ערוץ 98 עם הנהלה חדשה, תכנית עבודה חדשה ומפגש עם צוותי השידור החיפאים – רמות וזמן חיפה

רונית סלניקיו גפן מנהלת ערוץ 98 החדשה ,הגיעה היום לחיפה, לפגוש את שתי קבוצות הטלוויזיה החברתית הפועלות כאן במלא העצמה ומספקות לערוץ כל חודש עשרות כתבות חשובות בענייני דיומא.

מפגש קבוצות הטלוויזיה “רמות” “וזמן חיפה”, עם מנהלת ערוץ 98, רונית סלניקיו גפן

קבוצות הטלוויזיה החברתית "רמות" "וזמן חיפה", נפגשו בוקר יום רביעי, עם מנהלת ערוץ 98 במתנ"ס "רמות" ברמת אלון שבחיפה. התקבצנו, מעל שלושים חברים של שתי קבוצות היוצרים, למפגש ראשון של הכרות עם רונית סלניקיו, להחלפת דעות, רעיונות ונושאים חשובים ומשותפים, לנו, להנהלה החדשה ובעיקר לאלה שבנו צופים.

פתחה את המפגש מנהלת קבוצת רמות חיפה, שרה שטרייכמן בדברי ברכה וכל אחד מהמשתתפים הציג
עצמו בפני האורחת החשובה בציון שמו והשתייכותו לקבוצה, רמות או זמן חיפה.

מפגש קבוצות הטלוויזיה “רמות” “וזמן חיפה”, עם מנהלת ערוץ 98, רונית סלניקיו גפן

| קשיי הרייטינג:

רונית דיברה מתוך כאב על הרייטינג של הערוץ שנמצא במקום האחרון והדגישה שאנחנו לא "האח הגדול"
וגם לא נהיה ערוץ כזה עם רייטינג של שלושים אחוזים, אנחנו מורכבים מקבוצות של מאות מתנדבים, לא אנשי מקצוע, כאלה שבזמנם הפנוי עושים סרטים. לפעמים ארוכים מידי ומייגעים ולכן גם אין מספיק צופים ומתעניינים. כמעט שאין פיקוח על הסרטים והיא אינה מתערבת בתכנים אלא אם מישהו מבקש, מחווה את דעתה ונותנת כיוונים הערות והסברים.

| יותר מדי שידורים חוזרים:

דבר ראשון על סדר היום הוא לוח השידורים, לדעתה יותר מידי שידורים חוזרים, של תכנים שונים ומשונים ללא
אפשרות שליטה של הצופה על הנושאים. כל כתבה בכל קבוצה משודרת מספר פעמים בשבוע, חוזרת על עצמה,
מכפילה משלשת ומרבעת את עצמה וזה כשלעצמו דורש שינוי והכוונה.

מפגש קבוצות הטלוויזיה “רמות” “וזמן חיפה”, עם מנהלת ערוץ 98, רונית סלניקיו גפן

| יוזמה לרצועת שידור חדשה בערב:

הכוונה כפי שהסבירה רונית לעשות רצועה אחת בערב שתהיה ייחודית וחדשה, משעה תשע בערב ועד חצות,
לקט תרבות, לקט חברתי, לקט טיולים ונושאים שחשובים לצעירים וצעירות כמו כן ציינה שערוץ 98 משדר כתבות במספר שפות והרחיבה על קבוצת ממעלה אדומים, שמשדרת סדרה באמהרית לצופים המיוחדים.

| תכנית הכשרה לצוותים:

לפי בקשת חלק מהמשתתפים נקבע, שנקבל בעתיד סדנאות ומספר כלים, להעביר סיפור בדרך מעניינת, תקשורתית, קצרה ולא בדרכים עקלקלות לא ישירות ומלאות תיאורים שאת הצופה לרוב משעממים.
רונית ציינה שיש גם סיפורים מרתקים וטובים שהיא מנסה להעביר ולשווק לערוץ השני מידי שבוע, בו יושבת יעל אודם כתבת החינוך של הערוץ, שהיא בוגרת ערוץ 98 וקבוצת הכתבים הקהילתיים.

מפגש קבוצות הטלוויזיה “רמות” “וזמן חיפה”, עם מנהלת ערוץ 98, רונית סלניקיו גפן

| שילוב הטלוויזיה והרשתות החברתיות:

מכאן עברה רונית לדבר על חשיבות הרשתות החברתיות, בעיקר פייסבוק ולאו דווקא "אינסטגראם" או "טוויטר" הכל כך פופולריות ואצל הצעירים בעיקר נפוצות. רונית ציינה שחלק גדול מהאוכלוסייה ניזון מרשתות חברתיות ויש לכך חשיבות ראשונה במעלה. רונית ביקשה שנצטרף בפייסבוק לערוץ 98 – הערוץ החברתי, נעשה "לייקים"  ונשתף בתוכן את החברים אצלנו בקבוצה ועל ידי כך תגדל התפוצה של הערוץ ויותר אנשים יחשפו לכתבות השונות לפעילות של הקבוצות ולנעשה. ברגע שנכניס ונשתף חברים בסיפורים טובים ומרגשים כך תהיה מודעות גדולה יותר לערוץ ויותר שיתופים ונתנה כדוגמה את קבוצת כפר סבא מרחב השרון שזכו בפייס לשלושים אלף "לייקים" וגם לשיתופים. על פרומו לפסטיבל הנוער ותחרות בפייסבוק שצפו בפוסט בנושא כתשעת אלפים אנשים. מידי שבוע שלוש פעמים, מפרסמים בפייס את הכתבות והדברים המעניינים וכל אשר עלינו לעשות זה לייק ושיתוף החברים.

| מיקוד בנושאים מרכזיים וכתבות Follow up:

רונית סיכמה שאפשר ואף רצוי לקחת נושא אחד חשוב שיש לכתוב ולחזור עליו שוב ושוב. להעלות המודעות וגם את הצפייה כמו בעיית זיהום האוויר והסביבה כאן בחיפה, כפי שהציע אחד מחברי הקבוצה.

| מנהלים חדשים לערוץ 98, המגישים תכנית עבודה חדשה:

בעקבות המפגש קיימתי עם רונית שיחת טלפון, לקראת הכתבה. רונית מסרה לאתר חי פה:

"ערוץ  98 החליף מנהלים, עד יוני 2017 ניהלה אותו חברת מכאן ומיולי קיבלה חברת נתיב תקשורת, החברה בבעלותו של נועם אדרי את ניהול הערוץ. נתיב תקשורת היא חברה בעלת ניסיון רב שמפיקה בין היתר את עושים סדר (גל גבאי ובן כספית) , סוגרים חשבון, בין השורות ועוד הפקות רבות ששודרו בערוץ 2  ובחינוכית.

התכניות שלנו לתרגם את מגוון הפעילים והפעילויות לכוח שבב "סופרים אותו", לשנות את לוח השידורים כך שיהיה ממוקד יותר,להכניס תכנים חדשים, מתנדבים חדשים מכל הגילאים, לקיים סדנאות לשיפור הכלים, להרחיב את הפעילות ברשתות החברתיות ולהחליט על קמפיינים משותפים. הוקמה מערכת מנציגי הגופים השונים והיא נפגשת לסיעור מוחות ולגיבוש תכניות משותפות "

| מביטים לעתיד בתקווה לשיתוף פעולה:

היה זה אירוע ראשון כאן בחיפה, המרמז על המשך של שיתוף פעולה, בין הנהלת הערוץ לקבוצות המתנדבים הפועלות בקהילה בכתיבה צילום ויצירה.

נקווה שמפגש כזה שהיה ראשון מסוגו, יביא להמשכיות שגשוג ורייטינג לערוץ 98 שיהיה מדרבן, מעניין, מסקרן ובמיטבו

 

לא ניתן להגיב