מרוץ חיפה ה-20 – תוצאות יפות לחיפאים

בן סער מסקר את מרוץ חיפה ה-20

צילום:אתר המרוץ בפייסבוק.

ביום ו’, 03/11/2017, התקיים מרוץ חיפה ה-20, זו השנה הרביעית ברציפות, במסלול המישורי אשר לאורך חוף הים. בין הזוכים במקצים השונים, חיפאיות צעירות ממועדון מכבי חיפה בטריאתלון. חי פה עם דיווח על הזוכים וסיפורם של החיפאים במקצה.


מרוץ חיפה ה-20 התקיים בארבעה מקצים: 21.1 ק”מ(חצי מרתון), 10 ק”מ, 5 ק”מ, 2.5 ק”מ ו-1.2 ק”מ. לראשונה הוכר השנה המרוץ כ”מסלול תחרותי” ע”י איגוד האתלטיקה הבינלאומי [IAAF] לאחר שמרחקי הריצה נמדדו באופן רשמי ע”י מודד מוסמך של האיגוד. בנוסף, בין משתתפי המרוץ השנה כ – 60 נכים שכל אחד מהם ילווה באופן אישי, תלמידי בתי ספר, ילדים ומבוגרים בהם גמלאים בני 80 ויותר.

כ-15,000 רצים מכל רחבי הארץ השתתפו במגוון המקצים וכמובן לא מעט חיפאים. למועדון מכבי חיפה בטריאתלון, בהדרכתו של אילן גולדמן, שאף הוא השתתף במירוץ וזכה במקום השלישי במקצה ל-5 ק”מ גברים, הייתה נציגות מרשימה בקרב הזוכים ולמען הדיוק זוכות. בקטגוריית הנשים ל-5 ק”מ זכו בשלושת המקומות הראשונים טריאתלטית המועדון- טל וינטראוב, חיפאית, בת 17 במקום הראשון, ניסרין פארהוד, חיפאית, בת 34 במקום שני ונטע אפרת, חיפאית, בת 15במקום שלישי.

טל וינטראוב, הזוכה במקום הראשון במקצה הנשים, התראיינה לחי פה וסיפרה על ההכנות למרוץ, חווית ההשתתפות והזכייה:

 “במרוץ חיפה השתתפתי במקצה ה-5 קילומטרים. כקבוצה ביצענו אימונים ספציפיים לקראת יום התחרות והרגשתי מוכנה. יום המרוץ הוא תמיד יום מרגש- רצים רבים, מוזיקה וכמובן הציפייה שכל האימונים יתלכדו לכדי ריצה אחת טובה. פתחתי את הריצה באופן חזק אך מרוסן והשתדלתי לשמור על קצב קבוע על פי תחושה. בסיום המרוץ, גיליתי שהגעתי ראשונה כללי בנשים ובקטגוריה- דבר שהוסיף לתחושת האנרגיה המלווה את המרוץ. שמחתי לראות שהאימונים הקשים הובילו להצלחה. אסכם ואומר, שהייתה חוויה טובה גם במישור האישי וגם במישור הקבוצתי, שכן גם שאר חברי הקבוצה התמקמו במקומות המובילים. בטוחה שחוויה זו השאירה טעם של עוד אצל כולם. נפגש במרוצים הבאים!”.

וינטראוב, פרהוד ואפרת. שלושת הזוכות במרוץ חיפה ממועדון הטריאתלון של מכבי חיפה
אילן גולדמן על הפודיום. גם זכה וגם מאמן את הזוכות במקצה הנשים.

עוד חיפאי שהשתתף במירוץ הוא אסף גרשגורן, עו”ד נשוי+3 שעוסק הספורט כבר שנים ומרתונים לא זרים לו.

המרוץ  שרצתי היום הוא המקסימלי בחיפה-חצי מרתון (21.1 ק”מ).רצתי אותו בעבר בפחות מ-שעה וחמישים.
היעד הפעם הוא 1:55.מדובר במירוץ עירוני, על כביש, מהיר, עם נוף יפה של הים שמלווה את כל שלבי הריצה. כל הרצים בחיפה ובסביבה, ויש הרבה, נוטלים בו חלק. הרקע שלי הוא בכלל של כדורגל (עד הנוער במכבי חיפה) עם השנים עברתי לריצה וזה תחביב שמלווה אותי כבר הרבה מאוד שנים.את ההכנות למירות עשיתי במסגרת קבוצת טרימקס שמתמחה בהכשרת ספורטאים לטריאתלון. בסופו של דבר סיימתי בתוצאה של 1:53-עמדתי ביעד בכבוד,היה
מאורגן יפה מאוד ומזג אויר אידיאלי.

אסף גרשגורן. מגיע בכלל מתחום הכדורגל.

 

גם לחי פה הייתה נציגות במירוץ:  הכתבת שלנו מיכל ירון (42) שהתחרתה במקצה ה10 ק”מ.

מיכל סיפרה על חווית המרוץ שלה: “לא התאמנתי לקראת המרוץ, אבל אני באופן קבוע מתעמלת בחדר כושר ורצה בים. אני מאוד אוהבת את המרוצים בחיפה, גם מרוץ חיפה וגם מרוץ המדרגות. יש משהו מיוחד כש-15 אלף איש רצים ביחד. פעם ראשונה שאני רצה 10 ק״מ. היה מאוד קשה, מאוד חם ומאוד מאוד כיף. אני לא אצנית גדולה, קיוויתי לא להתבזות ולהצליח לסיים את הריצה והצלחתי. הארגון היה מצוין, ההזנקה הייתה בדיוק בזמן והיה מאוד מסודר ומהנה במתחם.

מיכל ירון. גם לאתר חי פה הייתה נציגות.
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור ספורט בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו