סגירת השירותים בשעות הערב המוקדמות בחופי הרחצה – ומה יש לעיריית חיפה לומר?

מדוע  עיריית סוגרת את השירותים והמקלחות בחופי הרחצה בעיר למרות שרבבות אנשים מבלים עד שעות מאוחרות במקום בעונת הקיץ? בעירייה אומרים כי העירייה משקיעה 4 מיליון ₪ בניקיון חופי הרחצה וכ- 3 מבני שירותים מתוך  22 פתוחים 24 שעות ביממה.

שנים שתושבי העיר חיפה וכן מבקרים מחוץ לעיר, מתלוננים על כך שהשירותים והמקלחות נסגרים בשעות מוקדמות ואין להם איפה לעשות את הצרכים שלהם, בין אם מדובר בילדים ובין אם מדובר במבוגרים.

הנושא הזה נדון שוב ושוב מדי שנה, בעונת הקיץ, עת מתמלאים חופי הרחצה העירוניים באלפי מבקרים מדי ערב. כל חיפאי יודע כי החופים עמוסים עד שעות הלילה המאוחרות.

העירייה מחזיקה בנכסים עירוניים, השייכים לציבור התושבים והמיועדים לשרת את צרכי הציבור, אך מנהלי העירייה לוקחים לעצמם את הזכות למנוע את גישת הציבור לשימוש בנכסים אלה, בדיוק בזמן שבו הציבור צריך אותם.

טיילת חוף דדו בשעות הלילה – הומה אדם (צילום: ירון כרמי)

 

מעיריית חיפה נמסר בתגובה:

"עיריית חיפה משקיעה 4 מיליון ₪ בניקיון חופי הרחצה, סכום חסר תקדים בכל קנה מידה. ברצועת החוף זמיר-דדו, אשר אורכת כקילומטר, קיימים 22 מבני שירותים ומקלחות, אשר פתוחים לרווחת הציבור ועוברים מידי יום ניקיון יסודי, החל משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הערב המאוחרות. על אף העובדה ששירותי ההצלה מסתיימים בשעה 18:00, מרבית מבני השירותים בחופים נותרים פתוחים עד לשעה 20:00 בערב. כמו-כן, קיימים במקום 3 מבני שירותים אשר נותרים פתוחים במשך 24 שעות ביממה, לרווחת קהל המבלים בחוף. עיריית חיפה מקיימת ביקורות מחמירות, בדרגים שונים, לבדיקת רמת הניקיון ומצבם התברואתי של תאי השירותים בחופים. יתרה מכך, משרד הבריאות אף הוא מקיים באופן שוטף ביקורות בחוף, ומעביר את ממצאיו בכתב לעיריית חיפה".


מעיון בתגובת העירייה אנו למדים כי אין כוונה של ממש לעשות שינוי במדיניות זו…

לא ניתן להגיב