שנפתחה במסדר בוקר בו הציגו חברי ועידת הספרייה את הנושא בפני כלל התלמידים כאשר הם מספרים את סיפורו של אליעזר בן יהודה. התלמידים חתמו את מסדר הבוקר בשיר המפורסם של ירון לונדון “אליעזר בן יהודה”.

יום השפה העברית אולם כינוסים סניף יסוד אחוזה

הפעילויות סביב השפה העברית המשיכו לאורך כל יום הלימודים, ובמסגרת שיעורי הספרייה נחשפו התלמידים לסיפורים וסופרים ישראלים.
תלמידי כיתות ד’-ו’ ערכו שעות סיפור לילדי הגנים וכיתות א’-ב’ וסיפרו סיפורים של סופרים ישראליים תוך שהם שוזרים אותם בפעילויות סביב השפה: חריזה, הפכים, משחקי לשון ועוד.

בנוסף, לתלמידים הוקרא ספר על הולדתו של ביה”ס, שנכתב ע”י שושי עידן, הסמנכ”לית לפדגוגיה של ביה”ס ואיילה יהודה מנהלת סניף יסוד אחוזה. הספר המספר את סיפור הקמתו של ביה”ס הריאלי (“מאבטליה לריאלי”). מקורו של הספר ב”מלחמת השפות” שהייתה בארץ ב – 1913 – המלחמה על השפה העברית כשפת לימוד בבתי הספר – ועל כן נקרא בית הספר – בית הספר הריאלי העברי בחיפה.
פעילויות אלו ועוד, נערכו כתוספת חגיגית לפעילויות הרבות הקשורות בעיסוק בשפה ובעידוד הקריאה המתקיימות בביה”ס במהלך כל השנה.

לדברי שושי עידן סמנכ”לית פדגוגיה בביה”ס הריאלי:
“אנחנו מייחסים חשיבות רבה להוראת השפה העברית ומקפידים על שפה תקינה. בשנתיים האחרונות בנינו תוכנית לימודים חדשה בלשון שנלמדת בכיתות ז’ ו-ח’ והשנה אנחנו מסיימים את בנייתה של התוכנית לכיתה ט’. הייחוד בתוכנית שבנינו היא שהתלמידים לומדים את כל ענפי הלשון בכל שנת לימודים ברמות מתפתחות.”

יום השפה העברית אולם כינוסים סניף יסוד אחוזה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.