הדגל הכחול הונף בחוף דדו זו השנה השנייה ברציפות

חוף_דדו_-_3.JPG

תו המצוינות הבינלאומי הוענק לחוף דדו זו השנה השנייה ברציפות

מעיריית חיפה נמסר:
חוף דדו שבחיפה, ממשיך לשמור על יוקרתו הבינלאומית, עם זכייתו זו השנה השנייה ברציפות “בדגל הכחול”. בכך שומר החוף על מקומו בנבחרת החופים הטובים בעולם שנהנים מתו המצוינות הבינלאומי.
תכנית “הדגל הכחול” נוסדה בצרפת בשנת 1985 והיא מופעלת כיום בעשרות מדינות ברחבי העולם ע”י הקרן הבינלאומית לחינוך סביבתי. בארץ מופעלת התכנית ע”י עמותת אקו-אושן המייצגת בישראל את ארגון הבינלאומי.

אודות תו הדגל הכחול:

“הדגל הכחול” מוענק אחת לשנה, לחופים העומדים בתקנים הבינלאומיים המחמירים של התוכנית. החופים נבחנים ע”י ועדה לאומית המורכבת מנציגים של משרדי ממשלה, ארגוני מצילים וגורמים ירוקים. המלצות הוועדה מועברות לוועדה בינלאומית במטה הקרן בקופנהגן, המוסמכת להעניק לחוף את הדגל הכחול.
בין המדדים הנבחנים במסגרת התכנית: עמידה בקריטריונים בינלאומיים מתקדמים בכל הקשור לאיכות מי הרחצה ומתן השירותים בחופים, פעילות לחינוך סביבתי, מידע על המערכות האקולוגיות הפועלות בחוף, ניקיון, בטיחות ותחזוקה שוטפת, כמות המצילים בחוף ונגישות לנכים.

הדגל_הכחול.jpg

הדגל הכחול
בהודעה שפורסמה ע”י הארגון עם הצטרפותה של ישראל לתוכנית נאמר בין היתר: “הנפת “הדגל הכחול” מהווה בשורה אמתית לשמירה על החופים, המרינות והסביבה הימית בישראל. תו מצוינות זה מבטיח כי ניהול חוף נעשה בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים והקפדה כי המבקרים בחוף ייהנו ממגוון שירותים נגישים לכל, כמו גם על איכות גבוהה של ניקיון ותחזוקה. “הדגל הכחול” מהווה סימן למצוינות המוכר על ידי תיירים ואנשי מקצוע בתחום והוא תורם לקידום התיירות וחיזוק תדמיתה של ישראל כמדינת תיירות חופים”.

ראש העיר חיפה יונה יהב: הנפת ה”דגל הכחול” בחוף דדו, זו השנה השנייה ברציפות, מצטרפת לציונים הגבוהים להם זוכים החופים העירוניים במדרגים הישראליים ולציון 100 לו זכה “חוף נאות” במדרג האחרון שנערך ע”י משרד הפנים. אלו הם פירות המאמץ המתמשך של העירייה לשיפור התשתיות וטיפוח העיר וחופיה המחייבים אותנו להמשיך במאמץ להפוך את חיפה לעיר האטרקטיבית בישראל”.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור העיר חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו