סכנה לילדים בגן עירייה בדרך הים 194 בשל עיקול בכביש והיעדר חניה: הורים מתריעים

לטענת הורים, נהגים נוסעים במהירות גבוהה מאוד בירידה של דרך הים, ובגלל עיקול בכביש לא מאטים, כשהם עוברים ליד הורים וילדים מהגן. ביום ראשון הייתה תאונת דרכים סמוך לגן בה נגרם נזק למספר רכבים, ובמזל לא היו נפגעים בנפש. מהעירייה נמסר בתגובה כי היא תחל בקרוב בביצוע תוכנית להסדרת הצומת הסמוכה לגן, אשר תכלול הקמת מעגל תנועה וסימון מעברי חציה.

סכנה בסמוך לגן העירייה “גן האהבה” במורדות דרך הים 194: לטענת הורים שילדיהם בגן יש בסמוך לגן 4 חניות בלבד. לעתים קרובות ההורים מחנים את הרכב בחניות או בסמוך להן וכשהם יוצאים מהרכב או חוזרים אליו עוברים בסמוך מאוד אליהם ולילדיהם רכבים, שיורדים את דרך הים. הגן ממוקם מעט אחרי עיקול ובירידה חזקה.  נהגים רבים נוסעים במהירות גבוהה בכביש ולא מאטים בעיקול, לפני נקודת המפגש עם אזור הורדת הילדים וכך נוצרת נקודת מפגש מסוכנת.

לטענת הורים, עוד בשנה שעברה הם פנו מספר פעמים לעירייה על מנת שיימצא פתרון לסיכון ילדיהם, אך דבר לא נעשה.

מפה – עיקול מסכן את ילדי גן העירייה – דרך הים 194

 

 

תאונה שקרתה ביום א’, 03/09/2017

ביום ראשון הייתה תאונת דרכים, בה היו מעורבים מספר כלי רכב בסמוך לגן, ורק בנס הפגיעה היחידה הייתה ברכוש ולא היו פצועים. במכוניות שהיו מעורבות בתאונת הדרכים היו גם פעוטות. ההורים הזועמים טוענים שהכתובת הייתה על הקיר, ולא ייתכן לסכן אותם ואת ילדיהם.

צפיפות מוסדות חינוך והיעדר מקומות חניה

לטענת ההורים, בסמוך לגן העירייה קיימים מוסדות חינוך נוספים. בשעות הבוקר, מתמודדים עשרות עורים על מספר מועט של מקומות חניה פנויים.  הפניות בנושא לעירייה לא עזרו ומספר החניות נותר כשהיה. כתוצאה מהיעדר חניה, נוצרת צפיפות, האטה ואף חסימה חלקית של נתיב הנסיעה מאחורי העיקול המפורסם וכך נוצר החיכוך עם הנהגים היורדים בציר הנסיעה.

“קל להגיד שממליצים לנו לעשות ככה או אחרת, אבל צריך להבין שאנחנו צריכים להגיע בזמן לעבודה, ולכן להחנות רחוק ולהתחיל ללכת עם הילדים ואחר כך לחזור לרכב, כשגם ככה יש לנו כל כך מעט זמן, עד שאנחנו אמורים להיות בעבודה, זה לא ריאלי בשבילנו”.

אחת האימהות כתבה בקבוצה חיפאים מצייצים פייסבוק, כי היא מתגוררת באזור הרישום של הגן, והייתה בגן על מנת להתרשם ממנו, אבל כשהיא ראתה את מה שקורה בכביש, היא החליטה שזה מסוכן מדיי ולכן לא רשמה את הילד לגן. הורים לילדים בגן השיבו לה, שאכן הסכנה בחוץ היא דבר מאוד חמור, אך יחד עם זאת, אנשי הצוות בגן הם מעולים והגן עצמו מצוין.

תגובת עיריית חיפה

מהעירייה נמסר בתגובה כי היא תחל בקרוב בביצוע תכנית להסדרת הצומת הסמוכה לגן, אשר תכלול הקמת מעגל תנועה וסימון מעברי חציה. “למען שמירה על בטיחות הילדים ממליצה העירייה להורים, שלא להוריד את ילדיהם על נתיב הנסיעה, אלא להמשיך עד למפרץ החניה שבכניסה לרחוב שמחה הולצברג, בו קיימים מקומות חניה רבים”, נמסר מהעירייה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.