חנ”י מגרשת את מועדון שייטי כרמל מהמרינה שביט בקישון | כתבת וידאו

תהליך ההשתלטות של חברת נמלי הישראל על השטחים הפתוחים במרחב הקישון עולה שלב נוסף. כעת מנסה חנ”י לגרש גם את מועדון שייטי כרמל.

תא”ל במילואים שבתאי לוי מספר על התנכלות חנ”י לשייטי הכרמל בחיפה

בקישורים הבאים שתראו כאן עולה תמונה של מהלך השתלטות של חנ”י בעידוד עיריית חיפה. חנ”י, חברה ממשלתית, פועלת בשטח בעצמה רבה. מול חנ”י אין כוח חיפאי ממשי שמתווה מדיניות כוללת. המאבקים אותם מנהלים תושבי חיפה למען המרחב הציבורי מתקיימים בצורה ספורדית. לדעת פרשני חי פה וכפי שתראו בכתבות המקושרות כאן, מהלך ההשתלטות הזה הוא חלק מהניסיון של חנ”י לבסס מעמד נדל”ני איתן במרחב הקישון כדי לאפשר עורף תפעולי לנמל חדש ובכך לאפשר בניית נמל פרטי ממזרח לנמל חיפה. אנו מזמינים אתכם לקרוא בעיון ולהבין כי מתגבש כאן אחד המהלכים החשובים והמשפיעים ביותר על המרחב הציבורי בחיפה.

מועדון שייטי כרמל נמצא כבר תקופה ארוכה בסכנת סגירה. חברת נמלי ישראל, שבשטחה יושב המועדון, רוצה את השטח והחלופות המוצעות לא עומדות בצרכים. ביום שישי, 21/09/2012, יצאו חבריו למשט מחאה ורגע לפני כן אורית קרזבום פגשה אותם צילום חביב סמעאן עריכה כינן טרבוש

 

 

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. kumove אמר/ה

  מה תכנית המתאר אומרת ?
  לעירייה אין חזון או אפילו מושג מה צרכיה של העיר ותושביה.
  חיפה אט אט הופכת לנמל שיש יש לה עורף שרותים וכמה שכונות מגורים לעובדי הנמל ועובדי השרותים הנלווים.
  מי ינהיג את העיר ומתי ?

 2. ירון חנן אמר/ה

  חברים, יש לכם כתובת וזו הנהלת עיריית חיפה וראש העירייה יונה יהב. הנהלת העירייה היא צד בעניין למרות שראשיה מגלגלים עיניהם לשמיים ומתרחקים מבעיית מעגן הסירות של מועדון כרמל. זו העירייה שנותנת בעקביות תמיכה בלתי מסוייגת לכל תוכנית, תהיה זו התוכנית הכי דורסנית והזויה של חנ"י.
  זו הנהלת העירייה ויונה יהב אישית שבמקום להקים מרינה אמיתית והגיונית, למשל מול בה"ד חיל הים בבת גלים, התעקשה במשך שנים רבות ומבוזבזות להגיש את תוכניות המרינה המטומטמות והנדל"ניות הזכורות לרעה, דווקא מול ראש הכרמל ליד הרכבל התחתון וטיילת בת גלים.
  זו הנהלת העירייה שבעקביות מתעלמת מכל מאבק של כל גורם מול הדורסנות של חנ"י, הן בעלי היאכטות והן רשות הקישון שגם היא נדרשת על ידם לפנות את משרדיה במעגן הקישון.

  אז אני שואל אתכם?
  מדוע שלא תעמיסו חלק מהסירות על עגלות ותחנו אותן מול עיריית חיפה ולשכתו של יונה יהב וכך תזכירו ליונה יהב את מי באמת הוא צריך לשרת?

  יונה יהב נבחר לשרת קודם כל את תושבי העיר ורק אח"כ חברות נדל"ן, מפעלים מסוכנים, טייקונים וחברות דורסניות ואינטרסנטיות רק לעצמן!

 3. galia אמר/ה

  אני מבקשת להוסיף לצעדי חנ"י גם את פינוי מועדוני הספורט הנמצאים הצמוד למועדון כרמל. גם נגד מועדונים אלו: צופי הים חיפה, זבולון, מועדון חתירה עומדים כל מיני צווי פינוי כאשר בפועל אין חלופה ראויה.

הגיבו כאן לכתבה