עונת ההרשמה לבתי הספר היסודיים בחיפה נפתחת

הורים לילדים העולים לכיתה א' יצטרכו בימים הקרובים לבחור בין בית הספר השכונתי למגוון בתי ספר על יסודיים.

תלמידים בבית הספר הריאלי בחיפה

בעוד מספר ימים תפתח ההרשמה לבתי הספר היסודיים בעיר. הורים לילידי שנת 2012, שבספטמבר הקרוב ימלאו להם 6 או 7 שנים, יוכלו לבחור בין בית הספר הקרוב למקום המגורים שלהם ובין מספר בתי ספר על אזוריים. ללא ספק, מדובר בהחלטה משמעותית, שיכולה לקבוע כיצד יראו 6 השנים הבאות – שנים מעצימות, שבהן הילד יחווה הצלחות וילמד להתמודד לעתים עם כישלונות או שנים בהן הילד יגיע בחוסר חשק לבית הספר, והחיוך יחזור לפניו בשבתות, חגים ובחופש הגדול.

| בתי הספר העל – אזוריים בחיפה:

לצד בתי הספר היסודיים העירוניים יש בחיפה מספר בתי ספר על אזוריים, שכל אחד מהם מציע תכנית לימודים שונה מהמקובל. שניים מבתי הספר הם פרטיים ויכולים לשמש כמקפצה לכיוון בתי ספר שש שנתיים פרטיים (ליאו באק והריאלי). שאר בתי הספר הם ייחודיים ובבעלות עירונית, כך שלא נדרש תשלום נוסף מההורים.

בית ספר למשחקים עין הים – בית ספר שמנצל את משאב הטבע הגדול ביותר של העיר, שפת הים. הלימוד בבית הספר הוא בעזרת משחק, כשפעמים רבות הלימודים מתקיימים על שפת הים תוך כדי ניצול מה שיש לשפת הים להציע ויכול לתרום ללימוד. לאורך השנים בית הספר עורר עניין גדול וזכה בפרסים, בגלל שיטת הלימוד הייחודית.

ליאו באק – בית הספר היסודי ליאו באק נמצא בצמידות לתיכון. בית הספר הוא חלק מרצף חינוכי שמתחיל מגני הילדים וממשיך בחטיבת הנעורים ובתיכון. בית הספר נותן קדימות לתחום החברתי – ערכי ושם דגש על בנייה וטיפוח קשרים וכישורים חברתיים. המטרה היא לטפח קשר בין כל באי בית הספר שמושתת על סובלנות, שיתוף פעולה וכבוד וליצור אוירה נעימה ובטוחה. בית הספר הוא פרטי והוא מאפשר לתלמידיו להמשיך על פי רוב לחטיבת הנעורים (חטיבת הביניים). בבית הספר מקפידים לטפח קשרים עם הקהילה ועם התפוצות. בנוסף, בבית הספר פועל בית הכנסת אוהל אברהם (רפורמי) והתלמידים נהנים מפעילויות משותפות.

בית הספר האנתרופוסופי עליה – זו השנה השלישית שבה פועל בית ספר בשיטה האנתרופוסופית בשכונת בת גלים ומושך אליו תלמידים מכל העיר. בבית הספר לומדים על פי השיטה האנתרופוסופית, מה שאומר שלצד לימודי השפה והחשבון לומדים גם לוליינות, נגרות ועוד. התוצאה היא שהילדים גם לומדים את לימודי הליבה כמו בשאר בתי הספר, וגם באים בשמחה ובהתלהבות לבית הספר, כי הם נהנים ליצור וללמוד תוך כדי פעילות בכיתה או בחצר. הבעיה היחידה (בעיה טובה) היא עודף ילדים שמעוניינים ללמוד בבית הספר מבת גלים ומשאר שכונות העיר. מה שמדהים הוא שמספר התלמידים בבית הספר עלייה היה כל כך קטן לפני שבית הספר אימץ את הגישה האנתרופוסופית, עד כדי כך שלא היה ברור איך יהיה ניתן להמשיך ולקיים לימודים במוסד חינוכי שלומדים בו כל כך מעט תלמידים, והיום רק מנסים להגדיל את המבנה על מנת שיהיה אפשר לפתוח עוד ועוד כיתות וגם גני עירייה בגלל הביקוש.   יותר מזה, בית הספר הפך להיות מוקד משיכה לילדים גם אחרי הצהריים (ברוח תכנית המל”ל, מילדות לבגרות). בית הספר גרם גם להעצמה של שכונת בת גלים, שיכולה להיות גאה במוסד פדגוגי אטרקטיבי, שאליו מגיעים הורים וילדים מכל השכונות ויש ביניהם גם כאלה שבוחרים להתגורר בשכונה.

בית הספר הדמוקרטי (פיכמן) – פיכמן הוא אחד משני בתי הספר היסודיים בשכונת רמז, כשהשני הוא בית הספר הבונים. בית ספר פיכמן שם דגש על זכות הבחירה של התלמידים ועל האפשרות ללמוד מגוון מקצועות בדרך חווייתית. גם להורים יש אפשרות להיות יותר מעורבים בבית הספר. בבית הספר יש ניסיון לאפשר לתלמידים ללמוד בקבוצות לימוד קטנות ובנוסף התלמידים יוצרים ולומדים לפי תחומי העניין שלהם בחלק משעות הלימודים בקבוצות רב גילאיות.

בית הספר הדו לשוני – בית הספר פועל בבית הספר אחמדיה בשכונת כבביר במבנה, שהוקצה עבורו. לצד הלימודים בבית הספר ההורים והתלמידים הם חלק מקהילה משותפת של יהודים וערבים. בימים אלה ההורים, שמתעניינים באפשרות לשלוח את הילדים ללמוד בבית הספר מוזמנים למפגשי היכרות על החינוך הדו לשוני. יש לציין שרבים מהתלמידים בבית הספר הם בוגרי הגנים הדו לשוניים, שמכינים אותם לקראת הלימוד בשפה הערבית והעברית בכיתה א’.

הריאלי העברי – בית הספר הריאלי מציע 3 סניפים, כשכל אחד מהם בעל התמחות שונה. ריאלי מטו”ס (מרכז הכרמל) מתרכז במדע, טבע וסביבה, ריאלי אחוזה שם את הדגש על מדעים ומנהיגות וריאלי הדר מעמיד במרכז מדעים ואמנויות. בימים אלו נפתחת ההרשמה לגני הילדים ולבתי הספר היסודיים. חלק מהתלמידים בכיתה א’ הם בוגרי הריאלי גן, שזוכה להצלחה גדולה בשנים האחרונות. כמעט בכל שנה נפתח גן או גנים נוספים על מנת לנסות ולהדביק את הביקוש.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.