בית הדין הרבני האזורי בחיפה עבר למשכנו החדש

 בית הדין הרבני האזורי בחיפה עבר למשכנו החדש והמפואר בצמוד לקרית הממשלה.

בית הדין הרבני חיפה- צילום דוברות בתי הדין הרבניים
בית הדין הרבני חיפה- צילום דוברות בתי הדין הרבניים

בית הדין האזורי החדש בחיפה המנוהל על ידי המזכיר הראשי הוותיק הרב יצחק היקינד, נכנס לבניין עצמאי ומהודר ברחוב העצמאות 24 בצמוד לקריית הממשלה והוא נחשב לבית הדין המפואר והיפה ביותר מבין 12 בתי הדין הרבניים האזוריים הפזורים ברחבי הארץ. המבנה ששימש בעבר את בנק ישראל שופץ מן המסד ועד הטפחות באופן ייעודי תוך הנגשתו לקהל הרחב ותכנונו בסטנדרטים הגבוהים  והאיכותיים ביותר. על מלאכת התכנון, הביצוע והמעבר למשכן החדש ניצח מנהל אגף הרכש והלוגיסטיקה אלי קציר.

מדובר במבנה ששימש בעבר את בנק ישראל ושופץ מן המסד ועד הטפחות באופן ייעודי תוך הנגשתו לקהל הרחב ותכנונו בסטנדרטים הגבוהים  והאיכותיים ביותר. כאשר על מלאכת התכנון, הביצוע והמעבר למשכן החדש ניצח מנהל אגף הרכש והלוגיסטיקה אלי קציר.

כזכור בחודש יוני העלינו במערכת חי פה כתבה בעקבות תלונות רבות שהתקבלו מתושבים רבים על הזנחה ומצב מחריד מהמצב היה קיים במבנה בית הדין הרבני הישן. כעת אנו שמחים לבשר שהמצב השתנה ובית הדין הועתק למשכנו החדש והמפואר.

המבנה החדש רחב ידיים ומתפרס על פני שטח גדול המחולק לשלוש קומות, שכולל שישה אולמות משפט מהודרים עבור ארבעת הרכבי בית הדין, וכן חדר ישיבות מיוחד ופרטי עבור עורכי הדין, הטוענים הרבניים ולקוחותיהם לצורך התייעצויות וצרכים שונים.

באי בית הדין יכולים להנות בבניין החדש מאולם קבלת קהל רחב לקהל הממתינים למזכירות וקפיטריה חדשה, אגף נפרד ליחידות הסיוע הפועלות במקום, מחלקת ברור היהדות, לשכות דיינים וחדרי גיטין. בנוסף המבנה תוכנן תוך הנגשה מלאה לבעלי מוגבלויות על פי המתחייב בחוק.

אולם קבלת קהל – בית הדין הרבני חיפה – צילום דוברת בתי הדין הרבניים

 

את שנת בית המשפט פתח מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי, בננין החדש  ובסיור בו נכחו אנשי לשכת עורכי הדין שחזו במקום בפעם הראשונה ולא הסתירו את התפעלותם מהמבנה החדש והמתקדם. בהמשך הרב יעקבי, נועד עם ראש אבות בית הדין בחיפה הרב אברהם מאיר שלוש וכן עם האב”דים ודייני בית הדין, ושיבח את הסמנכ”ל הבכיר למנהל ומשאבי אנוש בהנהלת בתי הדין הרבניים שמואל יוסף, על מלאכת העברת בית הדין למשכנו החדש באופן חיובי ולאחר מלאכת מחשבת רבה.

מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי:

“אני שמח לפתוח שנת המשפט של בתי הדין הרבניים דווקא כאן בחיפה, והשמחה גדולה שבעתיים שכן אנו זוכים לעשות זאת במשכנו החדש של בית הדין הרבני האזורי בחיפה. העתקת בתי הדין בחיפה ממשכנו הישן לבניין מפואר זה לוותה בהליכי תכנון קפדניים ובמאמצים רבים, ואני שמח שזכינו לברך היום על המוגמר. זו ההזדמנות לשבח את דייני ועובדי בית הדין בחיפה, את הרב יצחק היקינד המזכיר הראשי הנמרץ ואת סגנו זאב ברמן על עבודה מסורה ומושקעת שטרחו במהלך כל התקופה במסירות רבה להפוך את בית הדין הרבני האזורי בחיפה לבית הדין היפה, המתקדם והמרשים ביותר מבין בתי הדין הרבניים כיום ברחבי הארץ. יחד עם זאת, מדובר רק בהתחלה. כשם שזכינו להיכנס לבית הדין החדש בחיפה, כך אנו עמלים על מציאת פתרונות דיור וחלופות לבתי דין נוספים ברחבי הארץ כחלק ממגמת התחדשות ושיפור, והתאמת בתי הדין הרבניים לצרכים המודרניים”.

 

אולם בית הדין הרבני חיפה- צילום דוברת בתי הדין הרבניים

 

הגיבו כאן לכתבה