חשיפת פיתוחים טכנולוגים באירוע החדשנות השנתי של פיליפס חיפה ועמותת TOM

 בטקס חגיגי ומרגש שנערך ביום חמישי ה 21.12.17 בחברת פיליפס חיפה, חשפה לראשונה חברת פיליפס את הפיתוחים הטכנולוגיים, בפני בעלי המוגבלות, בני משפחותיהם וקהל מוזמנים. ההתרגשות הייתה גדולה.


עובדי פיליפס ועמותת TOM משתפים פעולה לפיתוח מוצרים לאנשים עם מוגבלות

זו השנה השנייה בה חוברת חברת פיליפס ישראל  העוסקת במחקר, פיתוח וייצור של פתרונות מתקדמים במכשור רפואי ותוכנות בתחום הבריאות לעמותת  TOM) Tikun olam Makers), במטרה לפתח פתרונות טכנולוגיים מותאמים אישית לאנשים עם מוגבלויות ועל מנת לעזור להם בהתמודדות עם האתגרים העומדים בפניהם בחיי היומיום.

13 צוותים  (כ-90 מדענים מהנדסים ומפתחים של פיליפס יצאו לדרך בהתרגשות גדולה, כל אחד מהצוותים עבד בצמוד לבעל הצורך, למד מהם הצרכים שלו ומה יכול לשפר את איכות חייו, כדי לייצר  פתרון התפור אישית עבורו, כזה שבעתיד יוכל לשרת בעלי צרכים דומים במעגלים רחבים הרבה יותר. לצוותי פיליפס התלוו השנה גם סטודנטים מהטכניון וממקומות נוספים, כולל בעלי מקצוע כמו תופר, נגר ומסגר שעבדו כולם בהתנדבות מלאה.

במשך כחודשיים למדו עובדי פיליפס את הצרכים של בעלי המוגבלות , ובסוף השבוע יצאו ליומיים רצופים ועמוסים של ייצור הפתרון.


 • שלומי בן ה – 50 אשר שירת בצבא בתפקיד בכיר בחיל הים, אוהב מאוד את הים. לפני מספר שנים לקה בשבץ מוחי  וכל צד שמאל שלו משותק. שלומי  אינו יכול לממש את תחביבו לשוק בקיאק.צוות פיליפס פיתח עבורו פתרון הנילבש על גבי הקיאק, כך ששלומי יכול לחתור באמצעות היד הבריאה, פעולת המשוט מזיזה גם את יד שמאל המשותקת. בסוף השבוע חזר שלומי לראשונה לים עם הקיאק.
 • שלומי והקיאק.

  עאבד בן ה-5 עם פגיעה מוחית קשה הנמצא בבית החולים כיוון שזקוק להנשמה. הסביבה האשפוזית דלה  ונטולת גירויים. צוות פיליפס בנה  לו קונכייה עם מקרן קטן, על המיטה , היוצרת עבורו  מרחב מוגן ושקט, עליה ניתן להקרין מוסיקה, תמונות ומשחקים ואפילו קטעי ווידאו שהמשפחה מקליטה לו.

 • קונכיה עם סרטים

  דן בן ה – 17 נולד עם שיתוק מוחין, אינו יכול לשמוע ולדבר, ואוהב לרכב על סוסים. צוות פיליפס חבר לחוות הרכיבה הטיפולית בשדות ים, במטרה לפתח מנגנון שיעזור לדן לשלוט בכירכרה ובסוס בבטחה. צוות פיליפס פיתח מכשיר המתלבש על הכרכרה, ובאמצעות כפתורים גדולים על המכשיר, יכול דן לתת הוראות לסוס (גם באמצעות קול וגם באמצעות אותות)

 • דן וכרכרת הסוסים – Copy

  אלמוג בן 7,עם שיתוק מוחין, זקוק לתרגולת של עמידון לצורך חיזוק שרירי עמידה אך מסרב לכך. צוות פיליפס בנה לו  מתקן  קלנועית בה הוא יכול לעמוד וגם לנסוע בכוחות עצמו. הקולנועית מעודדת אותו לתרגל את תהליך הפיזיותרפיה ולחזק את גופו.

 • שמואל קשיש שאינו יכול להתרומם מהכיסא אל ההליכון שלו. צוות פיליפס לו תכנן לו מושב ייחודי בעל צינור אוויר. כששמואל רוצה להתרומם מהכיסא, צינור האוויר מתמלא אוויר ודוחף את המושב כלפי מעלה, כך ששמואל יכול בקלות לעמוד על רגליו ולעבור אל  ההליכון.
 • דנה בת ה – 17 סובלת מבעיית מוטוריקה קשה, אך אוהבת מאוד לטייל. הבעיה שדנה מתמודדת אייתה יום יום, היא הסביבה החיצונית בה היא ממתגוררת בישוב עם עליות ומורדות, שההתניידות קשה עבורה. לכל יציאה החוצה מתלווים אליה 2 בני משפחה אשר עוזרים לה לדחוף את התלת אופן עליו היא מתניידת. צוות פיליפס פיתח עבורה מנוע חשמלי אשר התוקן על אופני התלת אופן אשר מפחית את הצורך בדחיפה.
 • צילום צביקה נבו אלמוג והקלנועית – Copy

  אופיר בן ה- 42, לאחר ניתוח ראש, משותק בחצי פלג הגוף, אינו יכול להביע את רגשותיו כלפי חוץ. צוות פיליפס פיתח עבורו לוח רגשות שיעזור לו לחלוק את רגשותיו החוצה באמצעות פשוטה של הפעלת אפליקציה.

 

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.