קולקציית גלשני הגלים של F-One לשנת 2018 | סקירה מצולמת בכנס דאח'לה

ירון כרמי מעמיק בפרטי הגלשנים עם המתכננים של גלשני הגלים

אמיר אבינועם עם המיטו קונברטיבל (צילום: ירון כרמי)

בשנת 2018 תושק קולקציה נרחבת של גלשנים לקייטסרפינג, כאשר הגלשנים מיוצרים ב – 3 שיטות שונות (טכנולוגיה) ובמגוון רחב של שייפים, המתאימים למשקלים שונים ולמטרות שונות

קולקציית הגלשנים של F-One לשנת 2017 – כנס דאח'לה (צילום: ירון כרמי)

גלשני הגלים לשנת 2018 והסברים על השייפים


המיטו – גלשן הדגל של – F-One:

אין צורך להציג את ה-גלשן בעולם, המתוכנן על ידי גולש העל מיטו, וקרוי על שמו.

זהו אחד מהגלשנים הנמכרים בעולם, מכיוון שהשייפ שלו מתאים למגוון רחב של תנאי רוח וגלים. זהו בורד פופולארי גם בקרב גולשים אשר מעוניינים לבצע תרגילי פריסטייל ווייב.

מיטו מונטריאו וירון כרמי בסוף יום גלישה (צילום: אמיר אבינועם)

המיטו ממשיך אתנו בשנת 2018 במגוון גדלים וטכנולוגיות ייצור. יש מספר שינויים ושיפורים בשנת 2018: תוספת נפח של כ-10% מאזור הרגל הקדמית (מרכז הגלשן , לכיוון החרטום, דבר המאפשר גלישה על הגל עם פחות כוח קייט (הנפח מקדימה שומר על המהירות בגל)

במיטו יש השנה תוספת עובי (נפח) במרכז הגלשן, המחזקת אותו נגד שבירה. בתוך הגלשן התווספו שתי שדריות לחיזוקו נגד שבירה.

השייפ של המיטו מתאפיין בריכוז נפח ממרכז הגלשן, לכיוון החרטום, תוך השארת זנב צר.

הקסם הגדול של המיטו הוא בהיותו גלשן קל לגלישה כאשר מעבירים את המשקל קדימה, אז הגלשן הופך להיות הידידותי ביותר מסוגו במים. בהעברת המשקל אחורה, הגלשן משנה את אופיו ומאפשר סיבובים חדים ורדיקליים.

התחתית של המיטו שואבת השראה משייפים מודרניים, אשר פותחו בשנים האחרונות בעיקר עבור גלשני גלים: קונקייב אחד עמוק הנמשך מהחרטום, עד לזנב, כאשר בחלק האחורי הגלשן מקבל רוקר משמעותי (עלייה של הירכתיים). השייפ הזה מאפשר שליטה טובה גם בסיבובים חדים, מבלי לאבד את האחיזה במים ותלישה של הגולש.

ירון כרמי והמיטו 2018 (צילום – Willy Hadonr)

המיטו קונברטיבל – זהו גלשן גלים מיטו 5.8 עם אופציה לתוספת פויל.

מיטו קונברטיבל עם תוספת פויל (צילום: ירון כרמי)

הסלייס:

הסלייס הוא שייפ חדש שהוציאה חברת F-one ב-2018 (שייפ שלא היה כלל בשנים קודמות) זהו גלשן קצר ומהיר מאד, עם אף פחוס, המשמש בעיקר לגלישת גלים ופריסטייל ווייב ברוח קלה וגלים נמוכים.

זהו גלשן המעוצב בהשראת השייפר טומו, השייפר המפורסם של קלי סלייטר.
הסלייס נועד לאפשר לנו, הגולשים, מהירות גבוהה וביצועים מרשימים ברוח קלה ובינונית – פלנינג מוקדם מאד ותמרון חד, ללא מאמץ ובמינימום כוח קייט.

קל מאד להתחבר לסלייס, גם עבור גולשים שזה עתה עברו מטווין טיפ לגלשן גלים וגם עבור מקצוענים שרוצים פתרון מעולה לרוחות קלות ובינוניות וגלים עד מטר וחצי.

הסלייס הוא גלשן כייפי מאד. התחושה היא של שליטה, תוך מהירות מוגברת ותמרון חד. לגלשן יש קונקייב עמוק בירכתיים וקו רוקר יחסית שטוח שמאיץ את הגלשן לפלנינג מוקדם מאד. הריילים דקים ומאפשרים בכך נעיצה וחידוד, קצת בדומה לטווין טיפ.

הסלייס מככב היום במגוון רחב של סרטי פריסטייל בגלים.

כאן תוכלו לראות איך מיטו מדגים סיבוב מול הרוח על הסלייס:

קמי הוא הטסטר של הסלייס. הוא מתמחה בעיקר בתרגילי פריווייב, סטרפלס. קמי בודק את הציוד במגוון אורכים ומסביר, בריאיון לחי פה כי הסלייס מאפשר נחיתות נוחות בתרגילי הפריסטייל סטרפלס. הגלשן נצמד לרגליים בקלות ומאפשר משחק מהיר באוויר.

עוד מסביר קמי כי על מנת להשיג חידוד מירבי, יש להכניס את הקנט. הריילים עוצבו עם דגש מיוחד לפופ וחידוד (ריילים חדים יחסית לגלשני גלים, בעיקר בחלקו האחרוי של הגלשן).

קמי מסבר על תכונות הסלייס. משמאל הדיזיינר – שארל (צילום: ירון כרמי)

סלייס קונברטיבל

במרוקו היה לי מזל גדול לקבל לידיי פרוטוטייפ של הסלייס קונברטיבל, אשר יועד לצאת לשוק בתחילת 2019  עם חיבור גם לכנף הפויל.

אבל, היות שכולנו התלהבנו מאד מהמוצר, שכנענו את רפאל לצאת עם הסלייס קונברטיבל עוד במאי 2018.

רפאל וכל צוות F-one התלהבו בעיקר מזה שאני גלשתי בתוך חצי שעה על הסלייס פויל, בסטרפלס. זהו הפויל הנוח ביותר שיש.

סלייס קונברטיבל – פרוטוטייפ (צילום: ירון כרמי)

סיגנצ׳ר:

זהו גלשן קלאסי לגלישת גלים עם קייט. הוא מתוכנן לים בינוני – גבוה.
השנה השתנה הקונקייב בזנב. כעת יש קונקייב אחד עמוק. עשרים הסנטימטרים האחרונים בזנב הם שטוחים. השנה הגלשן מגיע עם חמישה בתי חרבות, עובדה המאפשרת לגולש בחירה של 3 או 4 חרבות (טראסטר או קוואד).
הסיגניצ'ר מיוצר בשתי טכנולוגיות: HD-Foam, קרבון. בשתי הטכנולוגיות תמצאו אינסרטים לרצועות ובולמי זעזועים בעקבים.

לכן, הגלשן מכיל את מלוא חבילת הפיצ׳רים של החברה, עובדה שהופכת אותו לגלשן היקר ביותר בקולקציית גלשני הגלים (מבין אלה שאינם מותאמים לפויל).

הסבר מלא על הטכנולוגיות תמצאו בהמשך הכתבה.


שלוש סדרות ומגוון פיצ'רים:


גלשני F-one לשנת 2018, מגיעים בשלוש תצורות:

  1. ESL: טכנולוגיה פופולארית בשנים האחרונות – ליבת קצף ומעטפת במבוק. חדש ל-2018. הגלשן מגיע ללא אינסרטים ועם אסטרו-דק אחורי בלבד. הוא מתאים לגולשי הסטרפלס. גמישות מצויינת ומחיר מעולה.
  2. HD-Foam – Pro Model: זוהי טכנולוגיית הדגל של F-one – גלשנים אלה הם היחידים בעולם המצויידים בבולמי זעזועים מתחת לעקב. טכנולוגיה זו היא המתקדמת ביותר הזמינה היום בעולם לייצור גלשני הגלים. זהו מבנה חזק, צפוף וגמיש. אזור העקב הקדמי מחוזק משני צידי הגלשן בשדריות. הגלשן מצוייד באינסרטים ואופציה לתוספת רצועות.
  3. קרבון: מבנה זה נועד לגלשנים קלים ביותר, ללא אינסרטים, לגלישת סטרפלס ותרגילים באוויר. הגלשן קשיח יותר מגלשני ה-Pro-Model, מה שתורם לפופ מוגבר ביציאה לתרגילים באוויר, אבל הקשיחות פחות נעימה בים סוער וצ'ופי.

רפאל סאל ושארל, מהנדס החברה, מדגימים את הגמישות של גלשן המיטו – HD-Foam

(צילום – ירון כרמי – דאח'לה)

 

מבנה ה-HD-foam – חזק וגמיש

מבנה גלשן הבנוי מ-HD-Foam

 

המהנדס הימי שארל – הדיזיינר של החברה מסביר על השייפ של המיטו קרבון (צילום: ירון כרמי)

 

אמיר אבינועם עם מיטו ESL (צילום: ירון כרמי)

 

מבנה ה-ESL – ליבת קצף ומעטפת במבוק

 

מיטו קונברטיבל HD-Foam – חיזוק תחת הדק באזור העקב יחד עם בולם זעזוים נסתר תחת הרפידה (צילום: ירון כרמי)

 


חרבות לגלשני הגלים


השנה יצאו לשוק חרבות אפוקסי חדשות המיוצרות על ידי F-One. כמו בכל מוצר שהחברה משחררת לשוק, גם כאן נעשתה עבודת מחקר במשך תקופה ארוכה מאד. במסגרת המחקר והפיתוח, נבדק מגוון רחב (מאד) של שייפים.
בסופו של דבר, נבחר ליין חרבות מאד ייחודי, אשר רפאל מציג בגאווה בכנס. החרבות שטוחות בפנים וקמורות בחוץ, על מנת לאפשר חידוד.

רפאל סאל מציג בגאווה את החרב החדשה של F-One לשנת 2018 (צילום: ירון כרמי)

החרבות קטנות אבל גודלן מטעה, מכיוון שהאחיזה שלהן מעולה וכך ניתן להקטין חיכוך ולקבל את האחיזה הנדרשת.

רפאל סאל בריאיון לחי פה: "העיקול של החרב אחורה מקטין את מהירות הסיבוב ומעלה את יציבות הסיבוב. סביב השייפ הזה התמקדנו ברוב הבדיקות ולאט לאט שינינו, עד שהגענו לתוצאה יוצאת מהכלל, אשר מותאמת בצורה וצאת דופן לגלשני הקייט של F-one.

תשומת לב מיוחדת הקדשנו לגמישות החרב, מוסיף רפאל סאל, הגמישות מרככת את התחושה בגלישה אך במהירות גבוהה יוצרת חוסר יציבות ולכן נבדקו מגוון רחב של גמישויות, אשר יאפשרו יציבות בסיבוב אך יתפקדו היטב גם במהירות גבוהה. רפאל מרגיש שהיום, אחרי אינסוף בדיקות והשוואה בין דגמים ומול חרבות שקיימות בשוק, יש ל-F-one את החרב הטובה ביותר שניתן לרכוש בעולם, עבור קייטסרפינג.


עיצוב וצביעה


בשנת 2018 הגלשנים מסדרת הקרבון וה-Pro-model, נצבעים במברשת ידנית, על ידי מומחה-אמן שמצייר במפעל, על כל גלשן בנפרד. כך, כל בורד צבוע אחרת והוא ייחודי.
לאחר הצביעה מתבצע הציפוי הסופי של שכבת האפוקסי. השנה יש אינטגרציה בין הצבעים של הפד לצבעים של הגלשן.
זו צביעה והתאמה יקרה שנותנת תוצאה ייחודית ונדירה בשוק: לכל גולש – גלשן ייחודי משלו.

תתחדשו

צביעה ביד – מיטו – כל גלשן נראה אחרת (צילום: ירון כרמי)

 


| כתבות נוספות על גלישה בערוץ של ירון כרמי:

 

 

לא ניתן להגיב